Skocz do zawartości

Wasz zestaw zimowy na srogie mrozy


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw zimowy

Zmiotka do usuwania śniegu Vikan - nr produktu 521552, mam prawie całą gamę szczotek Vikana i mogę szczerze polecić. Duńskie szczotki, bardzo miękkie włosie i topowe wykonanie.

http://www.autokosmetyki.pl/szczotka_do_sniegu_vikan_521_552,p305.html

 

Skrobaczka do szyb - fińska skrobaczka firmy Murska, genialna mosiężna końcówka, wierze że nie rysuje szyb jak pozostałe. Ściąga nawet grubą warstwę lodu z szyb i to jednym pociągnięciem, w co nie wierzyłem póki nie wypróbowałem :)

Murska w akcji:

http://www.youtube.com/watch?v=WuivtK5Olwg&feature=related

 

0_aa832da68a35055de14e679038385650.jpg

 

Odmrażacz Wurth lub Nigrin - staram się jak najmniej skrobać szyby, dlatego najpierw spryskuje solidnie szyby odmrażaczem. Wurth jest genialny i bardzo skuteczny bo w zasadzie nie muszę po nim już machać skrobaczką. Nigrin trochę zalatuje amoniakiem ale też mogę polecić. Nie polecam Sonaxa w butelce z atomizerem oraz w sprayu - jest bardzo słaby.

 

wurth_odmrazacz_do_szyb_s.jpg

 

Płyn do spryskiwaczy - ori VW, jest to uniwersalny koncentrat do -70st, kupuje 2 litrowe butelki koncentratu i rozcieńczam z wodą destylowaną 2:1. Bardzo dobry płyn, nie marze i nie pozostawia smug. Przy czym ma dobry neutralny zapach, nie męczy podczas jazdy

 

796524338

 

Sztyft do uszczelek - na zimowe mrozy stosuje Wurtha, bez silikonowy, bardzo fajnie się go rozprowadza, przy okazji konserwuje i zabezpiecza uszczelki.

 

wurth_sztyft_do_konserwacji_gumy_use.jpg

 

Co do zamków to nie mam z tym problemu bo posiadam central, natomiast wkładów zamków u mnie nie ma bo klamki z przodu mam te same co tylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

mój zestaw: skrobaczka MURSKA, zmiotka do śniegu VIKAN - ta sama co poleca turzol , uszczelki przed zima dobrze odtłuściłem/wyczyściłem a później wazelina techniczna i żadnych problemów z przymarzaniem a auto 24h pod chmura, odmrażacz do szyb SONAX, płyn do spryskiwaczy SONAX

 

na żaden z produktów nie mogę złego słowa powiedzieć a po ostatnich obfitych śniegach każdemu polecam zmiotkę VIKAN - rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufle samochodową.? Do odśnieżania śniegu z auta polecam raczej zmiotkę... :mrgreen:

Ponoć fajna jest Vikana

vikan_szczotka_do_sniegu_521552_s.jpg

 

Kilka postów na poprzedniej stronie ktoś też właśnie o niej wspominał... ;)

 

A co do szufli to tutaj jest fajna:

KLIK

 

 

szufla_do_sniegu_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myślę ze jednak składana szufla/łopata się przyda - to co robią spycharki śniegu na parkingach często kończy się małą zaspą przed kołami, a jeśli jest to mokry śnieg, który później mocno zmarznie to szpadelek raczej wymięknie...;)

 

nie miałem wolnego czasu aby poszukać, ale w oko wpadło mi coś takiego: http://www.prosperplast.pl/product/182

 

aha... jestem ciekaw czy ktoś spotkał się z pokrowcem na auto do stosowania w zimie oczywiście pod chmurą

dodam tylko ze ceny z "kosmosu" odpadają bo pod blokiem jakieś cudo nie uchowa się długo, wiem ze temat był poruszany ale bez konkretnych wniosków/przykładów

dziś w necie widziałem coś co miało delikatny wewnętrzny materiał (podobno zdrowy dla lakieru) i niby ma oddychać i wypuszczać wilgoć na zewnątrz, cena o ile pamiętam około 200zł (dość drogie), linku w tej chwili nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry płyn do spryskiwacza (patrzę z reguły nie na markę ale na producenta- polecam PetroOil), odmrażacz z ubiegłego sezonu (fajnie sprawdza się Alaska od K2) oraz do uszczelek- czysta zagęszczona gliceryna (nie mylić Broń Boże z wazeliną! Wazelina jest tłuszczem a tłuszcze niszczą gumę!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.