Skocz do zawartości

Alkoholowy kącik KA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi ostatnio posmakowało Jurajskie z ostropestem. Polecam też skosztować coś z Pinty (mi smakują: atak chmielu, imperium atakuje, żytorillo), Alebrowar (rowling jack, golden monk), Doctor Brew (piłem tylko American IPA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję skosztować czegoś mocniejszego a był to trunek ze Słowacji - Tatratea 72%. Powiem że moc uderza po chwili, ale najlepiej nie zapijać od razu soczkiem tylko po chwili wziąć wdech pełną piersią. Uczucie jakby zjadło się paczkę najmocniejszego Hoolsa :D generalnie polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też chcę mieć wpis w tym wątku :)

Ogólnie jestem osobą całkowicie nie pijącą alkoholu - no może czasami jakiegoś Radlerka, ale to od wielkiego dzwonu. Focąc od czasu do czasu jakieś weselne zlecenie zawsze jakaś lasia wpadnie i służy potem do tego aby mieć dla kogoś jako dług wdzięczności.

Ale nie o tym mowa - mam też teścia który lubi mnie obdarowywać dziwnymi trunkami - dla mnie dziwnymi bo nie znam się na nich ale jakieś takie się znajdują u mnie w barku. Więc dlatego się pochwalę co mam a czego nie zużywam - a i dla tych co napiszą że mogą je zużyć za mnie od razu napiszę że nie mogę ich nikomu dawać bo to prezent od tatusia :).

Jedną flaszkę z tych co dostałem wypiłem i to w tedy jak urodziła się moja córa w 2003 r. i to był Johnnie Walker niebieski czy granatowy i miał być dobry a mnie nie smakował :)

 

Czas na fotkę

alkm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, dziwny ten Twój teściu - wie, że nie pijesz a Ci takie prezenty robi ;)

Podaj mu może adresy sklepów partnerów forum i niech z ich oferty coś wybierze ;)

 

Aby było w temacie - w sobotę mieliśmy nieoficjalne spotkanie firmowe, była wódeczka, było wesoło...

Aż tak wesoło, że wylądowaliśmy w pewnym "małomiasteczkowym" klubie na koncercie D-Bomb :)

Ostro było :D

 

A wczoraj podczas wizyty u znajomych kosztowałem samogonu z czarnych porzeczek - około 65 procent!

Następnie poszedł produkt pędzony na sośnie! Również 65 stopni :)

Z colą wchodziło fajnie, trzepało niemiłosiernie! Dziś brak objawów dnia wczorajszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek - co do butelki w kształcie gąsienicy to to jest Tequila ale jaka to po pracy sprawdzę co na niej pisze i dam cynk.

coobah - co zrobić taki jest mój teściu - może ma jakiś chytry ukryty plan. Tak czy siak darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

 

z tym się zgodzę, ale miejsce zawalają takie towary..;)

 

nie mogę ich nikomu dawać bo to prezent od tatusia

 

Wystaw na giełdę w dziale "Sprzedam". Będziesz miał czyste sumienie, że ich nie oddałeś za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy Koneserzy ;)

 

Z czym najsmaczniej wchodzi Wam Jack Daniel's No.7?

 

Dostałem od właściciela wczoraj oddanej po korekcie Ibizy jako "napiwek" i myślę z czym najlepiej do Jacka przysiąść ;)

 

Doradźcie coś, Smakosze

Bardzo o to proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisze może komuś się nie spodoba

Jack smakuje najlepiej z gwinta, ale to naprawdę dużą wprawę trzeba mieć;)

Można go pić w kwadratowej szklance, podgrzewając go dłońmi i tak też jest ok.

Choć mi smakują wariacje na nim..... np.

Jack Daniels, ginger schweppes, plasterek cytryny, duża kostka lodu taka która wypełnia ponad polowe szklanki, gałązka mięty w kilku miejscach złamana:)

Takie kostki lodu można robić w kubeczkach po serkach danio, choć są już specjalne odlewy do takich kostek.

Moje motto to: nie ważne co się pije tylko z kim i w czym, musisz zrobić sobie perfect serv danego drinka i będziesz zadowolony z każdego:)

 

Dokładnie powinno to tak wyglądać:

https://www.google.pl/search?q=ball+ice ... B550%3B243

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z whisky jest ten problem, że jakbyś nie pił to zawsze się znajdzie jakis "koneser" który skrzywi widząc się jak to robisz. Do wymienionych "sprawdzonych" sposobów dodałbym ze spritem (bardzo dobre jak nie chce sie umierać na następny dzień lub chce się umierać trochę mniej boleśnie) choć Jack nie jest moja ulubioną łychą do tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to zrób tak:

szklankę, JD, schwepsa, cytrynę lub limonkę włóż do lodówki ( chodzi o to żeby drink był jak najbardziej zimny, ja tak lubię )

Połącz składniki i daj jak największą kość lodu, żeby się szybko nie rozpuszczała, połóż szklankę na serwetce bo będzie się ,,pociła"

Drinka dotykaj tylko kiedy go pijesz, nie ogrzewaj go rękoma.

Miętę tylko połam nie gnieć jej (ja mięte wkładam do kostek lodu i tam ją trzymam, można w czasie zastygania lodu dodać np. jakiś likier np. grenadine lub curacao, fajny efekt wizualny)

 

[ Dodano: 27 Październik 2014, 13:09 ]

Możesz zrobić kilka shotów na wejście;))))

oto przykłady:

#!

1 część amaretto

1 część Jack Daniels

1 część soku pomarańczowego

1 część creme de noyaux

 

 

#2

1 część jabłkowa wódka

1 cześć Jacka Danielsa

 

#3

1 cześć Jacka Danielsa

1 część białego sambuca / lub czarnego sambuca

 

#4

1 cześć Jacka Danielsa

1 część bananowy likier

 

zrób 4 te shoty na imprezie i każda laska jest twoja, oczywiście po 4 z każdego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.