Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem caly temat i teraz moje pytanie...

Kranzle 1050 ts lub tst- co bedzie jego odpowiednikiem z mosiezna pompa u innych firm? I czy mamy jakies informacje czy w dalszym ciagu sa wadliwe egzemplarze i jak wyglada ich trwalosc? Glownie 3 samochody raz na jakis czas plus duzo koski raz dwa razy w roku do ogarniecia. Zalezy mi glownie na trwalosci i jakosci - cena nie jest najistotniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem myjkę KARCHER HD 5/15 CX PLUS+FR CLASSIC + do tego pianowcę AP

 

Dziś wszystko przyszło.

 

Na dzień dobry jest problem. Pianownica nie pasuje. Okazuje się, że mój karcher ma jakiś pistolet EASY!Lock z szybkozłączką gwintowaną . W poniedziałek podjadę do jakiegoś sklepu karchera, może uda się przejściówkę dokupić na gwint M22x1.5

 

Drugi problem to taki, że karcher przerywa. Najpierw faluje a potem wyłącza się i włącza. Przy okazji włączania zauważyłem, że światło w garażu przygasa na moment.

 

Gdzie może być problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak PiotrekS pisze. Moj kranzle np nie ruszy na bezpieczniku 10A, producent zaleca 16A. Co do wody przy wezu 1/2" i polaczonych dwoch odcinkach ok 40 m razem ma czasami spadki spadki. Stad decyzja o 3/4" 10 m wezu bezpolaczen.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

W skrzynce bezpieczników zauważyłem, że mam wszędzie C16, czyli powinno być ok.

Wąż mam 3/4" o długości 25m, wody nie powinno brakować.

Wyczytałem teraz w instrukcji, że powinienem odpowietrzyć urządzenie przed uruchomieniem.

Jutro rano na spokojnie podejdę jeszcze raz do tematu i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik bezpiecznikiem, sprawdz czy przewod zasilajacy gniazdo ma przekroj 2,5 mm2 czy mniejszy, odpowietrzenie rowniez sprawdz, ale myjka po pewnym czasie sama sie odpowietrzy. Ja bawilem sie myjka mx720, slabsza niz Twoja ale apetyt na prad i wode tez ma. Jak nie zapewnisz jej tego to przerywa i sie dusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziękuję za pomoc. Myjka działa super. Auto umyte, taras umyty ( świetnie działa FR CLASSIC ), trochę kostki również.

 

Problem rozwiązałem odpowietrzając układ wg instrukcji.

 

Muszę jeszcze tylko dokupić przejściówkę do pianownicy PA , bo mam w pistolecie jakąś szybkozłączkę gwintowaną, a nie M22x1.5 .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako podgladacz forum od dawnan muszs jednak troche zasmiecic forum i zadac pytanie...

Troche sie pogubilem... Ktory nilfisk ma silnik indukcyjny ?

Chcialem juz kupic c130.2-8 w liroju ( wole golasa zeby zostalo na pianownice PA chociaz brak bebna mnie rozwala... ) ale wyczytalem ze nie ma silnika indukcyjnego...

Pytanie co ma ? Np pg c130.2-8 ma ? Czy tylko seria E?

 

Aha i jakie macie opinie o tym "wifi" w nilfisku nie jest to element zbedny ? Klopotliwy z czasem?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę jeszcze tylko dokupić przejściówkę do pianownicy PA , bo mam w pistolecie jakąś szybkozłączkę gwintowaną, a nie M22x1.5 .

 

Pozdrawiam.

 

Byłem w sklepie karchera w Łodzi. Jakie było ich wielkie zdziwienie co ja mam za pistolet.

Okazało się, że tego modelu jeszcze nie ma w ofercie na polskim rynku. Dopiero ma być wprowadzany.

 

Będę potrzebował którejś z tych przejściówek :

 

https://www.kaercher.com/in/accessory/a ... 10340.html

 

https://www.kaercher.com/in/accessory/a ... 10300.html

 

https://www.kaercher.com/in/accessory/a ... 10310.html

 

Mogą mi ją sprowadzić.

 

Także może uda mi się uruchomić pianownicę PA bo karcher-owska do mojego modelu 390 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako podgladacz forum od dawnan muszs jednak troche zasmiecic forum i zadac pytanie...

Troche sie pogubilem... Ktory nilfisk ma silnik indukcyjny ?

Chcialem juz kupic c130.2-8 w liroju ( wole golasa zeby zostalo na pianownice PA chociaz brak bebna mnie rozwala... ) ale wyczytalem ze nie ma silnika indukcyjnego...

Pytanie co ma ? Np pg c130.2-8 ma ? Czy tylko seria E?

 

Aha i jakie macie opinie o tym "wifi" w nilfisku nie jest to element zbedny ? Klopotliwy z czasem?

 

 

Pozdrawiam

 

Z tego co udało mi się dowiedzieć przed zakupem, to indukcyjny silnik ma C130.1.

Natomiast C130.2 ma silnik komutatorowy - nikt tego oficjalnie nie potwierdził, ale wszystko na to wskazuje.

Wszystkie parametry ma identyczne jak model C125.3 - to samo ciśnienie, ta sama moc silnika, ten sam przepływ i poziom hałasu.

Różnice widać dopiero przy modelu C130.1-6 - mniejsza moc, większy przepływ roboczy, sporo niższy poziom hałasu i widocznie większa waga.

 

Jeśli nadal myślisz nad C130.2-8 to poszperaj nad C125.3-8 - te same bebechy a możesz w niezłej cenie kupić w wersji PCCAR.

Myjki serii Compakt są to domowego - okazjonalnego użytku, nie mam pojęcia dlaczego ktoś potrzebuje w nich silnika indukcyjnego (no może jeśli komuś zależy na cichszej pracy).

W takich budżetowych myjkach o wiele szybciej nawali jakiś zawór czy przyłącze niż sam silnik. Chyba, że ma ktoś zamiar używać jej przez kilka godzin non-stop. Ale wtedy kupuje się jakiś model pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ojjciec szuka myjki cisnieniowej. Szuka to juz ktorys dzien w internecie i nie moze sie zdecydowac. Chodzi mu o gotowy zestaw. Mycie kostki, pianownica i lanca i inne drobne robotki. Cos okolice 1000 +/-. Pewnie, jesli bedzie warto to doplaci. Jakis pomysl z Waszej strony? Przejrzalem ten temat i glownie pada karcher i nilfisk. Co mu podsunac zeby go w koncu przekonac do czegos?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji nie dawnej rejestracji nie moge napisac osobnego wątku dlatego podłączam sie do tego:

 

Jestem rolnikiem i mam sporo sprzętu do mycia, głównie błoto i ślady błota. kupiłem KARCHER HD 5/18 z dyszą rotacyjną i pianownicą PA. Piany różne, od K2 Truck poprzez snow flower oraz Tenzi truck - ogólnie polecane na forum. Generalnie po pianie jak nie rusze szczotką to brud nadal jest. Jest to męczące w przypadku ciągników, jednak postanowiłem podjechać na pierwszą lepszą myjnie samoobsługową i..? rezultat zadowalający bez ręcznego szorowania! Jak to możliwe ze na prostej dyszy z duzo mniejszym ciśnieniem jak u mnie w domu tak dobrze domywa? Rozumiem że gorąca woda, pewnie chemia lepsza itp.

 

Czy jestem w stanie osiągnąć w domu taki efekt? jaką myjkę kupić żeby podgrzewała wode i podawała chemie na wysokim ciśnieniu? a może do mojej dokupić jakiś podgrzewacz spalinowy a wodę ssać z chemią z wiaderka?

Po prostu jak zrobic myjnie samoobsługową w domu?:)

 

Przeżyłem szok jak zobaczyłem ciągnik bez szczotki i szmaty:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myjkach sa karchery spalinowe grzejace wode plus cisnienie wcale takie male tam nie jest:-) plus chemia zasadowa ktora sciagnie wsZystko:-) cos pokroju tenzi trucku plus ciepelko plus duze cisnienie:-) kwestia budzetu czy chcesz kupic myjke spalinowa - od 8tysi w gore. a i lanie chemii ciagnac przez myjke tylko Ci ja zniszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz z tym ze chemia skraca drastycznie zywotnosc takiej myjki. Nawet glupi karcher k4 ma zasysacz chemii:-) kwestria jak rozwiazali to w myjkach profesjonalnych odnosnie trwalosci:-) nam starcza zwykle pa plus cisnienie bo i tak potem idzie rekawica z szamponem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przymierzam się do zakupu myjki do 1000pln, nie mam pojęcia co wybrać i nie znam się na tym w ogóle.

Myjka będzie używana do mycia dwóch aut, może nie ma sensu przepłacać i kupić coś za połowę tej kwoty.

 

co sądzicie o tej myjce

 

https://myjki.com/8-dom-i-ogrod/198-k-4 ... m=referral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.