Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

 

Mam nadzieję, że od razu psów nie będziecie wieszać na mnie za to pytanko. Nie dotyczy autka bezpośrednio, ale...

Trafiła mi się skórzana sofa do wyczyszczenia, totalnie upierdzielona:

 

Obrazek

 

Na pierwszy ogień poszedł Bilt Hamber Surfex HD w proporcji 1:10 oraz Valet PRO Interior All Purpose Cleaner 1:10. plus szczoteczka. Ale ciężko...

Później w proporcjach 1:5 plus Gliptone GT12 Leather Cleaner.

Po trzech godzinach wygląda to tak:

 

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Co jeszcze można użyć? Czy po prostu szorować i szorować?

 

Dziękuję i pozdrawiam! ;)

 

To jest na pewno brudne? Część mebli skórzanych jest malowane w ten sposób aby właśnie wyglądały jak stary mebel. Pod wierzchnią powłoką (która celowo jest nieco starta lub bardzie podatna na ścieranie) jest powłoka w zupełnie innym kolorze, co powoduje efekt starego mebla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł czyszczenia skóry z tego typu sofy (gdzie na 98% jest ona naturalna) APC jest w ogóle z kosmosu!? To nie ma żadnego uzasadnienia... A gdyby przebrawienia nie schodziły, to co? Kwas do felg?

 

Colourlock Strong Cleaner, jeśli czegoś nie usuwa - renowacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z userów miał na stanie Prima Amigo?

 

Nick wyleciał mi z głowy, a miał się pochwalić efektami ;)

 

;)

 

Nie pisałem bo chyba z mojej winy nie było o czym... Muszę powtórzyć aplikację.

Zdjęć nie ma, bo akumulatory w moim aparacie ulegają samorozładowaniu po 12h :/ Czas kupić nowe...

Aplikacja maszynowa banalna (niebieski karbowany 3M), przy pełnym wypracowaniu praktycznie nie trzeba nic polerować. Jakiegoś specjalnego przyciemniania lakieru nie zauważyłem, ale być może to wynik słabego oświetlenia i mojej ślepoty ze zmęczenia (cały dzień pracy z maszyną). Po lotce, na której nie robiłem korekty, zauważyłem dość przyzwoite oszukiwanie.

 

Jako kompletny amator w tej kwestii (wcześniej tylko SRP używałem) chcę jeszcze raz go zaaplikować, bo wydaje mi się, że popełniłem kilka błędów. Na tą chwilę nie mam jeszcze wyrobionej konkretnej opinii i cieszę się, że nie kupiłem całego opakowania . Zobaczę ile poleży Sonax PNS na tym (poprzedni położony bez przygotowania po miesiącu już mówił "goń się"), a później przetestuje na nim co innego (Colli, FK1000P, Z Detail).

 

Jedyne zdjęcia jaki mam 2 doby po aplikacji po porannym deszczu na czyściutki samochód:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 841#404841

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.