Skocz do zawartości

Wielki test dressingow do opon


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czytam te 4 strony i trochę się uśmiecham bo-gdyby po panach Z i S widać było lepszy efekt,i wtedy krd napisałby jakie to one ochy i achy,to Ci co mają klapki na oczach odparli by krótko-wiedziałem,tego się spodziewałem-a tak toczenie piany przez 4 strony,a to pewnie nie koniec,bo jak tak nie daj Bóg Z i S spłyną po pierwszym deszczu,to się dopiero narobi..

krd gratuluje chęci zrobienia testu,jakby Ci przyszło do glowy robić go na oponach,to pamiętaj żeby wszystkie były z jednej firmy, mieszanki,bo wtedy znów będzie że guma nie taka,że to dziura ozonowa a Zymol jej nie lubi itd..

P.S powyższy post wyraża jedynie MOJĄ opinię,a z tą wiadomo jak z kształtem dziury w zadku-każdy ma inną,jedyną,niepowtarzalną :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
jakby Ci przyszło do glowy robić go na oponach,to pamiętaj żeby wszystkie były z jednej firmy, mieszanki,bo wtedy znów będzie że...

 

Jak Bog da to za tydzien powtorka na oponach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam te 4 strony i trochę się uśmiecham bo-gdyby po panach Z i S widać było lepszy efekt,i wtedy krd napisałby jakie to one ochy i achy,to Ci co mają klapki na oczach odparli by krótko-wiedziałem,tego się spodziewałem-a tak toczenie piany przez 4 strony,a to pewnie nie koniec,bo jak tak nie daj Bóg Z i S spłyną po pierwszym deszczu,to się dopiero narobi..

krd gratuluje chęci zrobienia testu,jakby Ci przyszło do glowy robić go na oponach,to pamiętaj żeby wszystkie były z jednej firmy, mieszanki,bo wtedy znów będzie że guma nie taka,że to dziura ozonowa a Zymol jej nie lubi itd..

P.S powyższy post wyraża jedynie MOJĄ opinię,a z tą wiadomo jak z kształtem dziury w zadku-każdy ma inną,jedyną,niepowtarzalną :ad:

 

To jak dressing do plastikow testowalbys na klapie od sedesu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba, mi się wydaje, że tu nie chodzi czy Z czy S wypadły blado, tylko o materiał, na których został położony. Nie macałem tej gumy, ale na moje oko wiele jej brakuje do opony. Chociaż jako ciekawostka ten test jest jak najbardziej OK. No i fajnie, że krd zebrał tyle produktów do testu i chyba jednak widać różnice między każdym z nich. Tak jak mówię - IMO ten test powinien być brany jako ciekawostka, bo na "oponowej" gumie chyba test przebiegłby inaczej oraz inaczej efekt wysmarowanej opony byłby inny :o

krd - czy ta guma jest twarda i śliska? Bo jestem ciekaw czy moje przypuszczenia co do pasa od krajzegi się sprawdziły :P

 

[ Dodano: 30 Marzec 2013, 13:18 ]

Ari, :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem ciekaw czy moje przypuszczenia co do pasa od krajzegi się sprawdziły

 

Widziałeś kiedyś taki pas?? To nie jest sam kawałek gumy, w pasie transmisyjnym bo tak to sie nazywa jest też i specjalne płótno, a nie kawał gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na większości produktów producent podaje:do stosowania na elementach gumowych i plastikowych,bądź tylko na gumie bądź tylko na plastiku czy się mylę ?

więc nie ma innych produktów do listew zewnętrznych innych do poduszki pasażera czy schowka przed nim,jest "vinyl and rubber" tak,a po to jest ich tyle że jeden lubi mat,drugi satyne a trzeci jak mu leci,i każdy kupuje co uważa i na co go stać,tylko nie wciskajmy kitu na siłę tym,którzy widząc efekt kompletnie beznadziejny dla nich,że ten i tak jest najlepszy tylko guma była nie taka itd...

Ari zdziwiłbyś się ile Twoja deska klozetowa ma wspólnego z osłoną fotela w Twoim aucie,czy listwą zewnętrzną ;)

p.s dziwnym trafem z tego testowego zestawu używam Pearla na opony,i czemu na moich "gumach" efekt jest niemalże identyczny jak na tej gumie z taśmociągu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba, ale z drugiej strony chyba guma gumie nie równa. Chętnie zobaczę jak różnią się efekty na tej gumie i na oponie. Poszukam u siebie jakiegoś skrawka podobnej i pomiziam Endurance, bo nic innego niestety nie mam. IMO tutaj tylko o to chodzi z tym zamieszaniem, bo nie wiadomo do końca czy dressing użyty na tej gumie nie zachowa się inaczej na oponie. No i jeśli guma jest twardsza i gładka (chyba tak jak tutaj w teście) to dressing nie poleży tak długo jak na oponie. Dlatego fajnie byłoby zrobić podejście na oponie.

Mam w garażu jakieś walające się stare opony i jeśli znajdę jakąś gumę to porównam jak zachowuje się Endurance na dwóch różnych gumach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Enduranca na róznych gumach i efekt był niemalże identyczny,a przyciemnienie w 95% takie jak na tej ala gumie o ,którą tyle szumu.

Wracając do testowanych dressingów to nie wszystkie są uniwersalne i nie każda guma jest im pisana. ;)

Justyna,Krd :good: za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92 może wniesiesz coś mertorycznie znaczącego do forum a nie tylko Twoje nic nie dające wypociny nabijające ilość postów. Nie mam nic do Ciebie ale z tego powodu tworzy się tylko nikomu niepotrzebny spam. Zamiast znaleźć rzeczową dyskusję czytamy czytamy i czytamy.... Guma gumie nie rowna i zawsze bedzie trochę rózniący się efekt, ale czy znaczy ze mamy pokazywać na kazdym rodzaju mieszanki gum ???

Chyba nie, chodzi o przybliżenie efektu jaki daje konkretny preparat... Serio daj juz spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba, ale z drugiej strony chyba guma gumie nie równa

no tak,ale czy Zymol,Swisswax,CarPro i wielu innych,napisało na etykiecie:tylko i wyłącznie do opon,i to do Pirelli i Nankanking,na innych wypadamy słabiutko ???

no wlasnie..chodzi o kilka prostych słów: mam Z,mam S,na tym teście wypadł najsłabiej,ale i tak będę go używał bo:daje mi najlepszy efekt,zadowolony jestem z łatwości nakładania,lubię zapach,lubię firmę itd.,a nie rzucać się bo zobaczyłem,że cos trzy razy tańszego wygląda milej dla oka..

już EVO namieszał z Sonaxem,teraz kolej na krd do spółki z justyną , trzymam kciuki,i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciety1989, tutaj nie nabija się licznik postów :P

Chodzi mi tylko o to, że chciałem dowiedzieć się jak wygląda ta guma, bo sam chciałem się tym pobawić i znaleźć podobną co w tym teście, bo ciekawi mnie czy będzie taki sam efekt na oponie i jak długo się utrzyma. Przeważnie te dressingi nakłada się na oponę, więc dobrze byłoby nanieść je na oponę i tyle.

Forum przecież jest od tego żeby podpytać, czasem skrzyżować argumenty. Wyrażam swoje zdanie o tym, że guma gumie nie równa, bo przecież chyba tak jest. W wielu sprawach moje zdanie różni się od większości i zawsze moje zdanie jest oceniane jako spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie będzie jeszcze dołożony Nielsen Brillance, VP Traditional Tire Dressing i Diamondbrite Replenish, które mam ale zapomniałam ze sobą wziąć ;)

Proponuje dodać jeszcze Surf City Garage Beyond Black Tire Pro - to jeden z moich ulubionych kosmetyków samochodowych, już na stałe w moim arsenale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba, ale z drugiej strony chyba guma gumie nie równa.

Tak samo jak i lakier lakierowni nie równy (podobne odcienie ale u różnych producentów). Tak to można wymieniać poglądy do nieskończoności :o

 

14. Car Pro Perl

zapach chemiczny, drazniacy

pol-zelowy

bialy

Absolutnie nie zgodzę się z takim stwierdzeniem, posiadam w takim opakowaniu http://www.sklep.car-spa.pl/pic/_bp631.jpg i ma słodki zapach, nie podrażnia nosa. Może zmienili coś w składzie- cholera wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gtechniq T1 i a czystym sumieniem mogę polecić , po zrobieniu trasy latem Łódż Zakopane , Zakopane Łódź wygladał jak świeżo nałożony . Sądze , że w kategorii wytrzymałości będzie to numer uno :)

 

Świetny test , T1 się kończy czas na lato znależć mu godnego następce .

 

Dla oralnych malkontentów :

DISLIKE

- 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No jasne, wzorem Detailing World możemy w ogóle zaprzestać konstruktywnej krytyki, i tylko poklepywać się po pleckach,pisząc "good job mate", ew. w rodzimej wersji "dobra robota stary".

 

Łatwo Was widać zaspokoić, wrzucając test z dużą ilością produktów i zdjęć. Autor się napracował, więc nie wypada teraz krytykować, nie ? A to że test jest kompletnie nie miarodajny i zdążył już doprowadzić do bzdurnych wniosków ? Trudno,na to przymkniemy oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, wzorem Detailing World możemy w ogóle zaprzestać konstruktywnej krytyki, i tylko poklepywać się po pleckach,pisząc "good job mate", ew. w rodzimej wersji "dobra robota stary".

 

Łatwo Was widać zaspokoić, wrzucając test z dużą ilością produktów i zdjęć. Autor się napracował, więc nie wypada teraz krytykować, nie ? A to że test jest kompletnie nie miarodajny i zdążył już doprowadzić do bzdurnych wniosków ? Trudno,na to przymkniemy oko ;)

 

ktoś to musiał w końcu powiedzieć :evil:

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, wzorem Detailing World możemy w ogóle zaprzestać konstruktywnej krytyki, i tylko poklepywać się po pleckach,pisząc "good job mate", ew. w rodzimej wersji "dobra robota stary".

 

Łatwo Was widać zaspokoić, wrzucając test z dużą ilością produktów i zdjęć. Autor się napracował, więc nie wypada teraz krytykować, nie ? A to że test jest kompletnie nie miarodajny i zdążył już doprowadzić do bzdurnych wniosków ? Trudno,na to przymkniemy oko ;)

 

Podchodzę do tego typu testów z dużym dystansem, mam na stanie chyba 6-7 rożnych preparatów i nawet jak któryś był już skreślony to nagle okazywało się że z innym samochodzie (oponach) robił robotę. Będzie to znowu temat rzeka bo jak wiemy ważne jest też przygotowanie opony, sposób aplikacji, czas, ... .

 

 

Na koniec zostanie wyłoniony "ten naj naj" i spora ilośc czytających dokona zakupu, tylko czy spełni ich oczekiwania w użytku codziennym ;), nie zawsze coś jest białe lub czarne ;)

 

 

Ale doceniam chęci i zaangażowanie autorów :good: bo sam jestem za leniwy :P i brak mi odwagi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.