Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was miał taki problem. Od pewnego czasu Karcher k5 wariuje. Gdy go odpalam i naciskam na lance silnik się załącza na 1sec, wyłącza i tak w kółko. Dodam, że całemu procesowi towarzyszy przygasanie światła :shock: Gdy zmniejszę ciśnienie na pistolecie to działa normalnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może troszkę nie precyzyjnie w ten temat, ale mam myjkę Hanning (dostałem w spadku), troszkę trzeba by ją zreanimować (włącznik do wymiany, manometr zdechł, pokombinować trzeba by z przyłączem do wody etc). Pytanie brzmi czy warto, daje się uruchomić i działa. Jeśli się nie mylę to jest na mosiężnej pompie, na alledrogo lub olx jest po jednej takiej sztuce i ceny ok 450zł (!). Wg naklejki daje 95bar max roboczo i 10l/min wydatku.

Musiałbym wystrugać pod nią jakiś wózek, nie wiem czy dobiore pod to pianownice i czy sobie z nią poradzi.

Produkcja tego sprzętu to Wschodnie Niemcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje myjki do domu, 200-500pln

 

chcialbym zeby miala pianownice w zestawie - byla niezawodna i w miare miala cisnienie

 

W temacie bardzo dużo osób chwali sobie blacker&decker pw1700 lub nieco droższą myjkę nilfisk c120.Do tego potrzebna Ci będzie pianownica PA,która kupisz osobno w techkar lub wera.Pianownica z zestawu to jako bidet jest dobra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myjkę ciśnieniową firmy Karcher k2 car http://www.vobis.pl/myjka-cisnieniowa-k ... 33987.html jesli chodzi o cenę to dałem za nią ponad 300 zł, jest mała poręczna i używał ją głównie do mycia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem Karcher K7 premium :-]

Pierwsze wrażenie jest takie,że myjka jest po prostu mocno plastikowa,sprawia wrażenie czegoś słabej jakości,ale wszystko okaże się przy pierwszym myciu.Mam pytanie-czy to normalne,że na łączeniu lancy np.rotacyjnej z pistoletem jest luz? :dontknow: Trochę mnie to zmartwiło,ponieważ nie kosztowała ona 100 zł :/ Zostaje tylko zamówić PA z techkar i może po sprawdzeniu w praktyce będzie wszystko ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak najnowsza k7, ale ta z przed 8-10 lat też wydaje się być plastikowa, a plastik do tej pory nigdzie się nie uszkodził.

Luz na lancy się skasuje jak ciśnienie pójdzie.

 

NzTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do myjki Nilfisk C120.6-6 mogę podłączyć wodę z beczki czy musi być z sieci/kranu? Beczka ma 120 litrów, kranik z wężem będzie na dole więc myjka nie będzie musiała zasysać wody bo jakieś małe ciśnienie samo się tam wytworzy. Czy tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli o zakupie o C125.3-8 to radzę się pospieszyć, ponieważ ten model został wycofany z produkcji.

Można go jeszcze znaleźć za jakieś 670 złociszy, a jeszcze do niedawna był po 640.

Jak sobie policzycie wartość dodatków z wersji PCCAR, to jest to dosyć rozsądny zakup: dysza auto, szczotka samochodowa i patio cleaner - są warte w detalu ok. 250 złotych.

 

@albin - jak wrażenia po myciu ? na pewno jest trochę mocniejsza od C120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

639831 Jeśli ktoś myśli o zakupie o C125.3-8 to radzę się pospieszyć, ponieważ ten model został wycofany z produkcji.

to w takim razie nie będzie problemów z serwisowaniem w przyszłości ?

z lavor prime miał ktoś do czynienia jak to się sprawuje ?

nie lepiej np. dopłacić i kupić NILFISK C-PG 130.2-8 X-TRA WIFI ? czy nie ma sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz C125 ja dałem 640+25 koszt przesyłki za pobraniem ,w tej cenie nic lepszego nie kupisz i tak jak kolega pisze są to ostatnie egzemplarze i niczym się nie różnią od 130 może tym że nie mają bębna na wąż.W tych myjkach masz podane realne ciśnienie a nie cuda jak w Lavor itp..,ta myjka ma podobne parametry jak K5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zakupić myjkę bo zwykły wąż ogrodowy okazał się słabo wypukiwać pianę z auta. Po przeczytaniu wątku nastawiłem się na Nilfiska C120 6.6 jednak najbliższy market Juli mam zbyt daleko a nie ma możliwości zakupu z wysyłką. W pobliżu mam przedstawiciela myjek Lavor ale widzę że ma różne opinie. Przeglądając oferty marketów trafiłem na Nilfiska C120 jednak w cenie 499zł, Karcher K5 900zł, Karcher K5 full control 1200zł. Zastanawiam się którą wybrać i jakie znaczne różnice są między K5 a K5 full control żeby dołożyć te 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej np. dopłacić i kupić NILFISK C-PG 130.2-8 X-TRA WIFI ? czy nie ma sensu ?

 

Według mnie lepiej sobie odpuścić. Bebechy ma to identyczne jak wspomniana C125.3-8.

Różnica jest tylko w bezprzewodowej regulacji ciśnienia (jak dla mnie zbędny element, który może ulec uszkodzeniu), bębnie na wąż oraz CENIE.

Za ten wynalazek płacisz ponad tysiaka, a w zestawie masz tylko 2 dysze i pianownicę.

Wcześniej pisałem co możesz dostać w C125 za niecałe 700 złotych.

Oczywiście wybór należy do Ciebie.

 

A co do serwisu to bym się nie martwił na zapas. Moja śmiga już 2. sezon i wszystko z nią w porządku.

Generalnie masz 2 lata w serwisie centralnym Door-2-Door.

A po gwarancji raczej naprawisz to w każdym serwisie STIHL, bo Nilfisk produkuje myjki właśnie dla Stihla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

639861 Zastanawiam się którą wybrać i jakie znaczne różnice są między K5 a K5 full control żeby dołożyć te 300zł

 

K5 z FC to wersja compact i różni się tylko wyglądem , no i w FC jest bajerancki pistolet z diodami informującymi operatora myjki o aktualnym stopniu pracy, gdyby ktoś miał zaniki pamięci chwilowej :D

 

W dużej K5 można fajnie pozwijać wąż na bęben , a w tych compact wala się on po podłodze i chociażby dlatego wolałbym zaoszczędzić te 300zł (w obi K5 >899zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem ze sklepu z k5 :) nie testowałem jej jeszcze dzisiaj ale trafiłem akurat na stoisko karchera pod sklepem także mogłem obejrzeć obie myjki w akcji i jednak wybór padł na zwykłą k5. Przedstawiciel również potwierdził że full control różni się tylko obudową i tym bajeranckim pistoletem, ale jak ktoś nie lubi gadżetów to jest on zbędny. Niby ma możliwość poboru wody z beczki itp stosujecie do tego jakieś specjalne weżę albo filtry? Zakupiłem filtr na wąż przed wejściem do myjki to wystarczy czy dać jakiś na końcu węża też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.