Skocz do zawartości

Zymol Atlantique vs Zymol Destiny


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Juz od dluzszego czasu zastanawialem sie jakie beda roznice pomiedzy tymi dwoma woskami. Teoretycznie stoja na drabince hierarchii Zymola jeden pod drugim. Mysle, ze zawodnikow startujacych do testu nikomu nie trzeba przedstawiac. Ich imiona mowia same za siebie. Przez jakis czas zastanawialem sie jak je najlepiej porownac... Z racji upodobania forumowiczow do 'piecdziesiatek' nie moglo ich zabraknac. Cala Fabia zostala 'przecieta' na pol aby obydwa 'woreczki' mialy rownie trudna droge. Gdy tylko garaz sie zwolnil przystapilem do pracy.

 

Auto zostalo porzadnie oczyszczone:

- Prickbort na smole

- Concept Lift Fall na metaliczne czastki

- Prewash z Glorii ze 100ml apc Nielsen Cyclone

- Lusso Auto Bathe z rekawica Car Pro i dwa wiadra

- glinka Car Pro

 

Nastepnie wjechalo do garazu na osuszenie i oklejenie :)

68090522.jpg

86552808.jpg

15193317.jpg

 

Kolejnym krokiem bylo przygotowanie lakieru pod oba woski. Zeby bylo uczciwie produkt rowniez ze stajni Zymola, mianowicie HD-Cleanse na aplikatorze Megsa. Starty fibra Crystail Detail.

94097346.jpg

 

Potem czas na zawodnikow... Tutaj rowniez identyczna kombinacja- aplikatory Megsa i fibry WWL, ktore swietnie sie dogaduja z woskami :)

16599703.jpg

 

Obydwu woskow nie mozna zostawiac do wyschniecia o czym producent informuje na pudeleczkach. Dlatego po skonczeniu panelu byl on od razu delikatnie, bez docisku polerowany.

Po tym zabiegu lakier zostal pozostawiony sam sobie aby sie nieco wygrzal i mial szanse wypocic.

66949201.jpg

 

No i pare zdjec po ktoryms juz z kolei przepolerowaniu woskow :)

41430263.jpg

48252965.jpg

76499092.jpg

77551227.jpg

48263295.jpg

 

Piano tez potrafi byc wdzieczne :)

62395909.jpg

 

Podsumowujac. Aplikacja Atlantique nie nalezala do najprzyjemniejszych, wosk mimo wszystko mial dziwna konsystencje i zostawaly takie lekkie grudki. Prawdopodobnie stworzony jest do pracy 'na Daltona' i stad te jego opory. Destiny wrecz przeciwnie- kilka dotkniec aplikatorem do wosku i cwierc samochodu zrobione- swietny poslig aplikatora. Z docieraniem nie bylo zadnych problemow w obydwu przypadkach. Zapach jak wiadomo sprawa indywidualna, ja akurat stawiam na Destiny, duzo przyjemniejszy dla mojego nosa. Efekty wizualne na tym samym poziomie, w koncu tylko glupi spodziewalby sie czego innego w tej kwestii.

 

Sprawa najwazniejsza- kropelki i odpychanie wody. Woski zostana poddane probie. Przebieg zapisany. W miare rozwoju sytuacji bede zamieszczal filmiki zamieszaniowe i wszystko wyjdzie w praniu :)

 

Nie moglem zawiesc stolecznej braci ditajlingowej i musialem zamieszac. Takze do konca testu nie ujawnie, na ktorej polowie samochodu co lezy :) Aby kazdy mogl wyciagnac wlasne wnioski i pieniadze z portfela :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pomysł na test bardzo fajny :good:

Nigdy nie podzieliłem auta na pół żeby porównać te woski - zawsze jechałem każdym po całości.

Myślę że różnic wielkich z czasem nie zobaczymy. Oba woski mają podobne (świetne) odprowadzanie wody, podobnie się trzymają na aucie, dają podobny look.

Największe różnice między nimi dostrzegłem tak jak napisałeś w konsystencji i aplikacji (choć mnie akurat z identycznych spostrzeżeń, bardziej do gustu przypadł Atlantique).

 

 

A co do ręczników to Aladdin jest rewelacyjny ale do polerowania wosków jeszcze lepszy wg mnie jest Daimos 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Dzisiejsza wizyta na bezdotyku:

 

http://www.youtube.com/watch?v=EixZ5xFzHbk

 

Wosk 1:

wosk1.jpg

 

resizeds1160013.jpg

 

Wosk 2:

wosk2.jpg

 

resizeds1160012.jpg

 

 

Przebieg to okolo 850km, z tego polowa w mocno deszczowej trasie. Dodatkowo 5 godzin po nalozeniu wosku wracalem w lekkim deszczu do domu, mysle, ze to nie pomoglo zawodnikom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Niestety, ale po dzisiejszym myciu stwierdzilem, ze przerywam test. Woski mocno ucierpialy przez ten wyjazd w deszcz i juz po 2 tygodniach widac, ze zawodnicy spuchli...

 

 

 

Do testu wroce na pewno, a tymczasem na aucie jest juz inny zawodnik... tym razem w pojedynke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
11 minut temu, Streat napisał:

@locarno złta łopata Ci sie nalezy 😛 Post ma 9 lat 😛 

Hahaha trochę 😁, ale szacunek dla @krd że po tylu latach fotki wciąż tu są nie raz w relacji co ma pół roku brak fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.