Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wspomniałem, interesuje mnie wyłącznie aktywny subwoofer pod fotel/kolo zapasowe.

Co do "normalnych" skrzynek - w poprzednim aucie miałem zabudowany aktywny subwoofer We wnęce koła Lanzar i grał bardzo ciepło - nie interesuje mnie łomot a'la tuba peying czy tam boeing z golfa trójki tylko sensowne wsparcie fabrycznego zestawu audio.

Ostatnio szukalem danego Lanzara ale bez powodzenia.

 

 

 

nie masz możliwości aby mieć w bagażniku "normalną" skrzynkę nawet nie dużą ? te pod fotel to basu dają tyle co nic ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cytować wszystkich po kolei, ale dziękuję za podpowiedzi.

Sprzęt idzie do auta brata, a jest to jeszcze uczeń, więc i tak takie klocki jakie wkładamy do auta, to już najwyższe na co mozna sobie pozwolić.

FOCAL AUDITOR R-165S2 - w sumie wychodzą ponizej 400 zł

Morel Maximo - Powalla napisze do niego, zobaczymy co zaproponuje, chociaż patrząc na ceny na internetach, to wątpie, aby cena zeszła ponizej 400 zł :)

 

Nikt natomiast nie skomentował tych pierwotnie wymienionych?

Excursion SX-6C (podobno mniej znane, a w tej kasie bardzo dobrze grają?)

GMS-1968 (pojawiły się wyżej :) )

Hertz DSK 165.3 (chyba najgorszy wybór z tych 3?

 

Przereklamowane? Nie warte tej kasy? Pytam, bo na internetach/forach, popularne dosyć klocki i nie mówimy tutaj o sebiksach, które pakują do auta + tuba byleby dobrze łupało na wsi po remizą.

 

 

DSK w porównaniu do moreli czy focali grają mizernie i to bardzo, warto dopłacić uwierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal

Nie no DSK to jest ostatni wybór z tych trzech. Bardziej chciałem o tych dwóch pierwszych coś usłyszeć

Excursion SX-6C

GMS-1968

 

najważniejsze, bo nie powiedziałem. Chciałbym, aby zestaw nie grał za ostro, każdy zestaw inaczej zagra, ale jeśli są tu wymieniane jakieś grające "górą", to trzeba je odrzucić.

Przem@S

Te znam: PowerBass S-60C , nie wiem czemu nie dodałem ich do zestawienia, może przeczytałem gdzieś, że bez wzmaka nie zagrają w ogole? :o (nie pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !

Jakiś czas temu wyciszyłem drzwi w swoim Leonie (2015r), na blachy drzwi poszły maty alubutylowe od chłopaków z bitmat.pl oraz gąbki GMS na wewnętrzna cześć tapicerki.

No ale do rzeczy, przestaje mi wystarczać audio, mam od pewnego czasu aktywny sub w bagażniku (blaupunkt gtb 8200a) który No łupie jak dzik w lesie, ale meczy wiec pewnie go wywalę..

Chciałbym zabrać sie powoli za wymianę głośników, poczytałem opinie kolegów z forum leonclub którzy wymieniali u siebie głośniki pozostawiając seryjne radio oraz nie dokładając wzmacniacza - również mam taki plan.

Pozytywne opinie sa tam o głośnikach : u-Dimension el comp 6, i również na taki zestaw sie nastawiam, ale wcześniej wole popytać Was, co o tym myślicie?

Krótko i zwięzle, seryjne radio, brak wzmacniacza, wyciszone drzwi i wymiana głośników na takie które zagrają dobrze pod fabrycznym radiem, kwota do 500zl Max, narazie wymiana tylko przodu, istnieje szansa ze pokuszę sie o dołożenie wzmacniacza i subwoofera ale to za jakiś czas, najpierw chce same głośniki, moze to wystarczy.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jakie głośniki byście polecili pod fabryczne radio Becker Traffic pro ? Rozmiar to 130mm A specyfikacja radia następująca

 

Output Power : 4 x 18 Watt

Line Cross Section : min. 0.75 mm²

Loudspeaker impedance : min. 4 Ω

Line out : 4 x analogue line out (Va max 3Veff at 10 kΩ)

 

Chciałbym przeznaczyć ok 200zł za komplet dwóch głosników. Do tego wygłuszę oczywiście drzwi :) Nie oczekuję mega efektów ale fabryczne głosniki mnie nie zadowalają chciałbym jednak coś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt natomiast nie skomentował tych pierwotnie wymienionych?

Excursion SX-6C (podobno mniej znane, a w tej kasie bardzo dobrze grają?)

GMS-1968 (pojawiły się wyżej :) )

Hertz DSK 165.3 (chyba najgorszy wybór z tych 3?

 

Przereklamowane? Nie warte tej kasy? Pytam, bo na internetach/forach, popularne dosyć klocki i nie mówimy tutaj o sebiksach, które pakują do auta + tuba byleby dobrze łupało na wsi po remizą.

 

O GMS mogę coś napisać ;) Może i warte kasy bo kosztują niewiele ale dupy nie urywają. Poprzednio miałem Morele Tempo i ten GMS skusił mnie tym, że woofer i tweeter wyglądają jak by wyjechały z tej samej chińskiej fabryki bo wizualnie są niemal identyczne. Tweeter jednak gra za mocno czego w Tempo nie było z tym, że na zwrotnicy GMS (ta znowu wygląda jak podróba zwrotnicy z maximo) jest przełącznik i można go przyciąć. Woofer natomiast basu ma dość dużo ale jest on bardziej twardy, w tempo był miękki i przyjemniejszy dla ucha. Za 270zł całkiem sensowny wybór jeśli ktoś nie oczekuje cudów ja niestety przez parę lat nasłuchałem się Tempo i mam lekki niedosyt. Kupując ponownie nie wiem czy bym nie dołożył do Tempo. Inna sprawa, że cześć różnicy na pewno wynika ze sprzętu Tempo były zasilane wzmakiem Audio System F2-190 i jednostka JVC KD-SH9101, a GMS napędza Sony XM-4020 i chińskie radyjko tego samego producenta czyli GMS 6501 no i w dodatku tempo grały w hatchbacku, a GMS graja w coupe z drzwiami wielkimi jak od stodoły, a to tez robi różnice w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie głośniki byście polecili pod fabryczne radio Becker Traffic pro ? Rozmiar to 130mm A specyfikacja radia następująca

 

Output Power : 4 x 18 Watt

Line Cross Section : min. 0.75 mm²

Loudspeaker impedance : min. 4 Ω

Line out : 4 x analogue line out (Va max 3Veff at 10 kΩ)

 

Chciałbym przeznaczyć ok 200zł za komplet dwóch głosników. Do tego wygłuszę oczywiście drzwi :) Nie oczekuję mega efektów ale fabryczne głosniki mnie nie zadowalają chciałbym jednak coś lepszego ;)

 

dwóch ? mają być dwudrożne ? Focal R - 130C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie ? Mam golfa 7 jeszcze na gwarancji i radio composition touch. Grają tylko dwa głośniki duże z przodu i dwa małe w słupkach. Jezeli chce dorzucić pare głośników na tył to muszę to robić w aso?

 

Dodane po 37 sekundach:

Panowie a ja mam takie pytanie ? Mam golfa 7 jeszcze na gwarancji i radio composition touch. Grają tylko dwa głośniki duże z przodu i dwa małe w słupkach. Jezeli chce dorzucić pare głośników na tył to muszę to robić w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w VII głośników z tyłu ? :shock: jak zaczniesz sam grzebać to jak coś poleci z elektryki i sie kapną że dłubałeś to odmówią usunięcia usterki. Po za tym nie wiele ci pomoże jak wsadzisz z tyłu w drzwi fabryczne głośniki. Będzie ich 8 a nie 4 i to by było na tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w VII głośników z tyłu ? :shock: jak zaczniesz sam grzebać to jak coś poleci z elektryki i sie kapną że dłubałeś to odmówią usunięcia usterki. Po za tym nie wiele ci pomoże jak wsadzisz z tyłu w drzwi fabryczne głośniki. Będzie ich 8 a nie 4 i to by było na tyle.....

Problem jest taki ze nie dam rady wrzucić nic do bagażnika, bo to wersja hatchback, a bagaznika używam często ( wózek dziecięcy itp). Widziałem gdzies prace gdzie sprzęty muzyczne były sprytnie schowane, Np z boku bagażnika aczkolwiek nie wiem czy to ma sens. Tak wiec co proponujesz zamiast wrzucania czterech takich samych głośników na tych ? Nie zależy mi na wiejskiej dyskotece tylko na fajnym dźwięku w całym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.