Skocz do zawartości

Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław


Manolito77

Rekomendowane odpowiedzi

No ja moge zajrzec jak cos dzis po 20tej na myjnie na test wiader, ktos jeszcze?

Jeśli nie zajrzałeś to możemy jutro się ustawić (właściwe - to już na dziś bo jest przecież 1:35 :D ). Chętnie podjadę koło 20:00. Dziś niestety trochę poimprezowałem więc nie miałem czasu na wizytę. Daj znać czy jutro mógłbyś wpaść o 20:00 - niezależnie czy będzie ktoś z właścicieli czy nie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie:

1. Jeżeli w regulaminie bezdotyku jest napisane, że nie używamy własnej chemii, sprzętu itp. to należy się do tego stosować. Właściciel nie akceptuje takiej formy mycia i ma do tego prawo- korzystając z jego myjni akceptujesz regulamin. Nie podoba się- wybierz inną (ew. przekonaj właściciela- argumentem, pieniędzmi etc.)

2. Osobiście uważam, że używając własnego sprzętu i chemii wydałbym na bezdotyku sporo pieniędzy... Jednak myślę, że większość klientów myjni jeździłaby ze swoim "wszystkim" i tak kombinowała, żeby wydać 5 zł na opłukanie... Weźcie pod uwagę, że jest różnica między "nami" którzy chcą dobrze umyć auto (a tego bez dotykania karoserii nie da się zrobić) i są skłonni zostawić na bezdotyku pieniądze (większe nawet niż bierze standardowa myjnia ręczna), a zwykłymi ludźmi których celem jest umycie jak najtaniej- zwykłych myjących jest zdecydowanie więcej, a blokowanie stanowiska to jakby nie było strata pieniędzy (np. ktoś się rozmyśli widząc kolejkę)

3. Nie wiem jak działa uzdatnianie wody w takiej myjni ale może właściciele boją się, że klient będzie mył auto "nie wiadomo czym" co wpłynie na urządzenia myjni i jej gwarancję.

4. Dziwi mnie tylko, że przy pustej myjni na 5 stanowisk (przyjechałem późnym wieczorem) i tak zostałem upomniany za używanie rękawicy (bez wiader)... Pan z budki wskazał na kamerę i powiedział- Szef patrzy, mogę mieć nieprzyjemności... Może mycie własnym sprzętem po 21.00 i za zgodą pilnującego (który kontrolowałby czy blokowanie stanowiska nie wpłynie na wydajność, czyli pusta myjnia możesz myć) z wpisem do regulaminu i np. +10pln?

5. Jeżeli ktoś ma myjnię bezdotykową co umyje auto samą pianą/ciśnieniem to będę pod wrażeniem. Z niecierpliwością czekam na zapowiedziany test...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok - dziś o 20:00 podjadę na Kępińską.

Rozumiem Thomas207, że będziesz miał zabawki (wiadra, szampon, rękawicę?

Jakbym się miał przesunąć z wizytą o 15-20 minut po 20:00 to dam Ci znać przez tel. Na PW zostawię swój namiar a Ty podeślij mi swój.

Wezmę aparat i zrobimy jakieś zdjęcia z testu (choć wieczorem efekty mogą być mniej widoczne niż w słońcu). Jeśli będzie mróz to najwyżej ograniczymy się do umycia tylko kawałka auta (jakieś 2 sąsiadujące ze sobą elementy - lub najlepiej 2 elementy po jednym na każdej stronie auta aby były tak samo, symetrycznie ubrudzone - z których jeden umyty będzie bezdotykowo a drugi ręcznie).

Ważne - ja miałem auto myte 2 dni temu i nie jeździłem nim więc mam nadzieję, że Thomas207 ma samochód nadający się do testu. W razie "W" będę mógł skombinować w ciągu 15 minut pacjenta idealnego do testu - Micra mojej zony, nie myta od około miesiąca, z zaschniętym zimowym brudem - z Finish Kare 1000 Hi Temp na lakierze, kładzionym w okolicy połowy listopada.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wszystko w temacie zostało powiedziane, test jest przesądzony, chyba, że Thomas207 zaaplikował wczoraj świeżą warstwę glasura i pojeździł dziś po kałużach (wiem, że wtedy taka magia, przy pierwszym myciu brudnego auta na bez dotyku jest możliwa :P ). Test uświadomi jedynie właściciela, że nie należy wierzyć we wszystko co mówią i piszą w ulotkach. I też nie ma co winić, bo biznes ma robić pieniądz, a nie zadowolić kilkanaście osób w wielkim mieście :) No chyba, że nasza wygrana odbije się na zmianach w regulaminie :D ale nawet jeżeli nie, to przecież każdy z nas do tej pory dawał sobie radę i będzie dawał dalej ;)

 

Podsumowując, osobiście do "kombinowania", mam bliższe miejsca, na "legala" jeszcze bym się pofatygował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były testy, były debaty... Komentarz będzie jak będą foty. Ja jestem zaskoczony.

 

W skrocie: Pacjent to moje 207, woskowane Collim we wrzesniu, 500 km temu myte zgodnie ze sztuka i odswiezone PB QW+. Brud glownie z trasy, namokniety po dzisiejszym sniegu. Myjnia dała rade. Po myciu calkowicie BEZDOTYKOWYM przetarlem fibra i bylo czysto. Dla pewnosci wzialem APC 1:10, psiknalem, przetarlem jeszcze raz - CZYSTO.

 

Jutro jeszcze podjade szczurem niemytym od dawna, ale jestem mocno zdziwiony.

 

Na 207 wosk i tak w sumie sie konczy, ale kropelki po chemii z myjni jeszcze sie trzymaja (raczej po PB niz Colli), szczegolnie dach. Drzwi i doly ktore byly traktowane mocniej - gorzej.

 

Manolito77 jeszcze wrzuci foty jaki był brud i jak domyła myjnia, ale w obecnym przypadku, czyli lekko brudne auto, ktore cos tam ma na lakierze mozna domyć. Przynajmniej jak przyjechalo mokre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia. Auto Thomasa - z racji bardzo wilgotnej/mokrej aury miało brud namoknięty więc chemia miała odrobinę łatwiejsze zadanie niż w przypadku zaschniętego strupa. W każdym razie mogę potwierdzić, że taki rodzaj brudu ta myjnia usuwa idealnie (czego w przypadku innych bezdotyków nie udało mi się nigdy osiągnąć). Dla porównania dobrze by było przeprowadzić jeszcze test z brudem wyschniętym kiedy na dworze jest sucho.

Ale do rzeczy.

Na początek zdjęcia brudu, z jakim auto przyjechało:

 

dirt2b.jpg

 

dirt3q.jpg

 

dirt1v.jpg

 

Zdjęcie mikrofibry po przejechaniu lakieru spryskanego APC, zeby pokazać, że auto faktycznie było brudne.

dirt4szmata.jpg

 

A teraz zdjęcia drzwi umytych bezdotykowo za pomocą piany aktywnej, potem lancy z szamponem i płukania gorącą wodą:

 

clean4.jpg

 

clean4.jpg

 

clean3p.jpg

 

clean2.jpg

 

Zdjęcia nie oddają dobrze stanu faktycznego ale mogę potwierdzić, że lakier był domyty idealnie (po myciu i wyschnięciu przejechanie mikrofibrą nie wykazało żadnych brudów),

Ponieważ pogoda do tego niezbyt zachęcała nie bawiliśmy się w mycie z wiader. Skupiliśmy się na skuteczności mycia bezdotykowego.

 

Co do ustaleń po testach i samej myjni to z właścicielem uzgodniliśmy, że nie będzie on widział problemu żeby czasem wpaść na szybkie mycie z wiadra pod warunkiem, że:

- będzie to robione sprawnie (bez rozkładania się na pół dnia);

- w porach kiedy na myjni jest w miarę luźno:

- po myciu zwolnimy stanowisko i możemy stanąć gdzieś obok by dokończyć (suszenie, smalcowanie itp)

Generalnie chodzi o zdrowy rozsądek - wpadamy, sprawnie ogarniamy auto, zwalniamy stanowisko i resztę kończymy gdzieś obok.

Myślę, że to dobry kompromis i obie strony będą zadowolone - i właściciel myjni zarobi i my będziemy mogli dokładnie umyć auto.

Oprócz tego ustaliliśmy, że można obsłudze wspomnieć, że jesteśmy z forum kosmetycznego aby nie myślano, że przyjechał kolejny Kowalski, który będzie się chciał rozłożyć z wiadrami na pół dnia, wraz ze śpiworem i karimatą.

Na dzień dzisiejszy to tyle.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, zdjęcia robiłem swoim starym poczciwym Sony DSC- H5 który swoje lata już ma i w świetle żarowym, wieczorem nie zawsze ogarnia. Ale to już niedługo bo mam już wyselekcjonowany model lustrzanki cyfrowej, który do końca lutego zamierzam już mieć na stanie.

Dziś po pracy postaram się jeszcze te 2 ostatnie zdjęcia bez lampy trochę rozjaśnić w Photoshopie bo one znacznie lepiej oddają czystość lakieru/efekt po myciu na myjni.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po takim teście chyba jednak z chęcią przejadę się na tą myjnię. Bardzo fajnie że dogadaliście się z właścicielem odnośnie wiadra. Na pewno nie raz tam zawitam i umyję auto "zgodnie ze sztuką" i bez wyganiania przez pilnujących.

 

Dzięki za test. PozdraWViam was Panowie i właściciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustaleń po testach i samej myjni to z właścicielem uzgodniliśmy, że nie będzie on widział problemu żeby czasem wpaść na szybkie mycie z wiadra pod warunkiem, że:

- będzie to robione sprawnie (bez rozkładania się na pół dnia);

- w porach kiedy na myjni jest w miarę luźno:

- po myciu zwolnimy stanowisko i możemy stanąć gdzieś obok by dokończyć (suszenie, smalcowanie itp)

Generalnie chodzi o zdrowy rozsądek - wpadamy, sprawnie ogarniamy auto, zwalniamy stanowisko i resztę kończymy gdzieś obok.

Myślę, że to dobry kompromis i obie strony będą zadowolone - i właściciel myjni zarobi i my będziemy mogli dokładnie umyć auto.

 

I to jest świetna informacja :good: , osobiście zawsze stosuję się podczas mycia do tych wytycznych. Szybka piana, płukanie, gąbka szampon dwa wiaderka (które często stoją w aucie bo na bezdotyk głównie jeżdżę firmowym T5 :) ) a suszenie dressingi już odbywają się poza stanowiskiem nie wspominam już o porze dnia bo czasem dysponuję głównie wieczorem. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie auto po jeździe w deszczu to można bez piany spłukać i zejdzie 90 % brudu ... :dontknow:

Szakal, nie szukaj drugiej dziury w d...

Naprawdę komentarze już na siłę.

Za chwilę się okażę, by test był "miarodajny" trzeba przyjechac starą wołgą która 30 lat przestała w oborze.

Proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Thomas207 i Manolito77 bardzo fajnie załatwiliście sprawę :good:

 

i myślę że dalsze szukanie dziury w całym chyba nie jest potrzebne :?

Ci niezadowoleni i tak dalej będą nawet jak by ta myjnia robiła korektę :D

 

Myślę że duży plus należy się właścicielowi który jednak zarejestrował się na forum, udziela informacji i widać że jednak środowisko detailerów nie jest Jemu obojętne.

Mnie też jednak interesuje jakie piana ma ph tak z czystej ciekawości (chyba że takie informacje objęte są klauzulą poufności) aby przetestować mam jednak zbyt daleko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.