Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, pracowałem dziś pastą 3m zielony korek i do tego pomarańczowa gąbka bolla, a na finish koch chemie antihologram na czarnym padzie 3m.Po każdym przejeździe przemywałem obficie benzyną ekstrakcyjną i mikrofibrą.Moja praca polegała tylko na delikatnym odświeżeniu lakieru, ale miałem więcej czasu to moglem sobie pozwolić na "grubsze cięcie".W sztucznym świetle widać, ze pozostało trochę rys, ale ja nie o tym.Gdy przecieram mikrofibrą nasączoną benzyną to w momencie kiedy lakier jest przez chwilkę mokry ukazuje się gęsta siatka rys, których nie widzę pod światło.Większość elementów w tym aucie była lakierowana ponownie.

 

Samochód to Citroen C3 2006rok, lakier metallic.

 

Pastą 3m pracowałem metodą zenitu maszyną rotacyjną rupesa.Kilka przejazdów na rozprowadzenie pasty na obrotach "1" no i potem wyżej aż do ok 4 i w dół.Docisk był dosyć duży, elementy były dosyć gorące.

Tutaj pytanie, gdzie popełniam błąd? Za słabo wypracowuje paste? Poleruje pastą 3m do mniej więcej momentu, że pasta na elemencie jest taką przezroczystą mgiełką.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna szybko odparowuje, tym telefonem co mam nie ma szans niestety.Aparatu fotograficznego nie posiadam.

Podejrzewam, ze większość rys "spłyciłem", benzyna wlewa się do tego co pozostało i dlatego to tak widać, mogę mieć rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze bede miec jutro zielony pad 3M, postaram sie zrobić dla samego siebie porownanie.Zauwazyłem, ze ta gąbka bolla robi sie dosyć miękką po rozgrzaniu i to jest chyba przyczyną słabego cięcia.Dziękuje wam za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja podkleic jakims klejem rzep do pada polerskiego :?:

 

Ja podkleiłem dwa pady klejem do styropianu i gąbki firmy Dragon (w tubie). Podobno bardzo dobry jest też Boll:

 

http://allegro.pl/boll-super-klej-w-spr ... 43762.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno rysy się spłyciły, a to co zostało to wypełniła pasta polerska używana jako finisz, benzyna to wymywa i dlatego widać rysy, trzeba spróbować z mocniejszym cieciem i porównać rezultaty

 

Zacząłem godzinke temu robić zielonym padem 3m do tego zielony korek.Rysy schodzą o wiele szybciej.

Ogólnie robię samochód w świetle jarzeniowym(halogen mam niesprawny).

Tam gdzie nie polerowałem widać normalnie pod światlo wszystkie rysy.W miejscu gdzie teraz zacząłem robić zielonym padem to po kilku przejazdach i dwóch podejściach do polerowania i po dokładnym wymyciu benzyną nie widać rys pod światło.Jednak dalej widać siatkę rys gdy lakier jest przez krótka chwile namoczony w benzynie.Jest ich raczej mniej niż wtedy.Myślę, że mogą to być uwidaczniane rysy pod lakierem bezbarwnym.Auto było w całości lakierowane ponownie raczej.Liczne wtrącenia na lakierze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje szybkie odświeżenie auta przed sprzedażą ;)

co myslicie o takiej kombinacji : najpierw Schleifpaste od koch chemie na bialym flexi, a nastepnie hochglanz antihologramm tez od kocha na czarnym lake country ?

lakier BMW , takze twardy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,chcialbym wyciszyc bagaznik w mojej octavii,jakie maty i pianke najlepiej kupic?

 

 

Jeśli chcesz wyciszyć auto to polecam Ci stronę http://www.bitmat.pl/ . Mają spory wybór mat i pianek. Do tego bardzo chętnie doradzą i pomogą w wyborze odpowiednich materiałów. U siebie wyciszałem do tej pory maskę i różnica jest słyszalna. Wg. aplikacji w telefonie 6 decybeli mniej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes12 szyby nigdy niczym niepolerowane. Chce zrobić raz a porządnie. Nie wiem jak silny jest CGP. Czy usunie pionowe ryski od opuszczania i podnoszenia szyb? To są chyba takie ryski po malutkich kamyczkach które dostają się miedzy listwe drzwi a szybę. Czy on ma bardziej właściwości wypełniające czy polerujące i czyszczące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.