Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Ja puki co jestem bardzo zadowolony z mojego Nilfiska P150. Przy swojej cenie jest bardzo dobrze wysposażona. Super patent jest z przekładanym samymi dyszami i możliwością pracy na samym pistolecie i dyszy bez przedłużki. ( oczywiście po małym customie pistoletu :) )

 

Kółka gumowane -- dobrze sie jeździ. Wyciągana rączka i miejsca żeby wszystko wisiało na swoich miejscach. Fajne miejsce na kabel do zwijania i przekrecany jeden z uchwytów dla szybszego zdejmowania kabla.

 

Takie małe rzeczy a cieszą.

 

Strasznie ciężka a to też pozytyw.

 

Sama praca myjki przyjemna a moc wystarczająca :)

 

Po 2 miesiącach -- polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Karchera K7.65 od ok 8 lat, od samego początku użytkowany dość intensywnie. Cotygodniowe mycie dwóch quadów, do tego samochody, czasem kostka, schody, taras. Myjka ma zwijak na wąż, uchwyt z tyłu na przewód zasilający, uchwyt z boku na pistolet , z tyłu uchwyty na końcówki ( dla mnie mało praktyczne, trzymam tam tylko "turbo" ) dwa zbiorniki na płyny, kółka w miarę nadające się do przestawiania. Po tylu latach użytkowania jedyną rzeczą jaka się zepsuła był pistolet, rozszczelnił się ( nadal można było korzystać), ale być może wynikało to z tego że nie raz upadł po prostu na ziemię, oraz ułamał się uchwyt na pistolet przy myjce, to tylko plastik a pistolet wyciągany i wkładany wiele razy wiec miał prawo( tutaj zastosowany patent garażowy i obyło się bez dodatkowych kosztów). Myjka zaciąga sama wodę ( w zimę dopóki nie zrobiłem ciepłej wody w garażu, nalewałem gorącej wody do wanny i wkładałem do niej węża) . Ze swojej strony mogę polecić, nigdy mnie nie zawiodła i mam nadzieję, że posłuży jeszcze kilka dobrych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku nadal są K7 z mosiężną pompą. ;)

Zgadza się, ukrywają się pod nazwami K7 Premium, ale nie wszystkie z tej serii, trzeba wnikliwie szukać. Natomiast, jak już kiedyś wspomniałem, na pewno wszystkie K7 z serii Full Control już są z aluminiową :thumbdown:

 

A tak dla zainteresowanych, do myjek Kranzle 1050 dostępne już są dedykowane pianownice PA w "Techkar", nie potrzebne żadne redukcje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio przekonał wybór urządzenia marki Lavor - a konkretnie przekonał mnie do tego ten artykuł http://lavor.cieszyn.pl/2016/05/25/lavo ... snieniowa/

Producent dokłada bardzo dużo akcesoriów, dzięki temu nie muszę później dokupować tego osobno. Nie jest to firma może aż tak bardzo znana jak np Karcher, ale jakość wykonania jest bardzo zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

automoto50, przyznaje ze nie do końca zrozumiałem Twój post a dokładnie zdanie "mnie ostatnio przekonał wybór urządzenia marki..." - co to znaczy?

I druga sprawa, czy poza stricte komercyjnym artykułem który podlinkowales, masz coś do powiedzenia na temat tej myjki, z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy opłaca się dołożyć 500 zł do Karcher K7 Premium ?( Interesuje mnie poprzedni model). chciałem kupić NILFISK E 140 lub KARCHER K 5 PREMIUM.

Wykorzystanie myjki do mycia kostki brukowej ok 100 m i mycie 3 samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w robocie testowałem na przyczepkach myjki Karcher K4 i myjke z OBI Lux HD150 (499zł * ) . Przyczepy zarąbane , bo to z wypożyczalni ... karcher nie dawał rady i myjka LUX była ewidentnie lepsza (w obu dysze rotacyjne i chemia Kercher (gratisy od dostawcy) ) . Nie wiem jak by wypadło porównanie do K5 , czy K7 ale ten LUX ma i tak 150 bar , czyli więcej niż K5 ;)

 

*teraz kosztuje 499 ale często są po 399zł , a w komplecie 2 lance, i Tracer ( do mycia kostki brukowej i np.tarasów które np. do kerchera trzeba za 275zł dokupić ) ...pompa oczywiście alu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając taki dylemat niedawno wybrałem Nilfiska P150 :)

 

Wyboru nie żałuje :) klasa myjeczka z dobrym wyposażeniem :)

 

Dodane po 2 sekundach:

Ja mając taki dylemat niedawno wybrałem Nilfiska P150 :)

 

Wyboru nie żałuje :) klasa myjeczka z dobrym wyposażeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie to którą mam kupić. :):) Naprawdę mam duży dylemat. :o:o

 

K7 chyba można kupić trochę taniej - za około 1600-1650 zł. Ale jeśli miałbym już wydać na nią 1800 to rzeczywiście wolałbym jeszcze dorzucić i kupić P150, który już jest sprzętem profesjonalnym w nomenklaturze Nilfiska. Z drugiej strony można tak dorzucać i dorzucać i nigdy nic nie kupić, bo można lepiej i lepiej. Wydaję mi się że lepszy stosunek ceny do tego co oferuje ma Nilfisk, a w Karcherze dopłaca się za markę, a sprzęt sam w sobie jest coraz bardziej kastrowany przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taniej kupić ale poszukuje zestawu z szczotką do powierzchni płaskich. Tak jak wcześniej pisałem potrzebuje myjki głównie do umycia kostki ( 100 m ) a przy okazji umyć 3 samochody. Na początku miałem wydać 1000 zł pózniej 1500 a już jest 2000 zł. To jest max co chce przeznaczyć na myjkę. Pytanie do użytkowników k5- czy ta myjka da radę umyć kostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w robocie testowałem na przyczepkach myjki Karcher K4 i myjke z OBI Lux HD150 (499zł * ) . Przyczepy zarąbane , bo to z wypożyczalni ... karcher nie dawał rady i myjka LUX była ewidentnie lepsza (w obu dysze rotacyjne i chemia Kercher (gratisy od dostawcy) ) . Nie wiem jak by wypadło porównanie do K5 , czy K7 ale ten LUX ma i tak 150 bar , czyli więcej niż K5 ;)

 

*teraz kosztuje 499 ale często są po 399zł , a w komplecie 2 lance, i Tracer ( do mycia kostki brukowej i np.tarasów które np. do kerchera trzeba za 275zł dokupić ) ...pompa oczywiście alu ;)

 

 

Nie wiesz jak wygląda sprawa z dołożeniem do niej pianownicy PA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Lux HD130 i mocowanie jest typu nowy Lavor - wydaje mi się, że nawet Lavor robi te myjki.

Stanley, Macallister to myjki Annovi Reverbi.

 

Jak oceniasz tą wersję HD130 na potrzeby aplikacji aktywnej piany, spłukiwania pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, zero problemów z pianownicą typu PA (mam chińczyka), na razie bezusterkowa.Zabezpieczenie przed przegrzaniem działa :D Po dwóch latach nic nie cieknie. Ale przyznam, że przydałoby się troszkę więcej mocy,mniej hałasu, dodatkowo zmieniłem wąż na 8m. Jakościowo nie odbiega od Stanleya, B&D czy Maca. Na oko ma ona troszkę powyżej 100 Barów i gdybym miał dziś kupować to wybrałbym chyba Nilfiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myjka karcher hd1090sx może w jakiś sposob korzystać z aktywnej piany ? Niby ma jakis zbiorniczek na chemie ale nie wiem jak z tego skorzystac i co tam wlać

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Każda może przy pomocy dodatkowej pianownicy typu PA na odpowiednim złączu. Zbiorniczek to zupełnie inna kwestia, nie ma nic wspólnego z aktywną pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.