Skocz do zawartości

V40 - The Wagon Is Back


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Praca sama w sobie bardzo fajna, trochę nie do końca zgodna z działem, ale miejmy nadzieję, że nie poleci.

Tylko ja mam takie pytanie, czemu nie sedan i czemu taki słabawy silnik ;) ?

wujek miał kiedyś ciemno zielone kombi wersję T4, silnik podkręcony na 240km, czarna 17", xenon :) Parę lat wstecz czarna felga robiła okrutną robotę.

A można wiedzieć co to jest to "coś" na tylnym zderzaku? Bo strasznie śmieszne :mrgreen:

Tak jak przed mówcy mówili, lampy z przodu z czarnym środkiem, wywalić ten chrom z klamek i z pod ramek rejestracji i jest na prawdę ładnie :)

Ale na pewno autko będzie ładnieć z każdym dniem, bo widać zapał jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było upolować coś z praktycznie full wyposażeniem i ciekawym kolorem lakieru - więc odpuściłem temat silnika, zwłaszcza że do szybkiej jazdy są inne auta :)

 

To coś "grzybek" to oryginalna osłona mocowania haka.

 

Jakoś tak ciężko pogodzić mi się z myślą, że chromu miałoby nie być na klamkach :)

Mam cienką wyobraźnię do takich rzeczy, muszę coś zobczyć żeby ocenić..

 

Co proponujesz pod tablice?

 

Przymiarkę do czarnych zrobię chyba jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Korzystając z łaskawości jesiennej aury podłubałem co nieco.

 

Zdobyłem oryginalne absorbery schowka od najnowszego Volvo V60. Są większe od tych z S/V40 i dodatkowo idealnie pasują w otwory montażowe. Schowek, który przy utwardzonym zawieszeniu lubił się tłuc na polskich drogach - finalnie zamilkł :)

Po prawej stary oryginalny absorber (nota bene wymieniony rok temu).

 

X9f8Sj.jpg

 

Schowek z tyłu... wyglądał nieciekawie. Tzn. poprzedni właściciel wygryzł dziurę i mocno zrysował plastiki. Całego schowka nie miałem zamiaru kupować bo mój został odlakierowany więc polowałem na sam plastik... i po roku znalazłem :)

 

Schowek zdemontowany, plastik wyjęty, odczyszczony APC Shiny Garage i odżywiony Chemical Guys Natural Shine Dressing.

 

fJk4CB.jpg

 

AhDT9V.jpg

 

Również po ponad roku poszukiwań topowego radia do tego modelu (z nawigacją, która w Polsce jest kompletnie nieprzydatna z powodu braku map) znalazłem takie, którego panel nie nosił śladów po przewalaniu się po magazynach handlarza mirka oraz nie kosztował tyle co nowe radio 2-dinowe Clariona/JVC. Oczywiście zanim wpadło do konsoli, zostało poddane zabiegom liftingująco kosmetycznym :lol:

 

HK7YY5.jpg

 

5fNsML.jpg

 

No i na koniec kilka działań pod maską. Wiem, wiem, czerwone wstawki muszą zniknąć i znikną w ciągu kilku miesięcy. Tymczasem wszystkie opaski zaciskowe zostały wymienione na nówki sztuki (stare, nadgryzione zębem czasu psuły ogólne wrażenie pod maską). Ponadto wleciały niebieskie oploty - z efektu jestem zadowolony.

 

1FZ8EY.jpg

 

foRtR8.jpg

 

IfcdwM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, niestety ma kilka zakamarków do których nie idzie dostać się bez silnego strumienia wody a tego nie chcę robić. W przyszłym roku kolektor i kilka gratów wskoczą do polerowania, powinno być lepiej ale i tak czuję że jestem sto lat za murzynami w stosunku do niektórych projektów z Raceism czy szwedzkich wariatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boss - dziękuję, ale czuję się speszony takimi komplementami bo cały czas mam wrażenie że to nie jest nic w porównaniu do tego co robią ludzie zajmujący się tym faktycznie profi :) Raczej dotykam tylko czubka góry lodowej.

 

@sebba75 - Celtowie wiedzą co mówią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.