Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczasz smarowalem Grande Punto czarny lakier PB Black Hole i na to Ex-P, ostatnio samo AG SRP, mam jeszcze Cherry Glaze ale jeszcze nie mialem czasu pomazać tym..

Cleanera nie mam posiadam jedynie IPA.

Auto bez korekty, delikatne swirle.

Zastanawiam się teraz ktory wosk kupić (myśle o takiej pogodzie jak teraz jest czyli deszcze slonce na zmiane no i na zblizająca się zime)

-Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax 59ml

-Dodo Juice Purple Haze wosk 30ml

-SOFT99 Dark & Black Wax 300g

Ktory wybrac do czarnego lakieru? Na zime poloze sam wosk bez Black HOle itp

Ktory wosk da mi najlepszy stosunek wyglad/wytrzymalosc, dodam ze miesiecznie robie ok 2000km i auto stoi pod chmurka.

Dodam tez ze wole mniejsze puszki/opakowania i wlasnie nie chcialbym wiecej dac jak 50zl za taki testerk.

Moze jakis inny oprocz tych co wymienilem?

nie bede tez na ten wosk psikal QD bo nie posiadam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Czy tapicerkę z eko skóry można czyścić i zabezpieczać kosmetykami typowymi do skóry? Mam u siebie w aucie pół skórę tylko że to nie jest raczej prawdziwa skóra tylko skaj. Chciałbym to jakoś doczyścić i zabezpieczyć. Czy te produkty będą odpowiednie?

Lexol Leather Care Kit 2x236ml

Colourlock SOFT zestaw do pielęgnacji tapicerki skórzanej

AngelWax HEAVEN For Leather

 

Czy są to jednak produkty typowe dla prawdziwej skóry i szkoda pieniędzy żeby je używać z eko skórą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exantuss, Black dye to barwnik, dywaniki masz brudne czy wyblakłe czy co?

 

Najlepiej zacząć od porządnego czyszczenia twardą szczoteczką i mocnym APC albo DG #701, potem nałożyć dressing (Koch Nano Magic Plast Care u mnie się najlepiej sprawdza na dywanikach) i zobaczyć czy będzie ok, jak nie to dopiero bawić się w barwienie gumy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier mam położone dwie warstwy Fk1000HiTemp dodatkowo po myciu stosuje Sonax Xtreme Brillant Shine Detailer. Samochód stoi w pobliżu drzew i zauważyłem na nim kropki z soku lub żywicy. Mycie ręczne z zastosowaniem piany aktywnej (szampon i piana o neutralnym Ph) nie usuwają tego syfu (czuć pod palcami).

 

Poradzi sobie z nim glinka tylko tu mam wątpliwość czy przy okazji nie usunie warstwy sealantu (jako poślizg zawsze stosuję wodę z szamponem, a glinkę mam delikatną), a chciałbym tego uniknąć bo nie bardzo mam teraz czas na ponowne woskowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyprowadził ładnie czarny lakier hondy rotacją ? Próbowałem już menzerną 4000, antihologramem, schollem s40, ale cały czas jakieś mnimalne holo zostaje. Może jest jakaś gąbka polecana na takie lakiery ? Próbowałem czarną flexi i urbanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No DA planuje, ale jeszcze nie tak szybko. Napewno jakoś da się to zrobić rotacją. Chyba, że ktoś chce udostępnić DA na kilka godzin ?

 

Na jakich obrotach lecisz? Najniższe spróbuj. Nie masz czegoś bardziej miękkiego niż czarny flexi? Np niebieski 3M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj ktoś odpisze czy to wina pada czy moja, że rozpadł się na kawałki http://s6.ifotos.pl/img/201408221_eahwwpw.jpg Zrobiłem nim maskę, następnie kończyłem błotnik (auto Golf IV), w dolnej części błotnika się rozpadł. Pad jak wiadomo nie był płasko w tamtym miejscu gdyż jest za duży. Lakier nie był gorący, prędkość na Krauss DB 5, słabo dociskałem. Jeśli to moja wina to chciałbym wiedzieć co dokładnie zrobiłem źle aby tego nie powtórzyć. Na szczęście BP nie dotknąłem lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexipads pomarańcz. Może jeszcze zapytam, pracowałem na nim pastą Meg's UC, nie wiem czy to normalne przy tej paście ale strasznie pyliła na boki. Jako, że było to moje pierwsze podejście zapomniałem po polerce maski wyczyścić pada. Jednak takie rozwalenie się jest nawet jak dla mnie nowicjusza trochę dziwne, szczególnie, że robiłem to wszystko "na odwal" czyli jedynie ze 4-5 przejazdów na elemencie.

 

Z maską pracowało mi się ok, jednakże miałem problemy z tym błotnikami szczególnie te zaokrąglenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy tapicerkę z eko skóry można czyścić i zabezpieczać kosmetykami typowymi do skóry? Mam u siebie w aucie pół skórę tylko że to nie jest raczej prawdziwa skóra tylko skaj. Chciałbym to jakoś doczyścić i zabezpieczyć. Czy te produkty będą odpowiednie?

Lexol Leather Care Kit 2x236ml

Colourlock SOFT zestaw do pielęgnacji tapicerki skórzanej

AngelWax HEAVEN For Leather

 

Czy są to jednak produkty typowe dla prawdziwej skóry i szkoda pieniędzy żeby je używać z eko skórą?

 

Ktokolwiek coś wie na ten temat? Czy każdy myśli że w aucie ma naturalną skórę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, ja tez niedawno rozwalilem pomaranczowego flexi 80mm bo gabka podeszla pod kierunkowskaz i wyrwalo kawalek pada . Tobie tez mogl wejsc w szczeline i go rozerwalo .

 

Ps: niezapominajmy ze flexi to najtansze pady i BP wiec na czyms musza przyoszczedzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie umycia silnika.

W necie trochę jest info na ten temat lecz w żadnym nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie (w większości pokazywane są nowe smaochody które silnik mają okryty plastikiem) , otóż chodzi mi o domycie silnika z plam oleju który po woli po nim ściekał jak uszczelki nawalały, teraz już nawet kropla nie cieknie ale plamy zostały ;/ pociekło po sam dół ,skrzynia też jest uwalona, da rade jakoś to domyć ?? Silnik w listopadzie skończy 26 lat ;]

Jaki środek polecacie, oraz czy miał ktoś do czynienie z K2 Akra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla możliwe, że zahaczyłem o taki kawałek plastiku, który delikatnie wychodzi na róg błotnika od nadkola :o albo tak jak piszesz wszedł w szczleinę między błotnikiem a drzwiami (powinienem ją zakleić ?). Powiedz mi jeszcze jak możesz czy UC pyli, czy może powinienem częściej psiknąć na pada wodą ? Na nowy pad raz psiknąłem delikatnie wodą a później jedynie dokładałem pasty.

Teoretycznie pad powinien przylegać równo do elementu ale jak sobie poradzić z tymi różnymi zaokrągleniami, czy rogami błotnika, wówczas tak się nie da aby płasko przylegał zawsze jakaś jego część będzie "w powietrzu" no chyba, że pad miałby średnice 2-3 cm. Którą częścią pada wobec tego najlepiej takie dziwaczne zaokrąglenia itp. na lakierze robić ? Celować środkiem pada, czy np. jego górna/dolna część ?

http://s2.ifotos.pl/img/287166700_eahqxhs.jpg Na fotce zaznaczyłem gdzie strzelił pad, a te "chmurki :D " to miejsca w których pad nie przylega całkowicie do powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.