Skocz do zawartości

Wielki test dressingow do opon


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator
karambol, Polecam najpierw dobrze umyć oponę. Endurance poleży znacznie dłużej.

 

myte, szorowane... nic to nie daje

 

Pewnie kwestia jakosci/wieku gumy. Na wszystkie opony na jakie kladlem do tej pory bylo bardzo fajnie przez dlugi okres czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
karambol, Polecam najpierw dobrze umyć oponę. Endurance poleży znacznie dłużej.

 

myte, szorowane... nic to nie daje

 

kwestia gumy. Moja stare letnie mialo to samo. Wystarczylo rancik ukurzyc i nic juz nie pomagalo. Nowe SAVY potrafia trzymac blask nawet 2 tyg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi VP Dionysus Tyre Gloss, Turtle coś tam, coś tam do opon, Briliance na zawsze tak samo przygotowanej oponie leżały bardzo dobrze. Ostatnio wrzuciłem Megsa i też mi bardzo szybko spłynął :dontknow:

Ale przyzwyczaiłem się już do detailingowych cudów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi VP Dionysus Tyre Gloss, Turtle coś tam, coś tam do opon, Briliance na zawsze tak samo przygotowanej oponie leżały bardzo dobrze. Ostatnio wrzuciłem Megsa i też mi bardzo szybko spłynął :dontknow:

Ale przyzwyczaiłem się już do detailingowych cudów ;)

 

Wbrew pozorom poprzednio używane dressingi przyczyniły się do słabej trwałości Megsa. Niektóre składniki preparatów do opon tak głęboko wnikają w gumę, że opona może już wydawać się "szara" po czyszczeniu, a dressing dalej siedzi i nie pozwala związać się nowemu. Też kiedyś myślałem, że Endurance to słabizna, bo po pierwszym deszczu mi spłynął (wcześniej używałem bardzo trwałego marketowego preparatu + czyszczenie APC). Ale później tak dobrze wyczyściłem oponę, że w lecie przy codziennym użytkowaniu Megs wytrzymał grubo ponad dwa miesiące.

 

A dlaczego jedne preparaty leżą długo bez przygotowania opony, a drugie nie? Jest to kwestia właściwości czyszczących/penetrujących gumę, które posiadają same dressingi (coś a la AIO) ;). Oczywiście pod uwagę należy wziąć też to, że każdy model opony ma inną mieszankę a z wiekiem zmienia się podatność na wchłanianie chemii. Co ciekawe zauważyłem, że opony nowe z tym samym oznaczeniem DOT po wyczyszczeniu potrafią mieć inny połysk boków, i inaczej wchłaniać dressingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż NB się kończy a byłem w Lidlu postanowiłem kupić i zobaczyć jak działa W5 Tyre Care ,dupy nie urywa ale źle tez nie jest , opona po jakimś czasie robi się satynowa , co do nakładania , bardziej odpowiadało mi nakładanie NB pedzelkiem , tu jest konsystencja pianki i trzeba wcierać gąbeczką co mało mi przypadło do gustu

 

NWM CZY KTOŚ TESTOWAŁ CZY NIE , ALE WRZUCAM DLA POTOMNYCH

 

 

imag0650__284262.jpg

 

imag0651__200058.jpg

imag0652__531769.jpg

imag0655__572513.jpg

imag0657__870120.jpg

imag0658__255199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było chociaż wymyć porządnie tą oponę jakimś APC, żeby ściągnąć ten brud... Tak to test będzie mało miarodajny, jak położyłeś to na brudną oponę... Ale wygląda całkiem fajnie po nałożeniu. Na ile starczy taka puszka? Chyba mało to ekonomicznie wyjdzie. Co tanie, to drogie. I pytanie jak to długo poleży. Może akurat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilRosen, fakt oponki jakieś super czysciutkie nie były, ale strasznie brudne też nie , tak to wygląda tylko , brud z grubsza miały ale przy biezniku, fakt wygląda spoko , co do trwałości nwm,napisze jak bd schodzić,powiem Ci że ta pucha starczy jak dla mnie na sporo oponek,tak mi sie wydaje przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy 50/50 na 3 oponach jeżdżących w samochodach (dunlop, continental, dębica) wszystkie mają 1-2 lata.

Porównywałem Turtle Wax Platinum Tyre Dressing i Megsa Endurance.

We wszystkich 3 przypadkach efekt prawie identyczny, trwałość też, ten kto nie wie gdzie który leżał nie był w stanie rozróżnić, że na oponie są 2 różne środki.

 

Szukałem różnic na siłę i jedyne co wypatrzyłem to Megs ma minimalnie większy połysk świeżo po nałożeniu w pełnym mocnym słońcu, za to już jak środki się prawie zmyją opona po Megsie jest lekko bardziej brązowa.

 

Megsa miałem próbkę od kolegi, żółwia już 2 butelki zużyłem i kupiłem następną bo wg mnie nie ma sensu płacić 2 x tyle za to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

testował ktoś ten produkt: POORBOYS WORLD BOLD N BRIGHT ? w postaci żelu, ewentualnie płynnej. najlepiej w porównaniu z nielsen brillance. poszukuje efektu satyny.

 

i mam jeszcze pytanie. czym wyczyścić oponę kiedy felga ma polerowany rant? wszelkie APC chyba zadziała negatywnie na polerowane aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.