Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w odpowiednim miejscu pytam, ale chyba najbardziej z tym związane...

 

Czy samochodem który świeżo zakupiłem i zdążyłem zarejestrować jedynie na tablice czasowe mogę wyjechać do Niemiec? Przegląd i ubezpieczenie oczywiście są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, kolega szuka 7 osobowego minivana (diesel, benzyna + gaz) do 75 tyś zł. Ma być bezawaryjne i w miarę tanie w utrzymaniu. Możecie podrzucić jakieś typy, albo silniki, którymi warto by się zainteresować?

Galaxy 2.0 TDCI (163 KM)? Grand Picasso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktm950, Jak wczoraj byłem w serwisie u kumpla to koleś przyjechał nowym dodgem caravanem w wersji RT do sprzedania. Auto świeże rocznikowo sprowadzone z USA, ale taki wypas w środku że głowa mała. Chciał za to coś ok 85 tyś. Silnik 3.6 benzyna, podobno dobry do gazowania. Telewizory, piloty, wejscie na playstation itd itp. Fajnie by było takim się wybrać w jakaś podróż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem takim Caravanem 2tyg. po Florydzie w tym roku, miłe zaskoczenie jeśli chodzi o spalanie, średnio wciągał około 12l, na tempomacie przy 65milach do zejścia poniżej dyszki spokojnie :) Plastiki w środku dosyć średniej jakości w porównaniu do europejskich aut, ale nadrabia to motorownią, z tym silnikiem naprawdę fajnie się odpycha, skrzynia biegów też całkiem przyjemna, z możliwością zmiany biegów przyciskami za kierownicą z tego co pamiętam. Mega praktyczne Stow'n'go, jedyne co mi nie podpasowało to pozycja w 2 rzędzie, mając prawie 1,90m wolałbym mieć lepiej podparte uda. Z przodu bez zastrzeżeń, duży zakres regulacji fotela, każdy znajdzie pozycję dla siebie. Ciekawą alternatywą jest Chrysler Town&Country, co prawda nie jeździłem, ale macałem u dilera i wnętrze dużo przyjemniejsze dla oka jeżeli chodzi o kolorystykę oraz materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, Funner, kolega szuka raczej czegoś bardziej europejskiego i pospolitego niż 3,6 L RT :roll:

 

Od 5 lat moja żona porusza się vanami, więc dodam kilka swoich groszy:

- jeżeli szukasz dobrej proporcji cena/jakość to proponuje trochę leciwego konstrukcyjnie Renault Espace 2.0 dci 173KM - kupiłem go jako prawie dwulatka z przebiegiem 130 tyś km i przez 3 lata poza normalnymi serwisami wydałem 350 zł (dwie gałki i jeden sworzeń + zbieżność). Warto nadmienić, że producent daje 3 lata gwarancji i kupując 2 latka niczym nie ryzykujemy, z samochodu była bardzo zadowolona: obszernością, komfortem podróżowania, itd.

- przerabiałem rownież Forda S-max i jakoś mnie nie powalił i w porównaniu do w/w załamywał ciasnotą.

- był również Renault Grand Scenic (aktualny model) i odczucia co do komfortu i ilości miejsca podobne jak w przypadku S-Max'a. Samochód całkiem OK jeżeli chodzi o napęd i zawieszenie.

- jako, że nasza rodzina powiększy się poraz kolejny to zrobiłem mały upgrade i aktualnie na stanie jest właśnie Voyager ale skoro kupujący go skreślił, to nie będę sie rozpisywał dlaczego po analizie całego rynku dokonaliśmy takiego właśnie wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.