Skocz do zawartości

Wielki test dressingow do opon


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Intencje testu zapewne były wzniosłe ale sposób jego przeprowadzenia sprawił że nie jest on zupełnie miarodajny. Prawdziwą oponę zastąpiliście kawałkiem gumy a jazdę po drogach, wyrzuceniem jej na balkon.

Wybaczcie ale szukając analogii, to tak jakbym zrobił test wet looku wosków zamiast na aucie to na lakierowanych plastikowych krzesłach w moim salonie a test trwałości polegał by na wystawieniu ich na balkon :dontknow:

Za bardzo uprościliście temat. Proponuję uderzyć się w pierś, skasować temat i zrobić remake na prawdziwych oponach, założonych na koła jeżdżącego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Eryczek, +1

Tylko nie wiem czemu gdy próbowałem powiedzieć, że kawałek gumy ma się nijak do testu na oponie zostałem obrzucony błotem, a gdy Evo poddał pod wątpliwość test nastała cisza :o

Ten test jest fajny pod względem ukazania stopnia przyciemnienia, świecenia się lub nie oraz łatwości aplikacji. Za to oczywiście duży plus. Ale IMO test trwałości polegający na wyrzuceniu gumy na balkon jest średnim pomysłem, bo nie będzie ona narażona tak ciężkie warunki pracy jak opona na samochodzie. Jeśli test jest tylko wstępem do reszty, czyli testu na oponie, która jest na samochodzie, to jestem oczywiście na TAK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założonych na koła jeżdżącego auta.

 

Niby tak, ale dressing do opon to bardzo subiektywny produkt, prawie jak zapach - pachną wszystkie ale jedenemu pasuje to, drugiemu tamto....dodatkowo, to moim zadaniem, każdy pasjonat-entuzjasta myje auto w sezonie raz na tydzień, max dwa, więc aplikacja dressingu trwa kilka minut, włącznie z przetoczeniem samochodu o ćwierć obrotu koła. Liczą się więc kwestie tylko wizualne - dla jednego to new-look, drugi musi mieć szajn a`la Endurance..... Jeśli test ma być wytrzymałościowy to imo tylko zamieszanie, jeśli "wyglądowy" to....też tylko zamieszanie.... :dontknow: Choć pretendentowi do kierowcy dużego, dostawczego Renault nie przystoi rzucanie wnioskami i sądami po aplikacji na pas transmisyjny od maszyny Warmianka :/

 

p.s. nie modlę się przed butelkami Pneu i Tyre, choć to kapitalne produkty - używam "błyszczącego" Duragloss-a - mi pasuje, dla Kogś innego może być szajsem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Tylko nie wiem czemu gdy próbowałem powiedzieć, że kawałek gumy ma się nijak do testu na oponie zostałem obrzucony błotem, a gdy Evo poddał pod wątpliwość test nastała cisza

 

Sądzę że wynika to z dysproporcji autorytetów jakimi się cieszycie na tym forum ;) - bez urazy.

Na początku tematu pojawiło się kilka głosów podnoszących w wątpliwość miarodajność testu ale później zostały one zakrzyczane przez userów rozentuzjazmowanych niepowodzeniem SVa, Z i PA i na tym się krytyka skończyła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że wynika to z dysproporcji autorytetów jakimi się cieszycie na tym forum ;) - bez urazy.

No i o to mi właśnie chodziło. Myślałem, że tylko ja o tej sprawie tak myślę :D

 

gruby_RS - i dlatego taki test to fajna sprawa, bo ktoś woli błyszczącą oponę to sobie porówna wszystkie produkty z testu na oponie i wybierze, który jemu błyszczy się najładniej, a inny woli mat, to sprawdzi sobie co daje jemu najbardziej odpowiedni efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wybierze, który jemu błyszczy się najładniej, a inny woli mat, to sprawdzi sobie co daje jemu najbardziej odpowiedni efekt

 

opona oponie nie równa, więc bez zakupu kilku środków będzie ciężko ;) Na szczęście sprzedać na giełdzie (50% ceny :wallbash: ) nie będzie trudno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, no niby tak, ale z tego co widziałem takie same środki na różnych oponach działały podobnie, więc myślę, że nie ma tutaj jakichś wielkich odchyłów. No ale wiadomo, że najlepiej samemu sprawdzać, ale skąd kasę brać :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiadomo, że najlepiej samemu sprawdzać, ale skąd kasę brać :o:D

Kupować, sprzedawać może w końcu coś podpasuje :) Tak jak pewnie nie dane nam będzie jeździć wszystkimi modelami aut na świecie(choć każdemu szczerze życzę)tak pewnie jedna osoba nie przetestuje wszystkich kosmetyków do auta :/

A co do testów to nie należy ich traktować jako 100% wyznacznik, to jest tylko jakiś punkt zaczepienia, to są tylko subiektywne opinie osoby testującej ;), zwrócenie uwagi na dany produkt. Nawet ze zdjęć jest w tym wypadku cokolwiek trudno wyrokować, trzeba niestety zobaczyć efekty "na żywo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krd i Justyno myślę , że jak już zaczeliście robić taki test , to powinniście do tego podejść jak najbardziej profesjonalnie, jak to tylko możliwe , załatwić sobie wszystkie możliwe dresingi, do tego opony wszystkich producentów , poza tym test taki powinien trwać przez cały rok , aby sprawdzić jak dresingi zachowują się w różnych porach roku (różne temperatury ) , do tego co było by bardzo istotne sprawdzić jak dressing zachowuje się gdy ktoś jeździ przez większość czasu po trasie , po drogach w mieście , na wsi , z jakimi prędkościami , itd .. wtedy test byłby naprawdę miarodajny .

 

A tak na poważnie to zupełnie nie rozumiem tych wszystkich osób ,które tak krytykują i poniekąd mieszają z błotem czyjąś prace ,test pokazuje ogólną różnice po między produktami i to chyba głównie o to chodziło wykonawcą testu. Ogromny plus za wykonanie testu :good:

 

Tym , którzy nie widzą sensu w tym teście a go tylko negują ,proponowałbym samemu coś takiego zrobić i podzielić się efektami na forum 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testami długodystansowymi dużej ilości produktów to chyba ogołnie jest problem. Weżcie słynny test wosków, który został nierozwiązany. Co do dresingów to kojarzy mi sie , że Julian też kiedyś zaczał profesjonalnie, test na oponach.Było widać porownanie w wyglądzie i opis aplikacji I każdy liczył na wyniki trwałości ale takowych nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodać jeszcze Surf City Garage Beyond Black Tire Pro - to jeden z moich ulubionych kosmetyków samochodowych, już na stałe w moim arsenale.

 

Proponuję, skoro już tak sobie kurtuazyjnie doradzamy, dosłać do testu Justynie i Krzyśkowi produkt o którym wspominasz - ciężko oczekiwać, żeby testujący migusiem polecieli do sklepu i dokupywali to czego brakuje malkontentom w teście.

 

Jeżeli sugestia testowania Surf City kończy się jedynie na "wstukaniu" postu nie chcąc kompletnie partycypować w teście napisz do mnie na PW, zapłacę Ci za przesyłkę i kilka ml tego preparatu jeżeli chcesz, żeby przetestowano go w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich komentarzach dochodzę tylko do jednego wniosku, że na tym forum nikt nie umie czytać ze zrozumieniem....

 

Nigdzie nie napisaliśmy, że test dobiegł końca ani że opiera się tylko i wyłącznie na tych gumach co na zdjęciach. One jedynie miały posłużyć do tego, aby sprawdzić wytrzymałość dressingów na promienie UV i ich uniwersalność, a przy okazji wygląd na innym rodzaju gumy niż opona.

 

Widać, że trzeba po prostu robić testy przez kilka miesięcy na gumach i oponach i dopiero po wszystkim wstawiać całość na forum, bo inaczej Cię zjedzą :wallbash:

 

A chcieliśmy to robić stopniowo, bo nie byliśmy w stanie w ciągu jednego dnia i to nawet nie całego wymyć wszystkich opon plus opony testowej, którą obecnie mam na działce i zaprezentować wszystkiego od razu w teście. Dlatego najpierw pojawiło się to co jest obecnie a w kolejny weekend miało być powtórzone na oponie.

 

Teraz to nawet nie wiem czy dalej nam się chce.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich komentarzach dochodzę tylko do jednego wniosku, że na tym forum nikt nie umie czytać ze zrozumieniem....

 

ja już dawno doszedłem do wniosku, że wszelka własna, niestandardowa, inicjatywa na forum jest niemile widziana :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Btw. jak ktos chce zeby jakis dressing dorzucic do testow to zapraszam na pw. Podam adres i przysle mi jakas mala probke by zobaczyc jak to wyglada w porownaniu do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie test świetny, bo używam 2 specyfików i teraz widzę jakiego mniej więcej wyglądu mogę się spodziewać. Jeśli wam się nie będzie chciało to nawet się nie zdziwię bo tu "wszechwiędzących" lepiej jest więcej niż śniegu za oknem.

 

Podsumowując: dziękuję za test w imieniu swoim i tych nienarzekających :good::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Myślę,że temat można dać pod kłódkę

 

A ja mysle, ze nie mozna bo nie ma takiej potrzeby. Kto sie mial wypowiedziec to sie wypowiedzial i tyle. W tej chwili gumy leza pod gruba warstwa sniegu i sadze, ze za tydzien bedzie ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz widzę jakiego mniej więcej wyglądu mogę się spodziewać

 

 

Sęk w tym, że nie możesz ;)

 

Słowo klucz: "mniej więcej"

Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinno tu być żadnych testów na forum.

Bo każdy ma:

- inną oponę, inny jej skład itd

- inny rodzaj/typ/kolor lakieru

- inne tapicerki/odcienie

- innego rodzaju plastiki, chromy i tryliard innych rzeczy

 

Dodatkowo zdjęcia też nie oddadzą Ci 100% rzeczywistości.

Chwali się za to, że zrobili i jakiś pogląd na sytuację jest. Lepsze to niż siedzieć i zbijać bąki.

Pozdrawiam i bez urazy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinno tu być żadnych testów na forum.

 

 

Bzdura, nie chce mi sie nawet liczyć ile testów zrobiłem na forum, więc trafiłeś pod zły adres.

 

 

To że kolega zrobił taki test to pół biedy, chociaż ja bym się w żadnym wypadku nim nie dzielił na forum. Problemem jest fakt że spora część użytkowników wyciąga wnioski po przesmarowaniu kawałka gumy, środkami przeznaczonymi do opon. Jak ktoś nie dostrzega różnicy w tworzywie, jego chłonności , fakutrze i dziesiątkach innych czynników, to jego problem ale nie wiem jak można tego nie widzieć.

 

 

A jeszcze większym problemem jest fakt, że po takich testach które nie są zupełnie miarodajne, dobre produkty, które użyte zgodnie z przeznaczeniem dają rewelacyjny efekt, zbierają kiepskie opinie i odchodzą w niebyt forumowej pamięci, co przekłada się na stagnację i w kółko klepanie tego samego w dziale Zestawy. Ile takich produktów zostało zgnojonych na podstawie "rzetelnych" testów, nawet nie chce liczyć.

 

 

Bawcie się dobrze, niech żyje Megs Endurance ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No zobacz, a ja myslalem, ze opony zrobione sa z gumy...

Poki co jedyny wniosek to taki, ze Megs, Gtechniq, Turtle i Perl sa duzo bardziej uniwersalne bo dzialaja nawet na gumie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.