Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jest ktoś w stanie pomóc w ustaleniu historii serwisowej albo przebiegu BMW ?

 

BMW Bawariamotors Warszawa.

Najlepsza obsługa przez telefon, jaką spotkałem. Informacja na tyle pełna, na ile się da.

Miło, grzecznie, kulturalnie.

U mnie chodziło o historię samochodu sprowadzonego. Ja podawałem VIN, kraj pochodzenia i dane "aktualne", a serwis dopowiedział mi resztę. Byłem całkowicie "postronny", a mimo to udzielili informacji. Plus :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, co do BMW Check skad o ni biorą info o autach tak wogóle ? to że są skuteczni to wiem, jest baza BMW serwisowa ale do niej dostępu nie ma każdy ot tak, po za tym dziwne że np BMW nie robi jakiegoś problemu z powodu udostępniania ich historii serwisowych aut za pieniądze przez jakąś firme. Nie wiem po prostu na jakich zasadach im to działa bez żadnych problemów, bo skoo mi nie chcią podać historii jednego auta bo takie mają przepisy itp a tu udostępnią ci każde auto do wglądu po opłacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o Toyocie Auris 2.0 D4D 126KM?? Rodzice przymierzają się do zakupu, akurat trafia się taka od prywatnego właściciela w okolicy, na pewno ją obejrzymy. Dziś oglądaliśmy 1.4 B+G, ale niestety strasznie poobijana i jeszcze od handlarza (malowany z tyłu zderzak i lewy tylni bok). 2.0 D w opinii internetowych troszke kosztowna jest w eksploatacji, co mnie troszke martwi (dwumas, wtryski). Ma ktoś jakieś opinie na ten temat?? Z góry dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o Toyocie Auris 2.0 D4D 126KM?? Rodzice przymierzają się do zakupu, akurat trafia się taka od prywatnego właściciela w okolicy, na pewno ją obejrzymy. Dziś oglądaliśmy 1.4 B+G, ale niestety strasznie poobijana i jeszcze od handlarza (malowany z tyłu zderzak i lewy tylni bok). 2.0 D w opinii internetowych troszke kosztowna jest w eksploatacji, co mnie troszke martwi (dwumas, wtryski). Ma ktoś jakieś opinie na ten temat?? Z góry dzięki za opinie

 

przede wszystkim tam padały uszczelki pod głowicą.. Toyota często naprawiała w ramach gestu dobrej woli.. aluminiowy blok głowicy.. w poprzedniej wersji 116KM był żeliwny i tam nic sie nie działo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647861 panowie, a co powiecie o Toyocie Auris 2.0 D4D 126KM

Autko naprawdę fajne ale osobiście celował bym w wersję benzynową ze w zgledu na użytkownika tego auta którym jest starsza osoba odpada problem kosztownego osprzętu i przestrzegania zasad dbania o turbo i tak dalej no i najważniejsze lepiej się sprawdzi na krótkim dystansie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewni pracownik serwisu im sprawdza i tyle.

 

Nieprawda.

Istnieją niezależne serwisy, które są partnerami ASO BMW. Wiąże się to koniecznością zakupu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Dzięki temu mają dostęp do bazy i sami mogą do niej raportować naprawy u nich wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcą udzielać informacji przez telefon ani maila osobom postronnym

 

Mnie udzielili bez problemu, dwie różne osoby z jednego serwisu w Szczecinie na temat dwóch odrębnych samochodów, gdzie dowiedziałem się, że jeden z nich przez ostatnie dwa lata przejechał tylko 2 000km. O drugim dowiedziałem się np że cewki były wymieniane jakoś w 2010 czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie. Plus parę innych pierdół, oczywiście przebieg rejestrowany u nich oraz czy kalendarz serwisowy przestrzegany itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłalem 10 maili do różnych ASO, i tylko z jednego dostałem info na temat auta i to w drodze wyjątku bo nie mogą na ogół tego robić bez dowodu rej itp. Płacenie za takie usługi są troche bez sensu, tą co mi sprawdzali wyszło że była serwisowana przez 3 lata a potem nie ma ani śladu po wpisach czyli nie wiadomo i tak jaki to auto może mieć przebieg. Sprawdza sie to w przypadku aut 3- 4 letnich ale jak sie sprawdza auto co ma 11 lat to nie kiedy nic nie mówi historia z ASO bo auto serwisowane tylko na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nigdy nie napisałem o kontaktach mailowych. :?

Rozmawiasz gęba z gebą z kimś z BMW, starasz się, a raczej nie odmówi pomocy ;)

Ja widać żyję w innych realiach bo jak zdecydowałem sie na E39 to ona właśnie była po serwisie w ASO, mimo swoich 11 lat :D

Co innego, że w ramach wpisu o zmianie oleju wcale go nie wymienili, ale to juz inna puszka ppandory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez telefon to wogóle nie chcieli gadać, jest obok masa ludzi i mają procedury i nie podadzą, w jednym życzyli sobie 50 zł, w drugim 180 zł, po za tym bez dowodu rej nie da rady nic zrobić. Tam mailem trafiłęm akurat na jakiegoś spoko gościa który przymknął oko. A trafić e39 serwisowane do końca w ASO to jest sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś po prostu skoczył do jakiegoś ASO BMW? Dokładnie jak mbieniek pisze, co innego to rozmowa gęba w gębę ;)

 

Z tym serwisem w ASO starego auta to też różnie bywa... Ja na przykład, mając pod swoją opieką kilka rodzinnych aut, jeżdżę do ASO bardzo często, choć nie zawsze :) Więc jakby chcieć zweryfikować przebieg (np. 90 tys. 11-letniego Sharana 1.9 TDI :D) to wszystko byłoby podane na tacy. Przypuszczam, że w przypadku marek premium takich samochodów jest relatywnie więcej. Zresztą serwisy w 60-tysięcznym mieście powiatowym nie wyżyły by z samych flotówek, a tutejsze ASO jakoś żyją, nawet Mazda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Coś takiego interesuje mojego kolegę:

 

http://otomoto.pl/oferta/opel-signum-ID6yr52L.html?action=show&id=6005646663&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink#xtor=EREC-55-%5Bid1%5D-20160620-%5BdiplayLink%5D-2226107@1-20160620173140

 

VIN: W0L0ZTS4851008262

 

Dzwonimy po serwisach ale nikt nie chce podać historii serwisowej.. ma ktoś wtyki w serwisie opla?

 

Dzięki

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie o Toyoty Corolle z lat 2005 - 2007 i silniki benzynowe. Czy mają jakieś wady? Siostra upatrzyła sobie 1.4VVti chyba, a że jest po wypadku i jej auto do kasacji musi szybko coś kupić. Jest poszkodowana, a nie sprawcą, ale ciężko "wydobyć" auto zastępcze, a i tak będzie musiała kupić inne auto.

 

Ewentualnie na co patrzeć przy zakupie takiej Corolli - hatchback - 5drzwi ? Silniki 1.4 czy 1.6 czy obojętne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

649038 Czy mają jakieś wady? Siostra upatrzyła sobie 1.4VVt

Lepiej nie mogłeś trafić .

Co do wady ja nam Auto z początku produkcji gdzie rzekomo zużycie oleju powinno być a powiem tak jak wymienię olej i zaleje to jest 3/4 jak spuszczam też jest 3/4 wiadome jakieś tam zużycie jest jak w każdym silniki ale wręcz niezauważalne. Co do wad według mnie auto takich nie posiada swoją mam kilka dobrych lat i jedyne co zmieniam to filtry oleje i klocki a to że się siostra upadła to dobrze robi bo to wybor którego nie pożałuje. Przy zakupie zwróć uwagę na to jak autko było serwisowanie i wycieki z pod klawiatury z prawej strony silnika (patrząc z pozycji kierowcy ) i jak na siłę chces coś wytknąć sprzedającemu to sprawdź mocowania przednich foteli bo rdzewieje, no i nie spiesz się i niekupuj byle jakiego strucla bo to też mija się z celem jeśli masz jakiekolwiek pytania pisz śmiało tu albo na pw chętnie Ci odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie o Toyoty Corolle z lat 2005 - 2007 i silniki benzynowe. Czy mają jakieś wady? Siostra upatrzyła sobie 1.4VVti chyba, a że jest po wypadku i jej auto do kasacji musi szybko coś kupić. Jest poszkodowana, a nie sprawcą, ale ciężko "wydobyć" auto zastępcze, a i tak będzie musiała kupić inne auto.

 

Ewentualnie na co patrzeć przy zakupie takiej Corolli - hatchback - 5drzwi ? Silniki 1.4 czy 1.6 czy obojętne?

 

Lepiej brać 1.6 trochę lepiej się zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie o Toyoty Corolle z lat 2005 - 2007 i silniki benzynowe. Czy mają jakieś wady? Siostra upatrzyła sobie 1.4VVti chyba, a że jest po wypadku i jej auto do kasacji musi szybko coś kupić. Jest poszkodowana, a nie sprawcą, ale ciężko "wydobyć" auto zastępcze, a i tak będzie musiała kupić inne auto.

 

Ewentualnie na co patrzeć przy zakupie takiej Corolli - hatchback - 5drzwi ? Silniki 1.4 czy 1.6 czy obojętne?

 

Lepiej brać 1.6 trochę lepiej się zbiera

W porównaniu z jej poprzednim autem Astra G 1.6 75KM to i tak będzie lepiej. Jej zależy na jak najmniejszej awaryjność. Auto już znalazła i właśnie 1.4VVti z polskiego salonu od drugiego właściciela. Tylko w serwisie nie chcą nic powiedzieć na podstawie VIN, bo trzeba mieć zgodę poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać informacje na temat samochodu trzeba być z aktualnym właścicielem. Chyba, że ktoś posiada jakieś wtyki. Sam nie chciałbym, żeby ktoś bez mojej wiedzy sprawdzał moje auto w serwisie. Jeśli właściciel chce sprzedać to najlepiej podjechać z nim. Jeśli dalej będą jakieś problemy to trzeba wybrać inny serwis Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie czy diagnosta na przeglądach ma obowiązek wpisywania przebiegów czy to jest jakoś jego widzi mi sie ? bo chce zerknac na kolejne auto z rzędu na stronie Historia.gov i nie wyszukuje tam połowy aut, nie wiem od czego to zależy, ta baza jest do bani ?

 

Dodane po 21 minutach 21 sekundach:

jest ktoś w stanie pomóc w ustaleniu historii serwisowej albo przebiegu BMW ?

 

BMW Bawariamotors Warszawa.

Najlepsza obsługa przez telefon, jaką spotkałem. Informacja na tyle pełna, na ile się da.

Miło, grzecznie, kulturalnie.

U mnie chodziło o historię samochodu sprowadzonego. Ja podawałem VIN, kraj pochodzenia i dane "aktualne", a serwis dopowiedział mi resztę. Byłem całkowicie "postronny", a mimo to udzielili informacji. Plus :good:

 

 

dzwoniłem, informacje udzielają tylko włascicielowi albo musze mieć upoważnienie i skan dowodu oraz trzeba zapłacić 180 złotych. Także tak to wygląda w Bawaria Motors warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.