Skocz do zawartości

Wasz zestaw zimowy na srogie mrozy


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam takie pytanie czy zawsze wszystko tak krytykujesz
Nie ,tylko to co jest beznadziejnie idiotyczne...

 

[ Dodano: 29 Listopad 2010, 12:27 ]

Znajomy w podobny sposób dogrzewał wnętrze samochodu, skończyło się to interwencją straży pożarnej i spalonym samochodem.
No comment...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,tylko to co jest beznadziejnie idiotyczne...

sfolguj troche koleś, jak ktoś podsyła temat do przedyskutowania to napisz co jest nie tak i dlaczego uważasz ten pomysł za nietrafiony

skończyło się to interwencją straży pożarnej i spalonym samochodem.

dzięki, taki nawet jednostkowy przypadek skutecznie mnie zniechęcił do tego eksperymentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawa dotyczy garazu w domu a nie np. wolnostojacego blaszaka to moze najrozsadniej byloby raz poniesc koszt ocieplenia i uszczelnienia scian, drzwi i okien a potem podlaczyc garaz do CO. Wiem ze wydaje sie to fanaberia i straszy kosztami ale grzejniki ustawione na 1/5 mocy pozwola utrzymac znosna temperature (wydaje mi sie ze tak 10-12 st.) takze na przestrzeni kilku lat koszt sie rozlozy.

Moj blaszak ocieplony jest czyms, co wyglada jak welna ociepleniowa polaczona ze srebrna folia izolacyjna (poprawcie mnie jak to sie prawidlowo nazywa bo sie nie znam :idea: ).

Nawet przy siarczystych mrozach temperatura w srodku po calej nocy jest o dobrych kilka stopni wyzsza niz na zewnatrz wiec osiagniecie przyzwoitych rezultatow w murowanym garazu bedzie na pewno latwiejsze.

 

 

PS: Jak juz poruszylismy kwestie zazdroszczenia - pamietacie jak przy chyba Octavii w "Pokaz swoj blask" ktos wstawil zdjecia garazu dwupoziomowego z winda na auto?

Tego zazdroszcze - zrobilbym na gorze normalny garaz na codzien a na dole studio detailingu. Dobre oswietlenie, szafy na kosmetyki, lampy IR, ciepla woda do mycia... :ad:

Eh, pomarzyc dobra rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos takiego jak na aukcji 1325721775

1325721775

 

Sam nawet o tym rozmyslalem ale jakos nie odnalazlem opinii o tym urzadzonku a srednio mi sie widzi wywalic od tak 200zl..

 

P.S.

podalem linka do uzadzen "powystawowych" ale okolo 200zl sa nowki na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq8shq, to jakaś mała dmuchawa tak? Z mozliwoscia podłaczenia pod gniazdo zapalniczki-bardziej sensowne napewno. Tylko dwie rzeczy:

-jak z wydajnością-ile taki mały wiatraczek musi pracować żeby ogrzać

- ile prądu zabierze -żeby się nie okazało ze w autku będzie cieplutko ale nie zagada :)

EDIT: już doczytałem :) Hmmm...może być fajna rzecz -za 150zl...Teraz by się przydał jakiś tester co by zdał relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to taka mala dmuchawka a wlasciwie taka mala farelka :) zgodnie z ktoras aukcja na wbudowanym pociagnie na max obrotach 10 minut,k z drugiej strony gdzies wygooglalem ze 15-20 ciagnie na tym wbudowanym a z aku moze zuzyc max 40% - ze niby ma wbudowany tester aku i jak spada ponizej 60% to juz nie pobiera wogole tylko sie wylaczy... ile w tym prawde nciezko wyczuc. Dokladnych testow nie udalo mi sie znalezc mimo iz szukalem dosc intensywnie.

 

Z opisu wydaje sie byc ciekawe, ja sie tylko obawiam zeby to sie nie okazalo "chinska zabawka", jakbym mial luzne 150-200zl to bym potestowal w ciemno a tak to sie zastanawiam nad tym juz ze 2mc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum gdzie zagladam, koleś sobie coś podobnego założył:

 

A ja wczoraj odkurzyłem fajne urządzonko do odmrażania przedniej szyby http://www.windowheater.nl/index.html
Urządzenie to ma własny zegar, umożliwiający ustawienie odmrażania na daną
godzinę i dzień, oraz własny akumulator, dzięki czemu nie nadwyręża i tak ledwo dychającego w zimie samochodowego aku.

A dziś zamontowałem mu jednak sterowanie poprzez sms ..
Teraz pół godzinki przed wyjściem z domku wysyłam sms i szybka odmrożona

Zeszłej zimy oszczędzał mi skrobania .. mam nadzieję że i teraz się przyda

edit:
A dla zainteresowanych .. urządzonko ma się nijak to tych śmiesznych nagrzewaczy z allegro .. ma własny akumulator (lub korzysta z aku samochodu), programowany zegar i niezłą elektronikę, która dba o to żeby szyba odmrażała się sukcesywnie, bez ciągłego dmuchania gorącym powietrzem w jedno miejsce zmrożonej szyby .. co może skutkować jej pęknięciem. Wewnętrzny akumulator można ładować w domu z zasilacza lub z gniazda zapalniczki podczas jazdy.
Kupiłem je za 40 zł na giełdzie elektronicznej we Wrocławiu. Leżało tam tego kilkanaście sztuk .. a sprzedający sami dokładnie nie wiedzieli co to jest, tylko po wtyczce do zapalniczki mówili że to jakiś wntylator do auta 

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że takie zabawki są bez sensu... żaden wynalazek za takie pieniądze i tak nie uzyska w 50% takiego efektu jak normalne ogrzewanie postojowe ...

 

Oczywiscie ze nie, nawet nie porownuje tego do normalnego webasto, to ma sluzyc tylko do ogrzania wnetrza i rozmrozenia szyb a jak wiemy webasto ma zdecydowanie szersze dzialanie w kwesti ogrzewania...

 

imho jezeli wydajnosc tej jak mowisz "zabawki" bylaby na tyle dobra ze udaloby sie rozmrozic przednia szybe przy korzystaniu z wbudowanego aku i sprawdzilyby sie slowa gdzies wygooglane ze sprawdza to poziom naladowania aku i nie pozwala dzialac urzadzeniu ponizej 60% aku to nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze jest to bez sensu.

Ja rozumiem silnika nie ogrzeje ale jezeli za 200zl raz wydane mam nie skrobac szyb codziennie i wsiadac to chociaz troche cieplego wnetrza samochodu z sameogo rana to uwazam ze 200zl to bylyby bardzo dobrze wydane pieniadze. Niestety klasyczne webasto jest bardzo drogie, nie w kazdym aucie da sie zamontowac a jezeli sie da to montaz tez do prostych nie nalezy i samemu raczej bez dobre wiedzy nie idzie tego zrobic.

 

Teraz pół godzinki przed wyjściem z domku wysyłam sms i szybka odmrożona

 

ten patent bardzo mi sie podoba, jezeli bym mial na tyle wiedze z elektroniki i umial sobie takie cos zamontowac to chetnie bym zakupil :)

 

 

Przeraza mnie tylko ten tekst :

Czas ładowania urządzenia  wtyczka samochodowa  6-8 godzin

Ciezko mi to by bylo zabierac do domu i ladowac poniewaz w ten sposob nie spelnialoby funkcji odmrazajacej z rana - no bo w nocy by sie ladowalo w domu wiec idac rano do samochodu zabieralbym to ze soba i wsiadal do zimnego samochodu... z drugiej strony mogloby sie ladowac w samochodzie ale pytanie jak zadziala wtedy ten "straznik" od aku - czy on dziala tylko w trakcie dzialania urzadzenia czy rowniez jego ladowania...

 

EDIT:

A co mi tam... zamowilem, przetestuje i zdam relacje :) napisalem do goscia z allegro, odpisal ze jakby cos moge mu w ciagu 7dni odeslac i zwroci koszty (bez kosztow przesylki) wiec najwyzej bede stratny te 20-30zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepiej jest po prostu jechać autem. Ja np od razu wskakuje na obwodnice, spokojnie do 110-120 i po 5 minutach silnik nagrzany i można jechać :-]:-]8-)8-)

Załóżmy, że temp. otoczenia wynosi 0 stopni, w 5 minut rozważnej płynnej jazdy jesteś w stanie doprowadzić do roboczej temp. płyn chłodniczy. Żeby doprowadzić dobry olej syntetyczny 5W30 czy 0W30 do przyzwoitej sprawności smarowania potrzeba przy takim samym stylu jazdy jakieś 5 km więcej. Do tego czasu najlepiej nie przekraczać 2500 rpm. A przez następne 5 km nie kręcić pow. 5000 rpm :). To tak bardzo uogólniając ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawa dotyczy garazu w domu a nie np. wolnostojacego blaszaka to moze najrozsadniej byloby raz poniesc koszt ocieplenia i uszczelnienia scian, drzwi i okien a potem podlaczyc garaz do CO.

Jak jest dobra izolacja to nawet CO nie potrzebne. Ja garaż mam w domu, nie mam w nim ani jednego kaloryfera, od domu oddzielają go tylko drzwi, a brama jest zwyczajna brązowa/białą akurat bez izolacji i zawsze, nawet przy -20 stopniach mam dodatnią temperaturę. Nie chcę skłamać, więc nie powiem jaka była temperatura przy tych -20 stopniach dokładnie, ale gdy na zewnątrz jest do -10 stopni to temperatura w garażu sięga ok +7-8 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-20 stopniach dokładnie, ale gdy na zewnątrz jest do -10 stopni to temperatura w garażu sięga ok +7-8 stopni

Aż mi się wierzyć nie chcę...

Ja mam dobrze zaizolowany garaż, od góry, ściany w styropianie, brama izolowana, drzwi izolowane, przylega do domu a już teraz mam tam w okolicy 2 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Skoro sprawa dotyczy garazu w domu a nie np. wolnostojacego blaszaka to moze najrozsadniej byloby raz poniesc koszt ocieplenia i uszczelnienia scian, drzwi i okien a potem podlaczyc garaz do CO.

Jak jest dobra izolacja to nawet CO nie potrzebne. Ja garaż mam w domu, nie mam w nim ani jednego kaloryfera, od domu oddzielają go tylko drzwi, a brama jest zwyczajna brązowa/białą akurat bez izolacji i zawsze, nawet przy -20 stopniach mam dodatnią temperaturę. Nie chcę skłamać, więc nie powiem jaka była temperatura przy tych -20 stopniach dokładnie, ale gdy na zewnątrz jest do -10 stopni to temperatura w garażu sięga ok +7-8 stopni ;)

 

To niestety ale masz spore straty ciepla z domu do garazu i z garazu na zewnatrz. Znaczaco moglbys zmnieszyc koszty ogrzewania poprzez odpowiednia izolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.