Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://showcarshine.pl/504-showcarshine-extra-large-foam-spray-duzy-atomizer-pianujacy.html sprawdzi się ten atomizer do piany aktywnej, na pianownice nie mam kasy a małe clio może da radę opryskać.

 

Robert, jak masz na to cały dzień :idea: to tak.

A tak bez żartów, do opianowania felgi tak, ale nie całego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://showcarshine.pl/504-showcarshine-extra-large-foam-spray-duzy-atomizer-pianujacy.html sprawdzi się ten atomizer do piany aktywnej, na pianownice nie mam kasy a małe clio może da radę opryskać.

Sprawdzi się, sprawdzi.

Tak naprawdę od biedy to i zwykły atomizer się sprawdzi. Możesz też butelkę od Clina zastosować. Trochę się namachasz, ale dostaniesz bardzo przyzwoitą pianę.

 

Tak po prawdzie, z Marolexem zamkniesz się w 50 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, lepszy zwykły niż taki, ten bardziej pluje taką niby pianą 2cmx2cm

 

Zgadza się, mam takiego i dupy nie urywa, ale od biedy się nada. Co jest na plus to ma dosyć dużą wydajność z "jednego naciśnięcia". Co do jakości piany to.... wiadomo :P:mrgreen:

 

Nie mniej jednak, doliczając przesyłkę, to juz prawie mamy Marolexa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjąłem z pudełka kupioną jakiś czas temu polerkę Vander DA i zrobiłem kilka prób na lakierze BMW F10, AR 156, Rover 25 i rezultaty w zasadzie podobne – czyli swirle i mniejsze rysy zeszły ale niestety te trochę głębsze zostały. Na każdym testowanym elemencie zrobiłem po dwa przejazdy pastą meg UC i padami flexipads biały i pomarańczowy (na przemian).

I tu pytanko: czy to normalne że po dwóch przejazdach takie słabe rezultaty czy DA tak słabo tnie. Czy kombinacja pasty i padów dobra? Ile robicie przejazdów polerką DA lub rotacją do zadawalających rezultatów? (wiadomo – zależy od stanu lakieru ale tak około).

Jak pytanko banalne to sorki ale dopiero wchodzę w świat polerek mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, auto wymyte, kolega jutro kończy mi polerować auto pasta farecla g3, tak wiem, ze są lepsze środki, ale pasta jest tania i kolega ja dobrze opanowal. Chcialbym teraz poprosic was o pomoc, jakiej pasty koncowej użyć, żeby zlikwidować hologramy i w pełni wykończyć lakier? Po polerce auto umyć szamponem, później ipa i można klasc wosk? :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, auto wymyte, kolega jutro kończy mi polerować auto pasta farecla g3, tak wiem, ze są lepsze środki, ale pasta jest tania i kolega ja dobrze opanowal. Chcialbym teraz poprosic was o pomoc, jakiej pasty koncowej użyć, żeby zlikwidować hologramy i w pełni wykończyć lakier? Po polerce auto umyć szamponem, później IPA i można klasc wosk? :) Pozdrawiam

 

A czym chcesz to zrobić? Ręcznie czy masz maszynę?

 

 

 

ps.

 

A G3 i "kolega dobrze się zna" wprawia na tym forum taką reakcję :lol::lol::lol::mrgreen:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, auto wymyte, kolega jutro kończy mi polerować auto pasta farecla g3, tak wiem, ze są lepsze środki, ale pasta jest tania i kolega ja dobrze opanowal. Chcialbym teraz poprosic was o pomoc, jakiej pasty koncowej użyć, żeby zlikwidować hologramy i w pełni wykończyć lakier? Po polerce auto umyć szamponem, później IPA i można klasc wosk? :) Pozdrawiam

 

 

Polecam www.kosmetykaaut.pl

Można znaleźć wiele przydatnych informacji :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy możecie się wypowiedzieć na temat talerzy oporowych (BP) w cenach powiedzmy niskich :) tzn firm boll, k2 itp. Mają one służyć jako wersja rozwojowa dla nowicjusza ile mogą wytrzymać i czy jest sens ich zakupu czy na wstępie szarpnąć się po kieszeni :roll: Dyski do rotacji oczywiście

 

A może lepiej kupić np ABW już z mocowaniem na m14 choć wybór z pośród nich rozglądając się po sklepach int jest niewielki w porównaniu do tarcz na rzep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzinkins, a gdzie ja napisałem, ze mój kolega dobrze się zna? Napisałem, ze ma ja dobrze opanowaną, a nie ze sie zna na detailingu czy coś, efekt jaki uzyskał g3 mi odpowiada i szukam pomocy jaka pastę użyć jako końcowa, żeby uzyskać tip top? I czy po pastach umyć auto szamponem później ipa i wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzinkins, a gdzie ja napisałem, ze mój kolega dobrze się zna? Napisałem, ze ma ja dobrze opanowaną, a nie ze sie zna na detailingu czy coś, efekt jaki uzyskał g3 mi odpowiada i szukam pomocy jaka pastę użyć jako końcowa, żeby uzyskać tip top? I czy po pastach umyć auto szamponem później IPA i wosk?

 

Wszystko masz na forum.

Wystarczy odrobina wysiłku :zly:

Nie rozumiem jak można być tak leniwym :wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzinkins, a gdzie ja napisałem, ze mój kolega dobrze się zna? Napisałem, ze ma ja dobrze opanowaną, a nie ze sie zna na detailingu czy coś, efekt jaki uzyskał g3 mi odpowiada i szukam pomocy jaka pastę użyć jako końcowa, żeby uzyskać tip top? I czy po pastach umyć auto szamponem później IPA i wosk?

 

Chciałem Tobie pomóc pytając jak chcesz to zrobić (ręcznie czy mechanicznie) aby dobrać jakieś kosmetyki więc :dontknow::dontknow::dontknow:

 

 

A domyślam się że po g3 musisz zrobić wszystko od nowa tak jakbyś zaczynał od zera wieć mała różnica czy przed czy po :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan lakieru (seat cordoba 2003r) wygląda mniej więcej tak (zdjęcie słabe ale coś tam widać więcej niż na zwykłym zdjęciu auta):

 

290u0c8.jpg

 

Czy da się określić jaka pasta sobie z tym poradzi? menzerna 500? czy np 3000 na padzie polishing usunęła by przynajmniej większość takich zarysowań? Chodzi o to czy konieczna jest pełna trzy (lub dwo bo narazie tyle to mój max) etapowa korekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.