Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Franek, Odpowiedzi Franka jak zwykle na propsie :D może jakiś "blog motoryzacyjny" a do tego porady i mądrości z cyklu mam wszystkie książki "sam naprawiam" i jestem zarejestrowany na każdym forumie fanklub'owym, więc wiem co to mechanika plażo :o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez upolowalem Mazda 3 tajne wyposażenie, oggladalem niby auto ok. Gościu sporo aut i glownie Mazdy.zapewnia ze oryginalny przebieg itp. No i oczywiście trochę bol bo wydal bym jakieś 10 tys więcej niż planowalem, ale mowie ok, nie kupuje na rok.

I tak mnie tknelo za żalem szukać i co, auto w ogloszeniu 149 tys, a w Niemczech ostatni przebieg w lutym 2015 235 tys

No ja cie pier...e co za dziady. Aż mi się odechciewa dokladac dokladac do auta tylko kupić najlepiej wyglądające auto za 15 tys i jak się okaże ze kręcone to przynajmniej kasa w kieszeni

Ehh masakra jakąś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat benzynowe 1.8 i 2.0 lubią olej ;)

 

EDIT: A bierze się to wg. mnie z tego, że:

a) zalecany olej (fordowska formula f 5w30 robiona przez castrola) to szczyny gorsze od kujawskiego

b) ford się rozpędził i dał za duże przebiegi między przeglądami

c) wada pierścieni olejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, no niestety, mój u poprzedniego właściciela właśnie miał takiego heńka za mechanika i teraz za to pokutuję.

To tak jak w tedeiku naprawą eksploatacyjną jest pierdnięte turbo, wtryski i dwumasa, tak w mondeo nie ma pierdzielenia, tylko się zmienia silnik :D :D :D albo wozi bańkę i przy butowaniu zostawia zasłonę dymną.

Chyba sobie zrobię wlepę na tylną szybę - duratec musi dymić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, mam w swoim gronie trzy szt mondeo z benzynową 2 litrówką . Wszystkie na LPG , żadna ŻADNA nie bierze ani grama oleju od wymiany do wymiany która robię z kumplami co max 10k km . Więc nie generalizujmy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko, no i to jest właśnie to - zmiany co 10k km.

A ja kupiłem od gościa z zerowym pojęciem i jak cielak jeździł co 20k km.

 

Poza tym to takie żarty ;) Wiem, że 2.0 jest dużo mniej podatne na żarcie oleju, zdarza się, ale w zajechanych trupkach. Z 1.8 jest różnie a znam też przypadek że 1.8 żłopie olej po 160k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycia oleju nie można zrzucać też tylko na silnik ... jak się leje olej z realnym Noack=20,0% to musi go po prostu ubywać bo tak "przewidział" producent oleju dobierając bazę olejową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upolowałem Mazdę 3 2.0 150KM, 2008r. O rdzy już się naczytałem. Podobno mają apetyt na olej, silnik fordowski. W przyszłości planuję LPG (oczywiście na dobrych gratach). Czym może mnie jeszcze zaskoczyć :?::)

 

Wyprowadźcie mnie z błędu, ale czy ten silnik nie miał problemów z klapkami w kolektorze ssącym? Przy lpg najważniejsza kwestia poza doborem elementów instalacji, dokładnym montażem i strojeniem to kontrola/regulacja luzu zaworowego. Warto zbadać temat od strony możliwości i kosztów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nic złego na temat też skrzyni nie słyszałem. jak przebieg oryginał a od Scure taki jest to będzie latać.

 

sam kupiłem mondeo od Adama dopiero co ;)

 

-- 2 maja 2015, o 13:16 --

 

ja też nic złego na temat też skrzyni nie słyszałem. jak przebieg oryginał a od Scure taki jest to będzie latać.

 

sam kupiłem mondeo od Adama dopiero co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, ja mam durashift'a czyli przed lifta jeszcze jedno sprzęgłowego i u mnie nic się nie dzieje , czytałem od PS(power-shift) że czasami lubi gubić biegi i lubi klęknąć dwumasa , ale jeżeli wszystko płynnie zmienia biegi nie ma szarpnięć itp . To nie dobierałbym sobie zbytnio do głowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.