Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co jazda golasem sprawiła ze zwiększyło ci sie przyrodzenie ?

Mam różne auta, mam też 25 letnie BMW E30 jak mam ochotę pojeździć i poczuć samochód. Bez wspomagania, bez automata, bez ksenonów, bez kontroli trakcji i to jest BMW :) Niektórzy jednak mają kompleksy i muszą się dowartościowywać na forum :) Nie ksenony z bmw czynią BMW i nie skóra w aucie czyni z chłopca mężczyznę.

 

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom chyba bardziej chodziło o podejście do zakupu pojazdu. Dla jednych kupienie BMW to okej, kupuję premium, stać mnie na wydanie danej kwoty ( nawet jeśli mówimy o używkach ) i zamiast 2-3 letniego auta X kupię sobie serię 1/3 w dobrym spasie. Szukam dobrych egzemplarzy, szukam aut z adekwatnym do klasy wyposażeniem ( sory, ale premium czy to nowe, czy używane bez automata, navi, zenona czy ledera w środku to ;) - chyba że mówimy o świadomych wyborach przy konfiguracji nowego auta, typu półszmata bo w Mpakiecie, manual bo xdrive itd.), dlatego też płacę więcej, ale przecież na to się decydowałem, segment premium. Koledzy nie rozumieją, tym samym i ja, mega powszechnego zjawiska u nas, kupuję PREMIUM, bo co sobie ktoś pomyśli że mnie nie stać? Chcę mieć BMW i ch6j. A że biedaka w patyku na szmacie na h7, to już trudno, liczy się prestiż, który idzie w parze z marką ;) W tym problem, że właśnie nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, ktoś kto szuka prestiżu nie kupuje F30 czy serii 1, bo co to za szpan? I bez znaczenia jest czy ma skórę i automat. Tylko ludzie mocno zakompleksieni muszą się dowartościowywać takimi bzudrami. Ktoś kto się czuję mężczyzną, zna swoją wartość nie musi szukać prestiżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, ktoś kto szuka prestiżu nie kupuje F30 czy serii 1, bo co to za szpan?

 

To jaki model jest prestiżowy w segmencie odpowiednim dla serii jeden i odpowiednio serii 3 skoro te nie są prestiżowe?

 

Tylko ludzie mocno zakompleksieni muszą się dowartościowywać takimi bzudrami. Ktoś kto się czuję mężczyzną, zna swoją wartość nie musi szukać prestiżu.

 

To co dla Ciebie jest prestiżem/prestiżowe, postrzegane jako prestiżowe, niezależnie o jakiej sferze życia mówimy (samochody, meble, ubrania, sztuka, restauracje, wczasy, uczelnia, etc.), dla drugiego może być czymś normalnym, codziennym. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej spięty jest koleżka king kong wiec cos musi być na rzeczy :lol: co mnie obchodzi ze masz męskie e30 skoro nie o tym mowa. Teraz możesz jeszcze przez 20 postów udawać ze nie rozumiesz o co chodzi. BMW ma dawać radość z jazdy (nawet słowa nie pisałem o prestiżu chłopcze) a w tym dobre wyposażenie pomaga. Ale jak ktoś woli siedzieć na taborecie zamiast być obejmowanym przez sportsitze, bujać sie po zakrętach zamiast być przyklejonym ze sportowym zawiasem, machać patykiem zamiast bawić sie łopatkami w super szybkiej 8at, świecić w nocy świeczkami zamiast adaptywnym ksenonem i czuje sie przez to takim mężczyzna jak Ty to super, gratuluje :lol: tylko po co wtedy przepłacać, za znaczek ? O skórze napisałem pod katem ceny bo sam nie jestem jej fanem ale przy sprzedaży jakoś zawsze auta ze skóra są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617025 ksenony, skórę, automat i inne rzeczy dzięki którym bmw staje się BMW

seriously? to nie jest temat "opisz swój samochód"... i dziwić się jak później są kierowcy bmw postrzegani, ze swoją mania wielkości i wszechwiedzy...

odnośnie tej gównoburzy to ja np nie mam xenonów ani automatu, ale dla mnie priorytetem kupując audi był napęd quattro, a teraz widzę jak "prawdziwe bmw" mają problemy z jazdą, ale co tam ważne że jest skóra w środku i leniwiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Uśmiałem się i wszystkim uczestnikom dyskusji o męskości, kompleksach, rozmiarach penisa i stanie konta bardzo za to dziękuję, ale już kończymy. Przez najbliższe 24 godziny, temat aut marki BMW nie istnieje w tym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

616973 Serwus, szukam pierwszego auta. Wypatrzyłem A4, A3, Mondeo (ale MK4), Focus, Avensis. Koniecznie pięciodrzwiowe. Kwota - nie więcej niż 25 tys.

To ja zapodam takie nietypowe rozwiązanie, Alfa 147. Opinia o benzynach jest nie najlepsza, ale osobiście śmigam swoją już blisko 3 lata i jedyne co odmówiło posłuszeństwa to akumulator. Cena zakupu z porównywalnymi rocznikami, przebiegami i silnikami w porównaniu do Golfa/Astry była o ponad 20% niższa. Także myślę, że warto się nad tym zastanowić ;)

Ostatnio ceny 159 mocno spadły i do 25k z jakimś pakietem startowym można by się zmieścić.

 

Co do aut premium, to zgadzam się z Geno, tam powinien być xenon, navi i jak ktoś lubi, to automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 HDI ma pewien feler o którym warto wspomnieć- zatykające sitko doprowadzające olej do sprężarki. Akurat mi w ojcowskim Xsara Picasso się zatkało jak jechałem a przebieg realny to niecałe 100 000km jaki miał. No i sprężarka była do wymiany. Ogólnie charakterystyka silnika 1.6 HDI 109 KM nie odpowiadała mi, jakoś tak dziwnie to jechało. Również ojciec w Suzuki Grand Vitara ma 2.0 HDI i tam lepiej wszystko chodzi.

 

617142 To ja zapodam takie nietypowe rozwiązanie, Alfa 147.

A no zgadzam się co do Alfy. Fakt jeździłem 147 w dieslu (I model przed liftingiem) i o ile z zewnątrz nie pasi mi (po lifcie już tak) o tyle w środku jest zdecydowanie ciekawiej a o to przecież chodzi aby było wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie np Golf V w kombi? Do 25tys na pewno coś się znajdzie. Może auto nie porywa niczym, ale chyba nie o to chodzi. Były tam też proste silniki benzynowe, może też być Astra III, również ciekawe auto. To ma być pierwsze auto ? Potrzebne ci większe kombi, czy lepszej marki czy w sumie po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodam takie nietypowe rozwiązanie, Alfa 147.

 

To już chyba bym prędzej szedł w stronę Leona II, który wygląda jak klon. Mondeo MK3 z końcówki rocznika (2k6) w liftbacku też mnie usatysfakcjonuje, ale co z rdzą, którą dużo osób straszy? Mit, prawda, półprawda czy jak zwykle "zależy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617147 To już chyba bym prędzej szedł w stronę Leona II, który wygląda jak klon.

Szczególnie w środku gdzie wieje tandetą. Co z tego że może i wygląda na zewnątrz jak w środku lipa jakich mało. Nie oszukujmy się, wtedy Seat dał ciała z Leonem/Toledo/Altea z wyglądem wewnętrznym.

 

617146 A czemu nie np Golf V w kombi? [...] Były tam też proste silniki benzynowe

1.6 102 KM nie jedzie, nie na tą budę. W Golfie IV 101 KM nie robi furory a co dopiero w nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego kto oczekuje. Jak do gazu i bezproblemowe jazdy to chyba spełnia warunki. Niestety za dużo dyskusji o wyższości jednej marki nas drugą, wyglądu, a za mało konkretow co kolega potrzebuje. Pakiet startowy + opłaty to jakieś 3tys zł minimum, a może być więcej, więc szukał bym auta do max 21tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.