Skocz do zawartości

Atack do felg Autoland


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Ciekawa sprawa, dzisiaj z ciekawości rozcieńczyłem resztke swojego Atacka z wodą. Zostało mi 200 ml środka, rozcieńczyłem 1:1. Okazało się że tak rozcieńczony Atack bez najmniejszego problemu wyczyścił dość mocno brudne felgi które przejechały szybkim tempem 500 km w deszczu, bardzo dużą ilościa hamowań ( jazda w trasie).

 

Czyli wychodzi że za te 11 zł mamy 1,4 litra płynu do czyszczenia felg używanych na codzień :) Jutro sprawdze u siostry jak sprawa wygląda na dość mocno zapuszczonych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATTACK do felg - Ja polecam

 

- moje felgi - chyba nigdy nie były 'myte' przez poprzedniego właściciela pewnie tylko karcherem (fotki tylko poglądowe - bo nie miałem niestety czasu zrobić foto-relacji)

PRZED

63315237.th.jpg

 

PO

65606631.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj użyłem Autoland Atack po raz pierwszy...

Sama aplikacja bez szczotkowania, bez zdejmowania kół + karcher.

 

Z zewnątrz ładnie wyszło, ale od środka felg został nalot - dodam że wzór felg utrudnia mi czyszczenie szczotką od wewnątrz... :/

 

p.s. Przed sezonem felgi były wyczyszczone na błysk od wewnątrz - także ów nalot ma tylko parę tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d51b9874f3da34a0m.jpg

 

felgi aluminiowe juz mają pare lat, przebieg też spory(z zewnątrz ładne, od środka styrane), czym je domyć? Użyłem atack do felg - jak widać nie domył, smoły nie ma bo umyłem carvaletem. Powierzchnia nie jest gładka tylko taka jakby chropowata, i pełno brudu w zagłębieniach ramion, nie chcę użyć czegoś co zeżre aluminium, ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile razy aplikowałeś Atack? Bo jeśli raz, to radzę powtórzyć proces, nie zawsze wszystko usuwa przy pierwszym podejściu :)

No i czy posiadasz myjkę ciśnieniową? Taki strumień wody potrafi naprawdę wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były myte 3 razy za jednym razem, ... chyba wiadomo o co chodzi :o brud jest stary i wrośnięty, a myjki niestety nie mam, używam na razie takiej końcówki ciśnieniowej do węża, aha i użycie gorącej wody w tej końcówce też nic nie zmieniło, brud jak był tak został :/ glinka nic nie chciała zebrać, ale podkreślam że powierzchnia felgi nie jest gładka, bardziej przypomina papier ścierny 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem pod wrażeniem tego, co potrafi myjka parowa w połączeniu z silną chemią.

APC wyczyściło cały smar z wnęk 13latniego auta.

Myślę że attack z parą pod ciśnieniem dałby rade.

Będzie ciepło, to zrobię test na felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrado, a może to jest po prostu utlenione alu zmixowane z brudem....

taki przypadek miałem na felgach brata, ATTACK + szczotka nie chciał domyć tego, ale jego kompilacja z drobnym papierem wodnym przyniosła zadowalający rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobnym papierem wodnym
chyba to będzie jedyne wyjście. Ja do Clio tez kupiłem zapuszczone felgi i ich mycie niewiele zmieniło. Ale papierek 1500 ,potem przepolerowanie powierzchni Fareclą dało zadowalający efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.