Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Też ruda je wcina. Tylne nadkola przy progach, łączenie zderzaka z błotnikiem, tylna klapa w sedanach w okolicy oświetlenia tablicy.

1.6 (podobnoż robiony we współpracy z yamahą) nie pali dużo (ok. 6.5-8l), więc nie wiem, czy jest sens bawić się w lpg. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jak kupić auto skoro 95% ogłoszeń to handlarze którzy gubią się w zeznaniach podczas oględzin, nie wspomnę o podawaniu złych numerów VIN, przedstawianiu faktur gdzie nie ma nr rejestracyjnych, VIN itp... Co za kraj... Najgorsze jest to, że ludzie sami do tego doprowadzili, a zaczęło się od krętactw związanych z kręceniem przebiegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ruda je wcina. Tylne nadkola przy progach, łączenie zderzaka z błotnikiem, tylna klapa w sedanach w okolicy oświetlenia tablicy.

1.6 (podobnoż robiony we współpracy z yamahą) nie pali dużo (ok. 6.5-8l), więc nie wiem, czy jest sens bawić się w lpg. :o

 

 

co Ty kolego gadasz.. Focus mk2 jest o wiele lepiej zabezpieczony przed rudą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ruda je wcina. Tylne nadkola przy progach, łączenie zderzaka z błotnikiem, tylna klapa w sedanach w okolicy oświetlenia tablicy.

1.6 (podobnoż robiony we współpracy z yamahą) nie pali dużo (ok. 6.5-8l), więc nie wiem, czy jest sens bawić się w lpg. :o

 

 

co Ty kolego gadasz.. Focus mk2 jest o wiele lepiej zabezpieczony przed rudą :)

 

Co nie zmienia faktu,że też lubi się z rudą. Nawet w PSB był temat kolegi, który ogarniał swojego mk2 i tam widać jak doskonale jest zabezpieczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kupić auto skoro 95% ogłoszeń to handlarze którzy gubią się w zeznaniach podczas oględzin, nie wspomnę o podawaniu złych numerów VIN, przedstawianiu faktur gdzie nie ma nr rejestracyjnych, VIN itp... Co za kraj... Najgorsze jest to, że ludzie sami do tego doprowadzili, a zaczęło się od krętactw związanych z kręceniem przebiegów...

 

Jak to jak ?? :D ... ciężko. Ja szukając bmw zjeździłem wszystkie w promieniu 30km od S-c... 34 samochody w 3 dni. Szczerych ludzi znalazłem chyba 3 z czego wybrałem najmniejsze zło bo auto używane zawsze potrzebuje "pakietu startowego" a to co ludzie czasami usiłują sprzedać to jest jakaś farsa. Na przebieg nauczyłem się nie patrzeć ale jak widzę kwadratowy dach w combi a Pani mi mówi że tak ma być i olej się zmienia przy przebiegu 10.000 a ona od 4 lat tyle tym autem nie zrobiła to ręce opadają. Z 3 dni poszukiwań mam tyle historii i rad że książkę można napisać...albo kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co piszecie ja to zawsze tłumaczę w ten sposób że kupując sprowadzane auto np z Niemiec trzeba zobaczyć ile tam taki samochód z tego rocznika i takim przebiegiem kosztuje dodać do tego koszt sprowadzenia i ew zarobek bo nikt nie robi tego charytatywnie,i zawsze wychodzi drożej,niestety ale auta trafiające tu na nasz rynek musi mieć jakieś feler żeby można było je tam kupić taniej -niemiec też nie jest głupi i dobrego auta nie odda za darmo,jak ostatnio przeglądałem ceny octavii w Niemczech to wychodziło że sprowadzona musi albo mieć 500tyś km albo być bita słabiej lub mocniej żeby była w tej cenie co u Nas a egzemplarze przynajmniej warte zainteresowania z opisu i zdjęć czy z jakąś udokumentowaną historią(ASO Skoda)trzeba przepłacić jakieś 5-7 tyś więcej.Tam samochody są droższe i to się nie zmieni,oczywiście octavii jest dużo w Polsce ,ale ceny zadbanych egzemplarzy dorównuja tym w Niemczech często kosztem wyposażenia-cóż trzeba szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi są ludzie którzy znajdują auto X na alle, krajowe, za kwotę powiedzmy, 15tys. Później znajdują w komisie ten sam rocznik, w cenie 14tys i się cieszą, że z rejestracją wyniesie ich taniej. Tłumaczenia żeby od ceny auta odjąć 2tys zarobku Mirka, 1 tys transport, naprawy i kosmetyki (plakowanie i balsamowanie :D ) kolejny tysiączek i robi się cena pokazująca z jakim trupem mamy do czynienia...ale wtedy wyciągaja ostatni argument - z Niemiec, oni tam dbają! A kupuj sobie...

Jak kupiłem 407 to się znajomi pukali w głowę że wziąłem auto od osoby wiernej marce, które jeździło w PL od kilku lat i w cenie wyższej niż inne na alle....od niemca se kup, bo tam dbajo...a najlepiej to kup Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kupić auto skoro 95% ogłoszeń to handlarze którzy gubią się w zeznaniach podczas oględzin, nie wspomnę o podawaniu złych numerów VIN, przedstawianiu faktur gdzie nie ma nr rejestracyjnych, VIN itp... Co za kraj... Najgorsze jest to, że ludzie sami do tego doprowadzili, a zaczęło się od krętactw związanych z kręceniem przebiegów...

 

Najlepiej poszukać używki ASO danej marki. Jest tam wiele aut, które zostały zostawione w rozliczeniu przy zakupie nowego. Spora część z nich to auta kupione w danym salonie z pełną dokumentacją. Są to co prawda głównie auta kilkuletnie. Ale jeśli ktoś szuka takiego właśnie to dołożenie paru złotych za takie auto (w porównaniu do cen z sieci) może okazać się na dłuższą metę bardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji to ceny na mobile.de, autoscout, nieco odbiegają od cen w komisach de ;)

hmmm.dziwne, bo jednak zdecydowana aut na mobile.de czy autoscout to właśnie auta komisowe, np. na mobile.de jest obecnie z DE ponad 1,24 mln aut, z czego milion to komisowe, a reszta prywatne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Sportage II / rok 2008/ 2010 ! Silnik benzyna 2.0.. Ktoś coś o tym aucie ?? Rdza ?? Inne usterki ??

 

Lać, jeździć... bać się skrzypiących plastików i miękkiego lakieru ;) Kia ostatnio tak jak Hyundai robi całkiem fajne samochodysam się zastanawiam czy za kilka lat nie zapolować na i40 w combi.. no kocham to auto za linię prawie tak jak 407sw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Domel[/ref], moi znajomi mają i40 w kombi, kupili jakieś dwa trzy lata temu od lekarza z Legnicy, który był pierwszym i jedynym właścicielem w kraju, przebiegu miał wtedy (byłem z nimi przy zakupie) ok. 130000km co na 4 latka chyba jest niezłym wynikiem, pojemność z tego co pamiętam 1700, jeżdżą nim do dziś, kilka dni temu wrócili z Chorwacji, są z niego zadowoleni, moim zdaniem komfort z przodu na bardzo wysokim poziomie, niestety tylna kanapa jest płaska jak deska, zegary mają za dużo światełek i ekraników, od tego niebieskiego pieprzy się w oczach, ale to już rzecz gustu, auto z pewnością jest bardzo duże, bagażnik spory, ładne światła przednie itd, gdybyś potrzebował więcej informacji to pisz, ja zapytam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mówię że ceny z mobile nijak się mają do cen, w jakich można nie tylko w De, ale i w całej eu kupić dobre auto. Na mobile i scout24 świat się nie kończy, dla mnie na te portale trafia ostatni odtrzut, który nie sprzedał się innymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mówię że ceny z mobile nijak się mają do cen, w jakich można nie tylko w De, ale i w całej eu kupić dobre auto. Na mobile i scout24 świat się nie kończy, dla mnie na te portale trafia ostatni odtrzut, który nie sprzedał się innymi kanałami.

to prawda, potwierdzam, auta z oznaczeniami "nur an export", "bastlerfahrzeug" lub "keine Garantie" maja inne ceny;)

Ty też jakimś trafem ściagasz auta 10 plus, a nie młodsze. Jak tak łatwo kupić tanie,dobre i młode auto, to chyba bardziej sie oplaca droższe sciagac, bo wiecej mozna zarobic (wyższa cena nominalna rowna sie wyzsza marza wartosciowa). No ale takie auta Dunczycy za bezcen nie sprzedaja, chyba, ze przebieg 300 plus albo przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek :good:

Sergiej ja poszedłem inną drogą, wolę mieć dziesiąt aut do 20tys.zl niż kilkanaście za dziesiątki złotych.

Akurat teraz 3/4 samochodów przyjeżdża z innych krajów niż DK, chociaż tej nie przekreślam bo też mają dobre auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.