Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dwa pytanka:

 

1) Auto zabezpieczone na zimę PNS + FK1000. Jaki QD używać do wspomagania żeby nie zaszkodził temu co leży?

 

2) Mając Menzernę 400, 2100, 2500 i 4000 oraz wykończeniowego Kocha Antihologramm a także przeróżne dostępne pady - jaką kombinacją zrobić najlepszy możliwy one-step żeby coś usunąć ale nie bawić się później w usuwanie hologramów po zbyt mocnej kombinacji? Auto przeszło korektę ponad rok temu, pojawiło się sporo swirli. Ciemny granatowy lakier BMW E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie dał to PNS nic sobie z tego nie zrobi ;)

Ja od 2msc. mam na aucie jak myję to czasem przy wycieraniu psikałem AngelWaxem,czasem FG i bez zmian.

Auto lata sporo i jak tak czasem popatrzę jak to draństwo siedzi... to odechciewa mi się woreczków i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polerką DA mogę nakładać jakiś cleaner a jak mogę to który by się nadawał, zakładając że cleanery przy nakładaniu polerką powinny być nakładana niskimi obrotami tj. 800 obrotów a DA ma minimum 1500 obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polerką DA mogę nakładać jakiś cleaner a jak mogę to który by się nadawał, zakładając że cleanery przy nakładaniu polerką powinny być nakładana niskimi obrotami tj. 800 obrotów a DA ma minimum 1500 obrotów?

 

Prędkość w polerkach rotacyjnych podaje się w rpm (obrotach na minutę), natomiast w orbitalnych w opm (oscylacji na minutę), a obie jednostki nijak mają się do siebie.

 

Poczytaj o polerkach takich i takich. W odpowiednim dziale jest sporo informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek - bardzo ci dziękuję za odpowiedź. Jeżeli byś był tak miły to podpowiesz mi jakich używasz do nakładania cleaner padów. Może masz coś sprawdzonego co by dla początkującego było łatwe do ogarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z padami to różnie. Jak chce delikatnie zmniejszyć ryski to używam pada polishing, natomiast jak lakier jest w bardzo dobrym stanie i tego nie potrzebuje to pad finish. Ja na DA używam padów lake country CCS. Ogólnie lubię używać padów Lake Country ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie mocniejsze/skuteczniejsze, Shiny Garage Red Devil HD Nano czy BILT HAMBER Surfex HD Degreaser? Stężenie 1:5, głównie mycie silników, zmywanie starych smarów itp.

Może ktoś poleci coś innego w cenie ok 100zł za 5L :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.