Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przemas 22, tak zapytam z ciekawości:

Czytasz czasem wszystkie posty?

Bo o ile mi wiadomo, to już wielokrotnie powtarzałem iż mam tę maszynę (Kestrel 180 SIM) i jestem z niej zadowolony, iż nOx porównuje ją do Makity 9227CB.

A Ty wylatujesz z podstawowym pytaniem...

 

Ale nie będe świnia i Ci odpowiem.

Działa całkiem dobrze.

I nie zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie!

Potrzebuję maszyny tylko do domowego użytku (1 autko- polerowanie powiedzmy max 2 razy w roku).

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że będzie to mój debiut polerski.

 

Co za tym idzie, raczej nie przymierzam się na pierwszy strzał do Makity lub Hitachi, tylko do czegoś względnie taniego, czego ewentualnie nie będę żałował przy zepsuciu.

 

Powiedzmy, że na początek budżet na maszynę to 200zł. Wiem, bardzo niewiele, ale jestem pewien, że coś doradzicie żółtodziobowi.

Zaczynamy od najtańszych propozycji:

 

-eurotec

-bass

-power up

ewentualnie: Fobo (niby przekraczamy 200zł, ale uznamy to za symboliczną niezgodność:))

 

Przede wszystkim zależy mi, żeby polerka podziałała więcej niż przysłowiowe "dwa razy".

Inne aspekty jak przyjemność pracy są mniej istotne.

 

Liczę na waszą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pochwale się maszyną, którą wyrwałem za śmieszne pieniądze na allegro :)

Zwie się Silverline Blue . Maszyna często używana przez chłopaków na DW i tam polecana jako budżetówka godna polecania razem z Kestrel SIM180. Nowsza wersja Silverline (Silverstorm) to właśnie brat bliźniak Kestrela. Poza tym Silverline'a można też kupić na i4detailing.co.uk i innych sklepach w UK, a mi udało się ją złapać nową na naszym allegro :)

Maszyna, którą ja upolowałem i kupiłem ma nieco inny zakres obrotów 600-3000rpm, ta nowsza 900-3000 więc myślę że chyba nawet lepiej trafiłem. Poza tym waży nieco ponad 3kg więc tragedii nie ma :)

 

Opis

http://www.amazon.co.uk/Silverline-668445-180-Sander-Polisher/dp/B000OO9UVM

 

Krótki filmik ukazujący głośność maszyny na poszczególnych biegach 1-6

 

Fotki

DSCF7171Custom.jpg

DSCF7173Custom.jpg

DSCF7175Custom.jpg

DSCF7177Custom.jpg

DSCF7178Custom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, wyższy model, z zakresem obrotów 900-3000 jest warty zakupu?

Znalazłem za 100zł

 

Na razie napisze tyle - wstrzymaj się

Dzisiaj maszyna padła i nie powstała . Przemek świadkiem, że popracowała 3 minuty i na tym koniec jej kariery w polerowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, to się nacieszyłeś... Swoja droga wygląda zupełnie jak Eurotec'i i inne bazarowe sprzęty. Ale mimo to powinna pochodzić trochę dłużej niż 3 min...

Rozbierałeś ja? Moze szczotka się zawiesiła albo co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, uporałeś sie juz z tym?

 

Tak jak Marco wspomniał, ona dosłownie identycznie wygląda jak Eurotec, zakres obrotów również ten sam. Rozmawiałem ze znajomym handlarzem, kiedyś handlował tym na allegro. Najczęstszymi awariami są włącznik 8zł lub zębatka 10zł, reszta nie wygląda tak źle.

Jakby ktoś był zainteresowany jakimiś częściami, ewentualnie nowym kompletem, to mogę zapytać. Mi zaproponować ok 100zł za nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, to się nacieszyłeś... Swoja droga wygląda zupełnie jak Eurotec'i i inne bazarowe sprzęty. Ale mimo to powinna pochodzić trochę dłużej niż 3 min...

Rozbierałeś ja? Moze szczotka się zawiesiła albo co?

 

odesłałem i gość wysłał mi nową - ten nowszy model. który jest także tutaj

http://www.i4detailing.co.uk/acatalog/Silverline_Rotary_Machine_Polisher_1.html

vanquisz dzięki za info, coś nawalają przyciski w tych polerkach. Nie da się go zablokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu, więc zapytam tutaj. Mam możliwość pożyczenia od znajomego Makitę 9565CV. Maszyna porządna, ale problem w tym, że minimalna prędkość obrotów to 2800...

http://www.tylkomakita.pl/produkt/SZLIF ... OWA_9565CV

Sprawa jest dla mnie raczej oczywista, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.