Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu nie chodzi o opinie co dobre a co złe lecz o konkretny model- Czy nadaje się do nauki lub czy nie jest bardzo wymagający.

Nie chce po prostu kupować czegoś za 400 zł, a za 6-8 msc znów wydawać kolejnych 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakladanie wosku polerka i potem polerowanie polerka jest bez sensu. Wosk docierasz a nie zdzierasz z lakieru:-) zbierasz jego nadmiar z lakieru a nie go wydzierasz do zera. Jeszcze nalozyc jakis gowno wosk czy selant i wytrzec recznie mozna przebolec jak nie zalezy Ci na mega efekcie,a le dopolerowanie polerka nalozonego nie da raczej super efektu chyba, ze robisz to na super szybko to tak jak pisali pad z mf do finishu w opisach skelpow masz wyroznione na cuting i finish

Nie wiem skąd kolega bierze takie informacje, albo kto takich głupot naopowiadał.

 

[ref]szpasol24[/ref], Do nakładania wosku jak najbardziej taka piankowa kulka na wkrętarkę może być, a do samego polerowania już nałożonego wosku można używać takich nakładek:

http://www.autogeek.net/temibo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam budżet ok 2000 zł

Jaka maszynę lub maszyny polecacie?

Początkowo myślałem o rupes Mark II 15mm

 

Teraz wydaje mi się że lepsze będą dwie maszyny: rotacyjna i da.

Tutaj celuje w krauss p7 i da meguiars mt310

 

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam budżet ok 2000 zł

Jaka maszynę lub maszyny polecacie?

Początkowo myślałem o rupes Mark II 15mm

 

Teraz wydaje mi się że lepsze będą dwie maszyny: rotacyjna i da.

Tutaj celuje w krauss p7 i da meguiars mt310

 

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.

A do czego ma sluzyc ile samochodow obrabiac, hibbistycznie czy zarobkowo:-) potrzeba troche informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na pewno sie zastanowię nad tą maszyna

Jakieś inne propozycje?

 

Dodane po 3 minutach 20 sekundach:

W przyszłości myślę żeby zająć się tym zarobkowo .

Na razie mam małe doświadczenie dlatego myślałem o da, ale czytając forum stwierdziłem, że bez rotacji się nie obejdzie.

Wolałbym trochę lepszy sprzet, żebym zaraz nie musiał kupować nowego.

 

Jaki skok w maszynie da wybrać 8 15 czy 21 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na pewno sie zastanowię nad tą maszyna

Jakieś inne propozycje?

 

Dodane po 3 minutach 20 sekundach:

W przyszłości myślę żeby zająć się tym zarobkowo .

Na razie mam małe doświadczenie dlatego myślałem o da, ale czytając forum stwierdziłem, że bez rotacji się nie obejdzie.

Wolałbym trochę lepszy sprzet, żebym zaraz nie musiał kupować nowego.

 

To moze flex vrg? Jednoczesnie masz da z wymuszeniem roatcji co daje wieksza moc ciecia z zachowaniem pozytywow da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy caly temat o taniej maszynie DA (eurotec) , a co do gabek ... raczej po 2 z kazdej twardosci ;)

 

Tak tylko, że eurotec'a nie mogę już znaleźć na allegro. Myślę nad Krauss DB 900W, ujdzie? Jakie gąbki polecasz? Ja wiem, że tego jest sporo itd. Ale szczerze tego jest tutaj tyle i każdy ma swoje opinie, że NOWY człowiek się tak zapętla, że sam już nie wie co gdzie jak i po co :P:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy caly temat o taniej maszynie DA (eurotec) , a co do gabek ... raczej po 2 z kazdej twardosci ;)

 

Tak tylko, że eurotec'a nie mogę już znaleźć na allegro. Myślę nad Krauss DB 900W, ujdzie? Jakie gąbki polecasz? Ja wiem, że tego jest sporo itd. Ale szczerze tego jest tutaj tyle i każdy ma swoje opinie, że NOWY człowiek się tak zapętla, że sam już nie wie co gdzie jak i po co :P:kox:

Mam kraussa i jestem bardzo zadowolony:-) nawet cos wycina na vagowski perlowym bez wiekszych zabaw w przejazdy. Pady mam fleksa z zestawu i sa fajne. Mi podeszly tez pady boski za to zawiodlem sie ostatnio na royalach. Ale w zasadzie musisz poczytac watek o padach zeby sobie wyobic opinie no i potestoac co Ci pasuje. Kazdy powie Ci inaczej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy caly temat o taniej maszynie DA (eurotec) , a co do gabek ... raczej po 2 z kazdej twardosci ;)

 

Tak tylko, że eurotec'a nie mogę już znaleźć na allegro. Myślę nad Krauss DB 900W, ujdzie? Jakie gąbki polecasz? Ja wiem, że tego jest sporo itd. Ale szczerze tego jest tutaj tyle i każdy ma swoje opinie, że NOWY człowiek się tak zapętla, że sam już nie wie co gdzie jak i po co :P:kox:

Mam kraussa i jestem bardzo zadowolony:-) nawet cos wycina na vagowski perlowym bez wiekszych zabaw w przejazdy. Pady mam fleksa z zestawu i sa fajne. Mi podeszly tez pady boski za to zawiodlem sie ostatnio na royalach. Ale w zasadzie musisz poczytac watek o padach zeby sobie wyobic opinie no i potestoac co Ci pasuje. Kazdy powie Ci inaczej:-)

 

Czyli reasumując:

inwestycja w Krauss DB 900W byłaby na początek dobrym krokiem. Do tego musiałbym dorzucić po dwie gąbki różnych twardości. Twoim zdaniem fleksa. Jakie pasty jeszcze do takiego zestawiku wrzucić? Peugeot pewno ma miękkie lakiery, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o flexie vrg. Tylko boje się trochę jak taka maszyna się prowadzi.

Poza tym potrzebuje coś żeby założyć mniejszą tarczę i nie wiem jak taki flex by się sprawdził.

A co myślicie o krauss p7 i krauss shinemaster s15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Epps[/ref] Mi odpowiada, ale sa tez da od lare w podobnych cenach - nie testowalem wiec sie nie wypowiadam. Do DA najlepsza podobno #101 jako pasta mocno scierna (uzywalem menzern i faktycznie idzie ciezko na da, megsa nie uzywalem) plus polecan koch antyholo do finishiwania. Minodpowiadaly flexy i pady boski inni Ci powiedza ze tylko royal, 3m itp:-) Krauss ma na pewno zestaw db5800 plus 2 pasty menzerny plus 3 pady od flexa za okolo 800-850. Co jest fajna opcja na strart, ale nie gwarantuje czy najlepsza kombinacja. Ogolnie ciezki wybor, nie sproobujesz to sie nigdy nie dowiesz:-)

 

Dodane po 6 minutach 10 sekundach:

Też myślałem o flexie vrg. Tylko boje się trochę jak taka maszyna się prowadzi.

Poza tym potrzebuje coś żeby założyć mniejszą tarczę i nie wiem jak taki flex by się sprawdził.

A co myślicie o krauss p7 i krauss shinemaster s15?

 

Krauss db 5800 na bp 75 mi strasznie rzuca... a na skok tylko 8mm... wiec nie wiem jak ci sie sprawdzi 15mm skok ale nadgarstki bola.:-( moze ktos uzywal i sie wypowie, ale wywazenie jest kiepskie na bp75...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epps polerka euroteca jest na aukcjach.

 

widzę tylko rotacyjną nie DA.

 

btw. znalazłem coś takiego na alledrogo:

 

Krauss DB5800S plus

 

3 gąbki polerskie Royal Pads AIR Pads 135mm - różne twardości (Hard, Medium, Soft)

Zestaw 3 past polerskich Menzerna w pojemności 250ml (pasty do wyboru).

3 gąbki polerskie Royal Pads AIR Pads 80mm - różne twardości (Hard, Medium, Soft)

Talerz mocujący Flexipads UNF 75mm.

 

pasty do wyboru: HCC400 (FG400), HCC1000 (PG1000), HCC1100 (FG500), MCP2500 (PF2500), FF3000, SF3500 (SF4000), SF3800 (SF4500)

 

W cenie 899 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze linki do allegro sa na tym forum zakazane to na niego nie licz . Wykaz sie wieksza inwencja w poszukiwaniach (cena 349zl) ...

 

Dobry trener, dobre efekty ;P Znalezione. Tylko pytanie czy teraz ten Eurotec czy Krauss. Niby 3 stówki w kieszeni jak eurotec tylko czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba padnie na zestaw krauss p7 i krauss shinemaster s15. Myślę że to dobry zestaw na start.

A Wy co myślicie?

Może się ktoś wypowie co używał ww sprzętu

.

Na pewno jak kupujesz dwie to masz fajne pole do popisu w sprawie zbijania ceny:-) troche negocjacji i 10% to na start sobie ustaw:-)

 

A co do kupowania od razu 2 zastanow sie czy chcesz iwestowac od razu w dwie? Moze dDA narazie Ci starczy i roatcje kupisz np 75. Dedtykowana do detali? Wywalic kase tylko po to aby miec i pracowac tylko na da bo bedzie Ci ciela zadawalajaco i do tego bezpiecznie bez grozby przepalenia lakieru i potem sprzedawac rotacje?:-) przemysl czy odrazu bedziesz chcial dwie nie majac wprawy w tym co robisz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A krauss p7 sprawdzi się na talerzu 75 mm?

I jeszcze jedno pytanie jaki skok maszyny da wybrac? 8 15 czy 21 mm?

Dzięki za zaangażowanie w temat Tfb :)

P7 to rotacja wiec nie ma wywazania pod dany bp (tak mi sie wydaje...) tylko im mniejszy bp tym mocniej maszyna sciera i latwiej spalic lakier. W da masz jakby przeciwwage, ktora "krecac" sie wywołuje ruch obrotowy talerza i jak za mocno przycisniesz to on staje i tylko oscyluje ala reka czlowieka ktory poleruje.

 

Co do skoku do czego chcesz ja uzywac. Im wiekszy skok tym wieksze wibracje, ale i mocniej tnie i na 21 75mm bp juz na bank nie zalozysz bo Ci "miesnie odejda od kosci". Nic przyjemnego mnie 3 dni nadgarstki rwaly po 1 uzyciu a uzylem z dedykowanym bp...

P7 plus 8 Mm DA pod cleanery i finish lub 15/21 mm DA do ciecia plus np maly da 75mm do mniejszych elementow. 21 juz sa spore gabarytowo, wiec nie wszedzie je upchniesz i musisz leciec recznie:-)

 

Znaczy sie ja bym tak zrobil, ale robie to hobbistycznie i teraz po db5800 biore s75 krausa na bl 75 i 50mm:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już widzę jak odstawisz tego db5800 gdy zobaczysz jak tnie malutki s75 ze swoimi 12mm skoku :good:

 

Taka mialem nadzieje;D za porzadne rzniecie 8 letniej bemki ojca biore sie na wiosne... myta na szczotkach przez 6lat... ogolnie jest dramat, ale nigdy nie byla polerowana wiec na jedna korekte damy rade:-) teraz tylko recznie albo cisnieniowo wiec nie zepsujemy efektu do sprzedazy a ma 105tysi dopiero...:-) a 5800 na przetloczenia bmw jest po prostu za duza wiec 5800 na finish plus clenaery pod zymolka i sv a ciecie na czyms malutkim:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.