Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co uważacie o touranie mk1 przed liftem. Silnik benzyna występowały 1.6 mpi i fsi. Wiem ze do gazu się nadaje ale jak to się odpycha w tej budzie? Na logikę lepiej fsi bo 115km jest

 

1.6 FSi się nie nadaje i sporo pali w mieście. 1.6 MPI doskonale nadaje się do gazu ale jest mułem (bardziej odczuwalne w trasie niż w mieście). Zrobiłem takim silnikiem 200k na LPG i następny właściciel dorzuca kolejne kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa też dwulitrowe motory ale aut z tym silnikiem jak na lekarstwo. Diesla ciągle nie chce bo głównie żona będzie używać samochodu na dojazdy do pracy a do niej ma 5km. Więc szkoda silnika na taki dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w takiej budzie to tragedia. Miałem ten silnik kiedys w golfie 4. Paliwozerny a przy tym strasznie zamulający. Jak tylko zona ma jezdzic do pracy to szukaj czegos malego. Jak ma byc to czasem auto rodzinne to nie ten silnik. Wiem ze znalezienie niewyeksploatowanego tdi graniczy z cudem... ale mimo wszystko takiego bym szukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za większym ale nie typowo na dojazdy do pracy. Nie stać mnie na dwa auta z czego jedno praktycznie jezdziloby tylko w weekend do sklepu i spowrotem. Dlatego trochę mnie martwi te 102 przy tej masie. Chodzi mi o to by nie wyprzedzać na trasie tira dwa dni ale drugie tyle czasu się zastanawiać czy zdarze.. Znalazłem też te samochody z 2.0 8v z CNG :o

Jeśli nie to będzie zły wybór to będę musiał się jakoś przekonać do tych poliftow albo dozbierac na mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto. Ale średnio mi się podoba i siedząc w jednym i w drugim touranie mam wrażenie ze więcej miejsca. Prędzej zastanowilbym się nad Orlando ,) trochę kwadratowy ale coś ma co mi się podoba w nim. Wnętrze prawie jak Cruze i te same motory co w oplach. Jak wspominałem, nie mam parcia na zmianę ale wolę wcześniej popytać poogladac. Pewnie i tak za rok coś innego mi w oko wpadnie lub żonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna napewno ale czy więcej nie mam pojęcia. Ten silnik dwulitrowy ma tylko 109km przy czym 16mpi 102 a rosną tylko opłaty oc. Dodatkowo jadąc w trasę trzeba kombinować żeby właśnie te stacje cng mijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

712191 Aha, i miej świadomość, że Tourany strasznie kradną.

Chyba w zależności od regionu Polski. O tyle Opel Zafira dobry, że właśnie jest mało chodliwy. Co do plusów i minusów tego auta nie będę pisał bo masz inne na oku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, akurat szpyrek mieszka w tym samym co ja ;) Z autopsji znam jeden przypadek, znajomym podprowadzili takiego dojechanego przedlifta z podwórka. Kupili Berlingo i spokój. :D Ale mówię o statystykach ogólnokrajowych. Np. tutaj: http://www.motofakty.pl/artykul/kradzie ... zieje.html W stosunku do liczby zarejestrowanych egzemplarzy Touran jest liderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym nigdy nie kupowałem auta patrząc na statystyki podpierd... danego modelu. Zaskoczyles mnie.

 

czarekcw, powiedzieć o zośce cokolwiek możesz powiedzieć zawsze. Może akurat tego nie wiedziałem a i potomnym się przyda taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

712207 Po za tym nigdy nie kupowałem auta patrząc na statystyki podpierd... danego modelu. Zaskoczyles mnie.

To lepiej patrz- dla kolegi gwizdnęli Audi Coupe, dla sąsiada Audi A4 B7, w mieście poszły- VW Touran x2, Lupo, Audi TT. W ciągu pół roku.

 

712207 powiedzieć o zośce cokolwiek możesz powiedzieć zawsze

1.8 140 KM oprócz kół zmiennych faz rozrządu jest bdb silnikiem (i znosi gaz). Minusy to na pewno elektronika (CIM, tylne drzwi), rdza pod uszczelkami progowymi, czasem na klapie. W 1.8 chyba dobra siedzi manualna skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej patrz- dla kolegi gwizdnęli Audi Coupe, dla sąsiada Audi A4 B7, w mieście poszły- VW Touran x2, Lupo, Audi TT. W ciągu pół roku.

 

To kolega z sąsiadem powinni się cieszyć, że ktoś dla nich auta kradnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.