Skocz do zawartości

Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław


Manolito77

Rekomendowane odpowiedzi

Używanie tego typu akcesoriów jest NIEDOPUSZCZALNE!!!

Na tym forum takie stwierdzenia nie przejdą, wiaderka są w przykazaniach głównych detailera jak i osoby dbającej, kochającej swój pojazd ;) i myjnie ręczne też nie są od tego :?

 

To, że ktoś przyjeżdża z wiaderkiem nie oznacza, że nie daje zarobić myjni. Żadna piana nie domyje auta tak jak szampon i rękawica, jednak zanim się przystąpi do tego etapu, trzeba wcześniej dobrze opłukać auto jak i potem spłukać szampon, do tego dochodzi czyszczenie felg. Druga sprawa, że jak już ktoś się fatyguje z wiaderkami to nie będzie żałował monet, żeby umyć auto porządnie.

Zdaje sobie sprawę, że takim postępowaniem stanowisko jest zajęte chwile dłużej, ale nikt nikomu nie chce robić krzywdy i nie spotkałem się, żeby ktoś z tego forum blokował stanowisko.

 

Można również pójść krok dalej i organizować zbiorowe mycie, myjnia czynna dla wtajemniczonych przez 2h w odpowiednim dniu i godzinie, a swój zysk też da. I stworzyć miejsce, które będzie czymś więcej niż zwykłym bez dotykiem.

 

Na tej myjni NIE MA zakazu mycia motocykli, motocykli krosowych, quadów itp. z czym można spotkać się na większości innych myjni tego typu.

 

To akurat bardzo źle, bo nie raz widziałem tak zabłocone stanowisko, że rezygnowałem z mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cash w odpowiedzi na Twoje spostrzeżenia

"Żadna piana nie domyje auta tak jak szampon i rękawica, jednak zanim się przystąpi do tego etapu, trzeba wcześniej dobrze opłukać auto jak i potem spłukać szampon, do tego dochodzi czyszczenie felg." - TEN MIT JUŻ ZOSTAŁO DAWNO OBALONY NA TEJ MYJNI!!! ALE W KAŻDEJ CHWILI MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ Z TOBĄ I UDOWODNIĆ TO OSOBIŚCIE!!!

NIE PO TO ZOSTAŁY ZASTOSOWANE NAJNOWOCZEŚNIEJSZE PODZESPOŁY DOSTĘPNE NA RYNKU ŚWIATOWYM DAJĄCE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA PRAWIDŁOWEGO CIŚNIENIA DO MYCIA ORAZ TEMPERATURY W GRANICACH 40°C, KOMPLETNA STACJA UZDATNIANIA WODY WRAZ Z FILTRACJĄ WĘGLOWĄ (AKTYWNY WĘGIEL) UZYSKUJĄCĄ PARAMETRY NA POZIOMIE PRODUKCJI 6µs ORAZ INNE INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA WRAZ Z AUTORSKIM PROGRAMEM DOZOWANIA CHEMII BY TWIERDZIĆ, ŻE NORMALNIE UTRZYMANY LAKIER AUTA WYMAGA STOSOWANIA SZAMPONU I WIADERKA.

JEŻELI WIADERKO I SZAMPON JEST NIEODŁĄCZNYM ATRYBUTEM DETAILERÓW TO MUSZĘ TO USZANOWAĆ, ALE JAKO CIEKAWOSTKĘ PODAM FAKT (MOŻE NIE WSZYSCY WIEDZĄ), ŻE AKTUALNIE CYSTERNY SPOŻYWCZE (PRZEWOŻĄCE SUBSTYTUTY NASZEJ ŻYWNOŚCI) MYTE SĄ BEZDOTYKOWO ZA POMOCĄ GŁOWIC OBROTOWYCH I UZYSKUJĄ MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY CZYSTOŚCI!!!

Z TAKIEGO UMYTEGO WNĘTRZA MOŻNA ŚMIAŁO JEŚĆ!!!

JEŻELI CHODZI O ZABŁOCENIE STANOWISKA PO MOTORACH I INNYCH NIETYPOWYCH POJAZDACH TO NIE TRZEBA SIĘ TEGO BAĆ, ZE WZGLĘDU NA CAŁODOBOWY MONITORING ZAPEWNIAJĄCY PRAWIDŁOWĄ REAKCJĘ, WSKAZUJĄCY KIEDY TRZEBA WYCZYŚCIĆ STANOWISKA MYJĄCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash, fajnie wytłumaczył w czym rzecz. Od siebie dodam, że rozumiem jak ekonomia wpływa na Wasz regulamin ;). Ale myślę, że opcją dodatkową w takim myjniach bezdotykowych mogłaby być np. możliwość wynajęcia na np. 40 minut lub godzinę 1 stanowiska w takich porach, kiedy nie tworzą się kolejki, np. po 20 (w tym czasie nieograniczone korzystanie z myjki ciśnieniowej i własnych akcesorii, jakimi są np. wiadra, rękawice, ręczniki itd.). Oczywiście cena musiałaby odpowiadać średniemu kosztowi mycia bezdotykowego, który macie w ofercie. Dzięki temu właściwie nie musielibyście ponosić żadnych kosztów inwestycyjnych (jeśli np. byłaby możliwość wykupienia takiej opcji bezpośrednio u obsługi) albo byłyby one minimalne i związane z dodatkową opcją w Waszych programach (np. program 6: mycie ręczne na czas, po przekroczeniu czasu mógłby być np. jakiś dzwonek i wyłączenie oświetlenia itp.). Do tego zużycie sprzętu, energii czy wody mogłoby zmaleć.

 

Nie jestem naiwny, i wiem, że takie myjnie jak Wasza muszą przynosić zysk, ale weźcie (tutaj zwracam się do producentów takich myjni) też nasze propozycje pod rozwagę, bo wcale nie oznaczają one utraty klientów czy jakiś problemów, a mogą nieść jakieś innowacje dla tego rynku w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cash w odpowiedzi na Twoje spostrzeżenia

"Żadna piana nie domyje auta tak jak szampon i rękawica, jednak zanim się przystąpi do tego etapu, trzeba wcześniej dobrze opłukać auto jak i potem spłukać szampon, do tego dochodzi czyszczenie felg." - TEN MIT JUŻ ZOSTAŁO DAWNO OBALONY NA TEJ MYJNI!!! ALE W KAŻDEJ CHWILI MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ Z TOBĄ I UDOWODNIĆ TO OSOBIŚCIE!!!

 

Ja chętnie, możemy zrobić test na moim aucie (takim co jest przed korekta :P), ze ja pol auta umyje na dwa wiaderka, a drugie pol auta umyjemy bezdotykowo. Potem białą czystą mikrofibrą sprawdzimy czystość. Auto dla ułatwienia zadania będzie tylko lekko brudne, 400 km po woskowaniu. Deal? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulpit +1 za podjęcie wyzwania zobaczymy efekty.

Swoją drogą wynajęcie stanowiska na wyłączność tez nie jest głupim pomysłem ,skoro 1zł =1min to np 1h w godz wieczornych gdzie mały ruch np ok 30 zł , ja bym się pisał na taki układ a i klientów było by chyba wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiaderka nie muszą blokować stanowiska:

* prewash z aktywną pianą;

* opłukanie auta;

* opuszczamy stanowisko i stajemy na boku;

* "wiaderkujemy" ;)

* ponownie zajmujemy stanowisko dla opłukania.

Jak dla mnie to taki klient zostawi więcej złotówek niż "Kowalski", który "opłucze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207w takim razie jutro się widzimy. Czekam od godziny 20:30 na myjni.

No chyba że będzie wiało tak jak dzisiaj to przełożymy test na inny dzień o czym poinformujemy zainteresowanych na forum.

 

[ Dodano: 3 Styczeń 2013, 22:27 ]

SzaKal odnośnie chemii. Konkurencja nie śpi.

a tak serio umowa taka a nie inna, że nie mogę zdradzić nazwy producenta chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, zapraszamy

 

[ Dodano: 3 Styczeń 2013, 22:52 ]

BiLu, tylko pomyśl co pomyśli sobie Zwykły Kowalski jak zobaczy 2-3 auta myte na bezdotyku z wiaderek ??

Pomyśli sobie ch...wa myjnia jadę do konkurencji.

 

I ten zwykły Kowalski nie będzie rozważał brał pod uwagę że trafił na ekipę która "sory że tak powiem" ma "zajoba" na punkcie swoich aut i lakierów. Nie pomyśli że to jest ich pasja życie i nawet nie zrozumie co wy i po co będziecie robić.

On sobie pomyśli skoro 2-3 auta są myte z wiadra czyli myjnia jest do dupy i jadę gdzie indziej.

TAK czy NIE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trudny i stary.

Jak odzielic ziarno od plew ? Czyli kogos komu wiaderka pomagaja w myciu i sa jedynie jednym z etapow mycia od takich dla ktorych 20 litrow wody wystarczy na cale mycie a szukaja jedynie dobrze oswietlonego miejsca z odplywem brudnej wody :dontknow::/ a do tego maja spooooro czasu :wallbash:

On sobie pomyśli skoro 2-3 auta są myte z wiadra czyli myjnia jest do dupy i jadę gdzie indziej.

Takie stanowisko mozna wydzielic tak zeby zagladanie do niego bylo utrudnione np przez polprzezroczysta plexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pomyśl co pomyśli sobie Zwykły Kowalski jak zobaczy 2-3 auta myte na bezdotyku z wiaderek ??

Pomyśli sobie ch...wa myjnia jadę do konkurencji.

 

I ten zwykły Kowalski nie będzie rozważał brał pod uwagę że trafił na ekipę która "sory że tak powiem" ma "zajoba" na punkcie swoich aut i lakierów. Nie pomyśli że to jest ich pasja życie i nawet nie zrozumie co wy i po co będziecie robić.

On sobie pomyśli skoro 2-3 auta są myte z wiadra czyli myjnia jest do dupy i jadę gdzie indziej.

TAK czy NIE ???

 

Myślę, że nie do końca zaznajomiłeś się z "naszym" podejściem do mycia auta. Wygląda ono tak, że bardzo dużą rolę odgrywa mycie bezdotykowe (jako mycie wstępne, piany aktywne, spłukiwanie itd. itd.), a metoda "dwóch wiader", osuszania lakieru ręcznikami itd. itd. jest częścią "naszego mycia". Wydaje mi się, że mylisz to mycie z myciem Pana Zenka za 1 zł :D i zajmowanie czasu na jak najtańsze mycie. To nie jest tak. Tu nie chodzi, żeby jak najwięcej pieniędzy zaoszczędzić, ale o jak najlepsze umycie pojazdu, czego nawet bezdotyk z najlepszą chemią nie zapewni przy brudnym aucie. To nie jest atak na samą ideę samoosługowych myjni. Ale może warto rozważyć w nich możliwość ręcznego mycia. Naprawdę zyskalibyście klientów a nie stracili ;). Wielu z nas "nielegalnie" myje swoje auta na takich myjniach bezdotykowych i to jest złe dla nas, bo w każdej chwili możemy zostać wygonieni, ale i dla Was, bo nie czerpiecie z tego większych korzyści. A moglibyście na takich jak my zarabiać :), umożliwiając odpłatne wynajęcie stanowiska za kwotę, którą może nawet nie zyskalibyście wieczorem bez takiej opcji ;). Jak myjemy w taki "nielegalny" sposób żaden z klientów nie rezygnuje ze swojego mycia bezdotykowego, bo dla niego to jest najlepsza opcja. Na "nasze" mycie i tak w większości nie wyda takich pieniędzy ani nie poświęci mu takiego czasu. Trochę dziwi mnie ta niechęć do naszych wskazówek... :/

 

Przy obecnych przepisach dotyczących ochrony środowiska myjnie bezdotykowe są ostatnimi miejscami, gdzie zwykły człowiek (taki bez garażu, własnego podwórka z przygotowanym miejscem i odpływem itd.) sam może umyć samochód. To jest nisza na rynku, kto wie, za jakiś czas może "ktoś" weźmie nasze pomysły i stworzy sieć myjni prawdziwie samoobsługowych a nie tylko bezdotykowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby było jasne - bo sam już korzystałem z myjni na Kępińskiej. Ta myjnia myje bardzo dobrze z zastrzeżeniem - jak na myjnię bezdotykową. Niestety mimo bardzo dobrej piany, dobrego ciśnienia w lancach i gorącej wody nie uda się w 100% zmyć filmu po brudzie. Po moim pierwszym myciu - gdzie nawet producent zademonstrował mi efekt woskowania itp dało się zauważyć w słońcu bardzo delikatny film z brudu w okolicach progów i za kołami, czyli tam, gdzie lakier najbardziej dostaje w tyłek od brudu. Owszem - przyznać muszę, że był to film o wiele delikatniejszy niż po wizycie na innych tego typu myjniach we Wro. Ale jednak był.

Przy mojej drugiej wizycie na ów myjni - w środę - po porządnej aplikacji piany, odczekaniu, dokładnym zaaplikowaniu z lancy programu mycie wykorzystałem rękawicę frędzlową z mikrofibry aby delikatnie przetrzeć lakier. Dopiero po tym zabiegu po spłukaniu auta wodą na lakierze nie było ŻADNEGO filmu. Dopiero takie umycie pozwoliło mi na późniejszą zabawę z QD FK.

BiLu, tylko pomyśl co pomyśli sobie Zwykły Kowalski jak zobaczy 2-3 auta myte na bezdotyku z wiaderek ??

Pomyśli sobie ch...wa myjnia jadę do konkurencji.

I tu przywołam przykład myjni ręcznej przy markecie Leclerk, gdzie można sobie bez najmniejszego problemu wynająć stanowisko do zabawy z własną chemią i zabawkami - nie raz tam myłem auto w sezonie cieplejszym (i na pewno będę to robił bo tylko taki sposób zapewnia IDEALNE umycie auta) i nikt nie mówił, że potencjalnemu Kowalskiemu będzie taki widok przeszkadzał czy nie a przecież mógłby powiedzieć, że skoro ktoś sam sobie myje ręcznie auto tzn, że obsługa myjnie tego robić nie potrafi.

Co do zakazów "wiaderkowania" to z jednej strony rozumiem właścicieli myjni ze względów finansowych (bo zawsze to wiadrowanie na trochę dłuższy czas zajmie stanowisko), pod jednym wszak warunkiem - ktoś chce to robić w porach kiedy na myjni jest tłok.

Jednak jeśli na myjni są martwe pory (ktoś specjalnie przyjedzie późnym wieczorem albo wczesnym rankiem) to takiego zakazu nie pojmuję...

Podsumowując: myjnia na Kępińskiej jest na pewno najlepszą myjnią bezdotykową, z jaką się spotkałem we Wrocławiu i poza nim jednak efektu mycia bezdotykowego nawet nie ma co porównywać z myciem ręcznym na 2 wiadra - co zresztą przyznał także sam producent myjni/urządzeń podczas środowej dyskusji.

Pzdr.

 

P.S. Co do pojedynku dzisiejszego to raczej przewiduję wynik - mikrofibra po przejechaniu lakieru po myciu bezdotykowym na 100% nie będzie tak czysta jak po myciu ręcznym.

Choć może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co do pojedynku dzisiejszego to raczej przewiduję wynik - mikrofibra po przejechaniu lakieru po myciu bezdotykowym na 100% nie będzie tak czysta jak po myciu ręcznym.

Choć może się mylę...

Jestem przekonany, że się nie mylisz. Ten film po brudzie praktycznie zawsze zostaje i tylko mycie (w naszym przypadku na 2 wiadra) pozwala go usunąć. Już nie wspomnę, że dopiero po umyciu szamponem wosk kropelkuje jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko zależy od rodzaju brudu jaki znajduje się na aucie. Jeśli jest to bardzo delikatny brud (np typowo letni, kiedy auto jest bardziej przykurzone a nie ubłocone) to jest szansa, że może uda się bezdotykowo go pozbyć. Jeśli jednak na lakierze jest bardziej błotnisty brud czy też brud od zimowego zasolenia dróg to nie ma szans, że bezdotykowo uda się w 100% pozbyć filmu brudnego z lakieru.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.