Skocz do zawartości

Usuwanie rdzy lotnej


Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić jakiś skuteczny, a zarazem ekonomiczny środek do usuwania rdzy lotnej ?

Znalazłem dwa które można rozrabiać z wodą są to APP F-RUST Remover oraz SNB Zanitol Plus czy ktoś z was stosował te produkty i czy po rozrobieniu są tak samo skuteczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

APP F-RUST Remover oraz SNB Zanitol Plus czy ktoś z was stosował te produkty i czy po rozrobieniu są tak samo skuteczne ?

 

Stosuję SNB Zanitol Plus :). Rozcieńczony 1:1 spokojnie siłą dorównuje IronX. Nie znam mocniejszego środka do lotnej rdzy (nierozcieńczonego). Nie krwawi. Ma o wiele lepszy zapach niż IronX, który mega śmierdzi. W przeciwieństwie do IronX itp. jest to kwas (PH 2). Fajnie się tym czyści też np. tapicerkę, gdzie jakaś śruba popuściła trochę rudej, albo "ślady" po starej gaśnicy itd. Bardzo dobry, ekonomiczny produkt :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawdzonego tenzi prix'a,

nie za drogi a skuteczny.

Ponieważ mam stalówki głównie zależało mi na oczyszczeniu lakieru

a w mniejszym stopniu felg, pomimo pracy w dosyć wysokiej temperaturze

nic nie przysychało a auto krwawiło jak należy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po rozrobieniu są tak samo skuteczne ?

Na pewno nie.

 

Ludzie testują różne produkty, ale wniosek zawsze jest taki sam -> Król w tej dziedzinie jest tylko jeden -> IronX ;)

+1

 

Kupilem Wolfa jak skonczyl mi sie IronX, jedna polowe wypsikalem, druga odsprzedlaem kumplowi i kupilem duzego IronX ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, bardzo ta pasta gesta? pedzelkiem nie daje sie rozprowadzic?

Daje,ale z moich działań wynikło,że powinien być lekko namoczony,co i zarazem obniża skuteczność samego środka,ew.wywalić pół tubki,tego niezwykle śmierdzącego specyfiku.

Na jakieś zajady w kątach ramion może i się nada,ale żeby oblecieć całą felgę z tyłu, to ciężki temat,a zapach naprawdę...Tradycyjny Iron to fiołki przy Paste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta wali mocniej, bo jest bardziej skoncentrowanym środkiem. Po dużej powierzchni ciężko się rozprowadza, ale nie uznałbym tego za wadę, bo nie do takiego zastosowania został pomyślany. Najlepiej sprawuje się przy stosowaniu punktowym, gdzie chcemy, aby kontakt produktu z metalem był dłuższy. W tym celu zdaje egzamin moim zdaniem doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta wali mocniej, bo jest bardziej skoncentrowanym środkiem. Po dużej powierzchni ciężko się rozprowadza, ale nie uznałbym tego za wadę, bo nie do takiego zastosowania został pomyślany. Najlepiej sprawuje się przy stosowaniu punktowym, gdzie chcemy, aby kontakt produktu z metalem był dłuższy. W tym celu zdaje egzamin moim zdaniem doskonale.

We mnie po prostu odezwał się ,polaczek co uznał,że kupi najtańszego i najmocniejszego IronXa i będzie robił robotę jak zły, na całych felgach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.