Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

kuflik śmiało bierz focusa, w moim gospodarstwie jest takowy, moja żona dojeżdża nim do pracy od jakiegoś roku czasu, póki co poza uzupełnieniem płynu DPF, który wystarczy na ponad 140 000 km nic się nie dzieje, spalanie w silniku 2.0 tdci przy kobiecej nodze w cyklu mieszanym jakieś 5,7 l w/g komputera, ksenony fajnie świecą, jest kilka udogodnień, ale właśnie zawsze jest jakieś ale, jest to typowy pojazd do przemieszczania się, większą frajdę z jazdy mam swoim swiftem niż focusem, taki niezawodny i nudny bym określił, ale i bezawaryjny póki co. mojej żona tak czy inaczej tęskni za toyotą ale od dłuższego czasu nie znalazłem godnego egzemplarza , więc jeździ focusem nadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym forda wogóle nie brał pod uwagę.Za te 25 tys to możesz mieć o klase lepsze i lepiej wyciszone samochody do których niestety ford się nie umywa pod względem wykonania i jakości choćby nawet plastików wewn..Np.audi,bmw,mercedes,volvo,alfa 159 a jak szukasz małego samochodu to może bmw 1 lub megane 3

Miałem foke z 2003r i zgroza.Plastik fantastik a drzwi zamykają sie jak do lodówki,ciąciągłe jaja z elektryką i falowaniem obrotów a mówią że mk1 po lidcie to super auto..tak super ale dopóki nie siądziesz w lepsze

Bez obrazy ale piszesz głupoty , śmiało moge mogę postawić swojego forda z kazdym Vw mozemy mierzyć wyciszenie i porownać jakość plastików, chyba że miałeś jakiegos flotowego golasa . Mam dobrego kumpla który jest jednym z glownych mechaników w aso vw a sam uzytkuje Focusa mk2 bo jest mniej awaryjny niz porownywalny golf .

 

Ja mam juz drugiego forda i nigdy nie miałem żadnego problemu z elektryka itp . A mialem jak ze awaryjne mondeo mk3 tdci na ktore kazdy psioczy a ja w 2 lata zrobilem bez awaryjnie 50k km obecnym mk4 juz nakrecilem 10k km w 6 miesięcy zero awarii .

 

 

Zawsze mowilem ze opel i ford gowno wort . Ale teraz pluje sobie w brodę że tak gadałem brat ma vectre c cdti zero awarii . Ale najlepiej jest mówić ze dane auta sie psują nie znajac tego z autopsji

 

P.s przepraszam za chaotyczny post ale pisze z telefonu i w biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Kupno auta mnie przerasta, za dużo opcji.

 

Jeżeli decydujesz sie na silnik TDCI w Fordzie używanym, to Twoim obowiązkiem jest pojechać do ASO i zrobić TEST PRZELEWOWY WTRYSKIWACZY. Kosztuje okolu 50 zloty ale zaoszczędzi Ci masę późniejszych wydatków.

Ja jestem zadowolony z tego silnika. Bardzo dynamiczna i oszczędna jednostka (moja ma juz 11 lat w tym roku)

W razie pytan zapraszam na nasze forum http://www.focusklubpolska.pl/forum.php

 

@Pajko w 100% popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko, btw czy ja coś o VW napisałem? audi jest z grupy vw i to tylko jeden przykład który podałem.

Poprostu trafiłeś -znajomy w mondeo 3 2.0 tdci wymienił wszystko od osprzętu silnika po nawet reg foteli bo mu ją szlag trafił aż wkońcu nerwy mu puściły i go sprzedał.Ja w focusie przez rok walczyłem z przygasającym silnikiem 1,6 zetec se wymieniając masy,alternator,przepustnice,cewkę,kable,świece ,silnik krokowy,akumulator i całą mase innych rzeczy i problem nie ustał...z resztą powszechnie znany na forum.Przy 110 km/h wiatr huczał w uszczelkach więc nie wspominam go miło bo żadne auto mnie nie wyprało tak z gotówki i nie wyprowadziło z równowagi nawet fiat czy renault.Stąd moja opinia odnośnie forda :dontknow: ale jak ktoś chce niech jeździ nie neguje tego -może źle trafiłem ale opowieści nie wyssane z palca a czyste fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to mercedes to cud miód i orzeszki.. :lol: Zejdź na ziemie. Proponujesz mu auta które będą około 2-3 lata starsze. Na Mondeo mk4 złego słowa nie powiem. Do wykończenia wnętrza też nie mogę się przyczepić. Jeździłem ostatnio takim z przebiegiem 250000km, po dość dużych dziurach, w środku cisza, dziur nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucre ...nie orzeszki bo każde auto ma swoje wady bo to jest mechanika i nie bądź uszczypliwy bo były i inne przykłady .Ja opisałem samochód który miałem i nie był to szrot.Kolega kupił go ode mnie i nachwalić się nie może jakie cudowne auto ...Napisałem SWOJĄ opinie i tyle i nie strikte o mondeo tylko że akurat ja omijałbym forda i tyle i to nie z tego co słyszałem tylko z własnego doświadczenia po co od razu się spinać ;)Nie oczerniłem nikogo ani czyjegoś samochodu.Zauważyłem że jest taka mentalność w ludziach że nic nie można powiedzieć na markę danej osoby bo od razu atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę Foką Mk2 3 lata. Ma obecnie 140 kkm, sam nabiłem ponad 50 kkm. Kocham ten samochód za niezawodność i prowadzenie. Poza filtrami,płynami wymieniony komplet tarcz i klocków przy 107 kkm a przy 112 kkm amory przód z górnymi łożyskami + piasty przód (ze względu na huczące łożyska). Teraz czeka mnie rozrząd + paski osprzętu. Uważam, że na 7,5 roku życia pojazdu to niewiele. Co do rdzy, poza dwoma purchelkami nad lampkami tablicy rej nic nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu fordowi nic się nie dzieje ale toyota to "cud miód i orzeszki" :mrgreen: . Nic nie poradzę , że uwielbiam japończyki ;)

A tak na poważnie, wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafimy, marka , model czy wyposażenie to już zupełnie inna bajka, a opowieści typu "ford gówno wort " opowiadają ci którzy nim nie jeździli, albo jeździli zajechanym egzemplarzem.

To co pisze kolega wyżej to święta prawda, jakoś żona jeździ i zupełnie nic a nic się nie dzieje. Jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_K, z tą rdzą to sie nie przejmuj.Też mam 2 małe purchle nad lampkami rejestracji.Podejżewam że powodem jest brak uszczelki nad blendą bo w moim przypadku nie pomyśleli i klapa jest tak skonstruowana że nie ma opcji żeby się coś nie działo skoro zawsze po deszczu zbiera się tam piasek i woda z szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się nie przejmuję ;) Nic z tym nie robię bo lakier jest cały ori i szkoda grzebać.

I jeszcze jedno, moja ex miała peugeota 207 i muszę powiedzieć, że nie mogłem sobie tam znaleźć miejsca. Kierownica dziwnie pochylona, jakaś duża, lekko działająca, biegi jak w ikarusie a w fordzie jest tak wszystko na sztywno i precyzyjnie zestrojone. Żadnych zbędnych luzów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704, widzisz ja mam drugie mondeo w dieslu kumpel 3 czy 4 ford w benzynie z lpg . Auta dbane nie robione na ostatnią chwilę i tylko na porządnych częściach. Auta uzytkowane duzo ale z głową.

 

Ja nie bronie forda bo mam mialem duzo aut , roznych marek . Dla mnie każdy uzytkuje co lubi lub na co go stać, ale nie lubie jak ktoś innych straszy ze dana marka blee i tyle .

 

Do forda będę przekonywał lub przynajmniej dawał do myslenia na ich temat bo auta przystepne cenowo , wygodne i nie drogie w utrzymaniu .

 

Każda marka ma bolaczki takie czasy ze producenci zarabiaja na Aso , ale trzeba pamiętać ze nie ma co sie przypalac na najtansze okazje super ceny bo co tanie to drogie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba biorę mondasa. Z wyposażenia masa~ titanium, grzane stołki, rolety tylne, convers, radio Sony, tempomat, atermiczne szyby, czujniki ciśnienia, parkowanie przód i tył, . Wymieniony lewe tylne nadkole i widać łączenie. Ale to się zrobi i będzie cacy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie w opisie nie ma że "nie bity"

 

No ja tam w dwóch miejscach widzę opis, że nie bity :)

Fakt, że na zdjęciach nawet widać, że zderzak z tyłu malowany :)

Autko kupione dzisiaj, objechało 200km, sprawowało się super :)

Zderzak malowany i źle spasowany (trzeba to poprawić), ale lakier cały w oryginale, a przebieg również zgodny z opisem, więc zobaczymy jak się będzie sprawować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.