Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
A ja mam takie pytanie, czy na lakierze w dobrym stanie mogę zacząć pastą menzerna pf2500 na padzie polish i finish zrobic na padzie soft z użyciem HDC Zymola?

 

 

HDC nie jest pasta finiszowa, tylko cleanerem/glazem. Nie ma wlasciwiosci sciernych, ewentualne pozostalosci przykryje, a nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oddałem auto do lakiernika. Do zrobienia lewe nadkola (usunięcie rudej), kawałek klapy (rudy pęcherz) i lewe przednie drzwi (nowy klar).

 

Ile czasu odczekać do procesu glinka, polerka ręczna i wosk? Czy może lepiej po odbiorze AIO+wosk, a np. po miesiącu od nowa wg zasady glinka etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, ja mam z czarną zakrętką i to wydaje mi się, że jest starsza wersja, która ma problemy z docieraniem :)

Twoja pewnie jest już ta poprawiona.

 

kedar, ja bym z miesiąc się wstrzymał z jakimikolwiek pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czym nakładać wosk FK 1000p na felgi?

Aplikatorem gąbkowym, podobnie jak na karoserię.

Przed woskiem wystarczy IPA czy lepiej IPA>Cleaner>wosk ?

IPA wystarczy, ale żeby mieć pewność to raczej Cleaner->IPA->wosk

 

Dzięki - gąbkowym 3 kolorowy german czy jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarną stroną germana da radę, ale ja osobiście wolałbym jakimś słoneczkiem Meg'sa lub innymi okrągłymi.

 

 

Oki, dzięki, wezmę jakiś z tych w zależności od tego co będzie akurat: Megs / flexipads / monster shine. Chyba, że któryś odbiega jakością w którąś stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam zestawu na lato

mój zestaw który mam na zimę to:

fk 215 One step cleaner (tester) + fk1000p + fk 425 Extra Slick 1l

 

zestaw na lato wybrałem: (tutaj szukam zarówno trwałości jak i efektu wet look)

ValetPRO Achilles Prep 500ml (pod rotację, na lato i zimę jak się 215 skończy) + Dodo Juice Purple Haze + ??

 

Dwa szybkie pytanka:

1. wolałbym cleaner bez dodatków ściernych, warto dopłacać do DJ LPL? Jest go mniej i jest droższy porównując do achillesa.

2. czy fk 425 będę mógł użyć jako QD do DJ? Czy muszę kupić osobny QD pod wosk naturalny?

 

PS. potwierdzam teorię, że apetyt rośnie w miarę jedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry dział ale krótkie pytanie krótka odpowiedź..

Czy jest temat dotyczący wyglądów waszych warsztatów...garaży etc.? bo szukam i szukam.... Przygotowuję się do mega remontu w czerwcu tzw. generalka ( przebijanie ścian, nowa podłoga, gniew boży, krew, pot i łzy) i szukam inspiracji :ad:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

nie że jestem jakiś niespełna rozumu, ale wpisywałem różne kombinacje, synonimy słów warsztat garaż zmiana i inne cuda na kiju i nic... a tu jeden post i Sparco daje mi coś nad czym mogę siedzieć i ogarniać :D

 

Sparco chapeau bas!

Dzięki wielkie

 

już poprawiłem :evil: sorry Sparco, od 8 do 20 w pracy robi swoje... umiejętność czytania zanika u nauczyciela nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jest początkujący w tych tematach.mam pytanie..

 

Kupiłem INTERIOR ALL PURPOSE CLEANER a czy nie jest może lepszy SURFEX HD ??

 

Może mi ktoś rozjaśnić różnice i jakie są ich właściwości?? który rzeczywiście lepszy?

 

 

Kupując INTERIOR miałem na myśli usuwanie owadów smoły i innych zanieczyszczeń kiedy myjka kercher sobie nie poradzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurekjurek, interior APC jest super do prac we wnętrzu, do prac typu mycie czegoś w domu - ma super zapach i nie jest duszący. Za to Surfex jest sporo mocniejszy. Ja mam VP Interior APC i baaaardzo go lubię, jednak w arsenale mam też SG Red Devil do mocniejszych syfów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.