Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Sucre chyba juz pytalem. Masz jakies dostawcze auta?

 

Cholera to tyle co 530d :D

530 dA na 1000 km mialem srednia 6,3

moje e39 dA miało średnie spalanie z 10000km 9,1 litra ;) Raz udało mi się zejść do średniej 8l, ale wymagało to emeryckiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam Serdecznie :)

 

Piszę do Państwa z prośbą o pomoc w wyborze auta do 15 tys zł.

 

Otóż samochód ma być dla mojej koleżanki i to jest jej pierwszy samochód jak to kobieta ma wymagania, aby był ładny, mało palił i był czarny, szary bądź czerwony :D

 

Tyle z wymagań koleżanki. Mnie osobiście zależy na tym, aby to był samochód, który po roku, dwóch nie straci, aż tak bardzo na wartości.

 

Przypuszczam, że 90% trasy jazdy tym samochodem będzie to wieś czasem miasto i ewentualnie wakacje jakiś dalszy wypadzik chociaż też niekoniecznie :)

 

Proszę o pomoc ekspertów w tej dziedzinie dlatego odezwałem się do grona użytkowników, którzy interesują się motoryzacją.

 

Moim typem do tej kwoty jest Toyota Corolla e12 w hatchbacku ale wolę usłyszeć waszych propozycji w jakich markach i modelach szukać :)

 

Z góry dziękuję za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na pierwszy samochód niech kupi auto którego nie będzie jej szkoda jak gdzieś stuknie, puknie, otrze (i oby tylko to) bo takie rzeczy na początku się po prostu zdarzają.

 

Pewnie ktoś zaraz napisze, że można jeździć od początku bez żadnych przygód i ok. Tacy ludzie istnieją i szanuję ich, ale należą do mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to fajnie być w mniejszości :D 9 lat i nawet rysy nie zrobiłem :D

Wracając do tematu:

Za 15 tys poleciłbym ci kolego coś z kompaktowych samochodów z racji tego że świeży kierowca i kobieta więc samochodzik z finezją ,nie za duży i w miarę krągły ;) nie żaden pancervagen w kombi ;)Przykładowe aukcje wrzucam celowo żebyś pokazał koleżance jak to mniej więcej wygląda bo marka i model nie wiele jej powie ;)

 

moje typy:

 

1.Opel TIGRA II o taki np. pierwszy z brzegu:

http://allegro.pl/opel-tigra-1-4-16v-al ... 49505.html

2.FORD Focus II gen z pierwszych lat produkcji 2005r za tę cenę również dostępny

3.Renault Clio III np.

http://allegro.pl/renault-clio-1-2tce-1 ... 14096.html

4.Renault TWINGO II np.

http://allegro.pl/renault-twingo-ii-hat ... 58958.html

5.Toyota Yaris i Toyota corolla e12 o którą zdaje się pytałeś.

 

Uważam że to takie typowe damskie autka z nie dużymi silnikami i w miarę niskimi kosztami utrzymania. Jeżeli do samochodu ma zawitać z czasem lpg polecam zakup auta z silnikiem gdzie luz zaworowy reguluje się płytkami bądź hydraulicznie z racji tego że wersja "szklankowa" jest dość kosztowna a przy lpg co 30 tys warto by zajrzeć w zawory. Co do rozrządu to jak jest łańcuch to niech jest ale nie wierzyć bajką że są bezobsługowe...łańcuchy też się wymienia i to nie przy przebiegach 200 tys bo to niestety nie te głowice i nie te łańcuchy co w latach 90-tematów w necie jest cała masa. I to chyba tyle.Powodzenia życzę i liczę że pochwalicie się co upolowaliście.

 

31 sty 2015, o 11:38

 

Witam Serdecznie :)

 

Piszę do Państwa z prośbą o pomoc w wyborze auta do 15 tys zł.

 

Otóż samochód ma być dla mojej koleżanki i to jest jej pierwszy samochód jak to kobieta ma wymagania, aby był ładny, mało palił i był czarny, szary bądź czerwony :D

 

Tyle z wymagań koleżanki. Mnie osobiście zależy na tym, aby to był samochód, który po roku, dwóch nie straci, aż tak bardzo na wartości.

 

Przypuszczam, że 90% trasy jazdy tym samochodem będzie to wieś czasem miasto i ewentualnie wakacje jakiś dalszy wypadzik chociaż też niekoniecznie :)

 

Proszę o pomoc ekspertów w tej dziedzinie dlatego odezwałem się do grona użytkowników, którzy interesują się motoryzacją.

 

Moim typem do tej kwoty jest Toyota Corolla e12 w hatchbacku ale wolę usłyszeć waszych propozycji w jakich markach i modelach szukać :)

 

Z góry dziękuję za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak padło słowo tigra to moge tu polecić:

http://olx.pl/oferta/opel-tigra-twin-to ... 7;promoted

 

Co do twingo - nie polecam, małe, ciasne, głośne, klasa mini to naprawdę abstrakcja. Fakt że fura mega oszczędna, ale nie ma co sie też zbytnio męczyć. Z tego samego wzgledu wykluczył bym c1/aygo/107. Już lepiej segment b czy jak to sie nazywa, czyli troszkę większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak ma nie stracic na wartosci to uderzalbym z jakiegos malego koreanczyka, taki Hyundai i10 z lat 2008-2011 powinien sie zmiescic w budzecie. W ogloszeniach wszystkie maja male przebiegi i niekiedy dosc bogate wyposazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak padło słowo tigra to moge tu polecić:

http://olx.pl/oferta/opel-tigra-twin-to ... 7;promoted

 

Co do twingo - nie polecam, małe, ciasne, głośne, klasa mini to naprawdę abstrakcja. Fakt że fura mega oszczędna, ale nie ma co sie też zbytnio męczyć. Z tego samego wzgledu wykluczył bym c1/aygo/107. Już lepiej segment b czy jak to sie nazywa, czyli troszkę większe.

 

Twingo to nie tylko twingo z 92r, które było produkowane XX lat :dontknow::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że aspekty praktyczności, niezawodności itp powinny zejść na drugi plan. Statystyczna kobieta jak kupuje auto to nie patrzy na to wszystko na co my patrzymy, tylko czy jej się podoba czy nie. Podaliście przykład Opla Tigry i chyba w tym kierunku trzeba czegoś szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dla kobiety, które ma się podobać....

Sie mi przypomniało jak pomagałem siostrze szukać coś "na naukę". 2 miesiące słuchania megan kupe, megan kupe, megane kupe. Wszystko inne złe i brzydkie bo megane kupe. Raz wsiadła do megan kupe i już megan kupe nie.

 

Ot kobieca logika...

 

Ja bym szukał kompromisu między ładne/fajne a praktyczne. Trzeba wziąć pod uwagę to czy ma się tym tylko kręcić po mieście czy czasem gdzieś pojechać w więcej niż jedną osobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twingo II w porównaniu do I to porażka jakich mało. Najgorsze są wersje ze słabym wyposażeniem, czyli dokładnie nieszczące się w budżecie do 15000zł. Hałas podczas jazdy niesamowity, siedi się jak na taborecie, kierownica kręci się jakby nie była do niczego podłączona nie wspominając o jakości wykonania. Ja bym w tej kwocie decydował się na jakieś auto klasy b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam japońce. Z segmentu B to Toyota Yaris lub Honda Jazz. Przy czym Jazz przebija jakością wykonania i funkcjonalnością wszystkie samochody z tego segmentu i część aut z segmentu C, a od Yarisa wydaje się w środku o 1/3 większa.

 

Mam Jazza i polecam. Po 10 latach nie ma elementu, przycisku, przełącznika, który by przestał działać lub funkcjonował nieprawidłowo. Silnik pracuje tak, jak pracował po wyjechaniu z salonu. Nie powiesz tego samego o 10-cio letnim Twingo lub Tigrze.

 

Jeśli coś bardziej komfortowego, z mocniejszym silnikiem to Toyota Corolla lub Honda Civic. Ale to już większe spalanie.

 

Każde z powyższych aut cechuje się niezawodnością, brakiem częstych i upierdliwych usterek, a części wcale nie są droższe. Spełniają też podstawowy wymóg - tracą wyjątkowo mało na wartości z upływem lat. To też jest ich minusem, ponieważ są droższe w zakupie.

 

Owszem - każdy ma też swoje typowe bolączki ale znacie model, który jest ich pozbawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko Avensis II. Może ktoś coś powiedzieć o aucie? Tylko silniki benzynowe w sedanie.?

Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy Avensis i zaznaczeniu szukaj w treści posta wyskoczą 3 strony o Avensis - ostatnio była o tym modelu dyskusja "gdzieś" na forum

Ile tak trzeba przygotować na rocznik 2007/8 ?

Według motoallegro za rocznik 2007/08, benzyna, sedan trzeba szykować od 10 900 zł do 33 900.

 

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.