Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego jaguar to super typ w super pieniądzach tez się nim interesuje, ale super z wyglądu i z marki przede wszystkim . Ponoć 2.5 jest bdb ale nic bliżej nwm , za to znajomek ma 3.0 xt z napędem na 4 koła jeszcze, auto jeździ bosko ogólnie, zbiera się super nawet z automatem, ale ma 2 wady wszechobecne wycieki z silnika i gnija progi i to nawet wewnętrzne!!! nagminnie, wiec trzeba je sprawdzać, oprócz tego auto godne polecenia za fajny hajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Jag to w dużej mierze Mondeo Mk3, ale tutaj rozpatruje PB a te silniki to chyba twór Brytyjskich inżynierów, a opinii z pierwszej ręki nie posiadam, a inne fora poza KA traktuje z przymrużeniem ok- tam dopiero jest filozofów

A siedziałeś w Xtypie? Wiem,że niby na mondeo robiony,ale to jest tak ciasne auto,że takie e46 przy nim to jest mega przestronne.

Silniki benzynowe forda na łańcuchu,automat ZF,wrzucasz gaz i się cieszysz,no ale takie auto niewielkie niestety :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, totalnie nie moja kategoria wiec potrzebuje pomocy :)

 

Auto dla kobiety, z juz wkrótce małym dzieckiem, tak wiec na pewno wózek musi wejść bez nadmiernej gimnastyki, fotelik to samo ( 5 drzwi mile widziane ? )

90 % jak nie wiecej, jazda typowo miejska, wiec samochód musi byc maly zgrabny. Do spokojnej jazdy, żadnych szaleństw, z przyzwoitym spalaniem, juz z benzyna+ gaz badz opcja założenia gazu. Bez fajerwerków, proste tanie w eksploatacji.

 

Budżet 15 tys, maksymalnie do 20 auto na gotowo.

Co możecie polecić :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, totalnie nie moja kategoria wiec potrzebuje pomocy :)

 

Auto dla kobiety, z juz wkrótce małym dzieckiem, tak wiec na pewno wózek musi wejść bez nadmiernej gimnastyki, fotelik to samo ( 5 drzwi mile widziane ? )

90 % jak nie wiecej, jazda typowo miejska, wiec samochód musi byc maly zgrabny. Do spokojnej jazdy, żadnych szaleństw, z przyzwoitym spalaniem, juz z benzyna+ gaz badz opcja założenia gazu. Bez fajerwerków, proste tanie w eksploatacji.

 

Budżet 15 tys, maksymalnie do 20 auto na gotowo.

Co możecie polecić :) ?

Dla kobiety do miasta fajny jest jazz. Nie wiem jak ten model przed 2009 rokiem ale ten po 2009 totalnie bezobsługowe auto. Ma 5 drzwi i dość spory bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[... ]

Może coś ze Szwecji, czyli Volvo i SAAB?

Mi osobiście bardzo podoba się Cytryna C5, silnik 3.0 V6. Będzie komfortowo, cena zakupu niska.

No i Marka premium Mercedes, ale ich produkty mnie nie jarają, stosunek cena/rok prod jest kiepski ;)

 

Dodane po 4 minutach 13 sekundach:

[...]

Pewnie to nie będzie popularny wybór, ale mi się dobrze po mieście jeździło Renault Kangoo. Siedzisz wysoko, zawias fajny na dziury i krawężniki, duże lusterka. Bagażnik jest tak duży ze wózek wchodzi bez składania (nawet jak w środku jest koło zapasowe przy lpg) , drzwi boczne przesuwne super na parkingu, włożenie dziecka do fotelika dużo łatwiejsze. Jak nie Kangoo to może Partner/Berlingo, Roomster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaris ok, ale nie ts :D

Na chwile obecna pod lupa jest jazz i civic 01-05 w 5 drzwiach. Kilka Hond mialem w tym w rodzinie właśnie taka 5 drzwiowa 1.6 2002 civic i nic się z tym nie dzialo, potem auto poszlo do znajomych i po Polsce jeżdżą i nic się nie dzieje, a jazz wiadomo, to samo lub tylko lepiej :)

 

Nie zamykam sie na inne marki, zerkne jeszcze na yariske. Niby sa tez golfy i podobne, ale to juz bym szedł w tego civica chyba.

 

(kangoo - dziekuje za propozycje, ale nie przejdzie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maluchy są poręczne w mieście ale czy zmieszczą wózek w bagażniku? Z vanow to Scenic 2 po lifcie jest spoko opcja. 1.6 16v dobrze się gazuje. Miałem tylko ze diesla i na prawdę spoko w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maluchy są poręczne w mieście ale czy zmieszczą wózek w bagażniku? Z vanow to Scenic 2 po lifcie jest spoko opcja. 1.6 16v dobrze się gazuje. Miałem tylko ze diesla i na prawdę spoko w użytkowaniu.

W 1.6 16v były problemy z kołem zmiennych faz rozrządu ,poza tym do takiej krowy silnik jak z kosiarki to nie bardzo.Załadujesz do pełna samochod,5 osób i załączysz klimę to będziesz sie zastanawiał czy płakać czy się śmieć ;)

Jak brać to tylko 2.0 16v jak już benzyne lub 2.0 t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale KZFR wymieniasz razem z paskiem rozrządu i masz spokój na kilkadziesiąt tys km, a co do mocy, skoro jazda głównie w mieście to czy coś więcej potrzeba?

 

Do tego w bagażnik spokojnie wchodzi wózek, wanienka (ew. można zabrać dmuchaną), torba na wycieczkę weekendową. Gniazd zapalniczek do podgrzewacza nie zabraknie, ISOFix na dwóch tylnych siedzeniach, lusterko do obserwowania dziecka na tylnym siedzeniu (albo panorama), schowki w podłodze, w drzwiach zmieści się butla 1.5 litra, w podłokietniku pół spiżarni itp itd.

KZFR to koło 400 PLN, wraz z rozrządem tak nie boli. 1.6 16V spokojnie 2 - 3 dorosłe osoby uciągnie, na miasto bez problemów, pod LPG bez najmniejszego protestu.

A jak nie Scenik II, to np. Nissan Note / Renault Modus - to samo co Scenik, tylko mniejsze - dzielona i zazwyczaj przesuwna tylna kanapa, schowki w podłodze, silniki na miasto spokojnie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwole sobie wrócić do zapytania o bmw e46. Zaczyna mnie meczyc jazda Clio, bo chyba z wiekiem robie sie jakis wygodny.

Zaleglo mi sie mocno w glowie e46 touring 2.2 r6 170 km. Zależy mi szczególnie na opinii użytkowników. Jak z awaryjnoscia i kosztami zwyklej, rozsadnej eksploatacji? I fajnie bedzie poczytać tez opinie ogolne o tym modelu, a nie tylko o silniku.

 

Dodam tylko ze srednie spalanie rzedu 12 litrow mnie nie boli, a ponadprzecietna awaryjnos rozumiem jako powtarzajace sie i bardzo kosztowne usterki. Nie naleze tez do grona użytkowników, dla których konieczność wymiany sprzegla, czy remont zawieszenia sa dramatem.

 

Do kluczowych kryteriów zaliczam wygode, przyjemnosc z jazdy i niezle osiągi (dla porównania, 98 koni mechanicznych w clio oceniam jako wynik dobry).

 

Ktos cos? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wygodne auto w tym segmencie to Ci polece Lexusa is200 (albo is300) pali właśnie koło 12l ale jest bardzo mało awaryjny przyjemność z jazdy ogromna przyspieszenie do 100 słabe ale na trasie jest bardzo elastyczny + bardzo dobrze wyciszona kabina.

Co do BMW to już bym szukał większego silnika 2.8 albo 3.0 będą paliły bardzo podobnie a są trwalszymi jednostkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do BMW to już bym szukał większego silnika 2.8 albo 3.0 będą paliły bardzo podobnie a są trwalszymi jednostkami.

 

Śmieszne rzeczy wypisujesz.

W e46 występowały dwa rodzaje silników benzynowych 6-cio cylindrowych. Przed liftingiem M52TU o pojemnościach 2.0, 2.5 i 2.8, a po liftingu M54 o pojemnościach 2.2, 2.5 i 3.0.

 

Wszystkie warianty w przypadku M52TU (podobnie jak w M54), to te same konstrukcje, różniące się tylko pojemnością. Pisanie, że 2.8 i 3.0 są trwalsze jest po prostu nieprawdą. Poza tym oba silniki, jak wspomniałem powyżej, nie wychodziły jednocześnie.

 

 

Co do samych silników. Konstrukcje udane, wytrzymałe. Niemniej częstą przypadłością M54 jest ich olejożerność.

 

Trzymajmy sie prosze konkretów. W czym 2.2 jest gorsze?

Poza mocą w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit_Krk, tja najlepsza beemka jaka może być.. :wallbash::thumbdown: padająca elektryka-sondy lambda,czujniki ciśnienia oleju,świrujące czujniki parkowania ,vanosy + korodujące tylne nadkola i okolice tylniego progu w każdym prawie kombii...Poliftowe 2,0 i problemu z odmą i napinaczami łańcuchów rozrządu..

Znam dobrze 4 użytkowników tych samochodów jak i te samochody...Jednemu się udało i 2.0d z chipem na 180 hp chodzi jako tako a 2 benzyny 2.0 i 1.8 częściej widują warsztat niż stacje paliw a mają po 180 tys oryginalnych przebiegów gdzie teraz napewno leciwego już auta z mniejszym stanem licznika nie dostaniemy.Miałem kiedyś kupić trójkę i do dzisiejszego dnia dziękuje Bogu że jej nie kupiłem bo bym osiwiał do reszty jak słysze że gość przez 3 lata stuknął 10 tys a wsadził ponad 5 tys w samochód :wallbash:

Żeby było jasne do Bmw nie mam nic ale jakbym brał to starszą 7 lub e39 po fl lub już e36 jak e46..

Polecam forum e46 i trochę lektury na temat tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.