Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

to aż strach zmieniać, te które mam gdy czytam, że co roku czy dwa lata wam wymiękają wycieraczki, ja od nowości 5 lat mam oryginały i cały czas sobie radzą mimo, że auto pod chmurką stoi a wycieraczek na mrozie nigdy nie podnoszę

 

A ile robisz rocznie km?

Kwestia wytrzymałości wycieraczek też zależy od tego ile autem jeździmy, a co za tym idzie jak często tych wycieraczek używamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nigdy czekam na deszcz :D

 

a jak ze sprysków, dobrze zbierają?

 

póki co starłem tylko to, co naniosła mgła - na szybie mam kiepsko położoną CVkę od 4Nano, wycieraczki szły gładko i cicho, nic nie podskakiwało

 

może jutro skoczę na bezdotyk obadać sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory śmigałem na Bosch'ach Aerotwin'ach .

80zł~ 2 szt. 1,5 roku ze mną, przejazdy po zamarzniętym lodzie na szybie i dalej hulały, aż sprzedane zostały z poprzednim autem .

 

Teraz potrzebowałem na "już" i zmuszony byłem kupić "Alca" .

Póki co ok, zobaczymy jak długo ;)

 

Ps. miał ktoś z nimi do czynienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory śmigałem na Bosch'ach Aerotwin'ach .

80zł~ 2 szt. 1,5 roku ze mną, przejazdy po zamarzniętym lodzie na szybie i dalej hulały, aż sprzedane zostały z poprzednim autem .

 

Teraz potrzebowałem na "już" i zmuszony byłem kupić "Alca" .

Póki co ok, zobaczymy jak długo ;)

 

Ps. miał ktoś z nimi do czynienia ?

a czytałeś wogolę temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggot, ja używałem gum firmy Alca, które wsuwałem w stelaże Boschowskie (musiałem tak robić ponieważ w BMW e39 mocowanie jest jedyne w swoim rodzaju i pod nie pasuje tylko Bosch i Valeo a Alca nie robi pod to mocowanie wycieraczek).

Gumki wytrzymywały mi bez problemu rok. Obecnie mam płaskie wycieraki i zamierzam w nich podmienić gumki również na Alca.

U mojej żony w Micrze wycieraczki Alca funkują także już około roku i spisują się jeszcze ok (a raczej nie mam wątpliwości, że nie jeden raz zdarza się mojej żonie odpalić wycieraczki zimą kiedy są trochę przymarznięte do szyby/szronu/śniegu).

Mam nadzieję, że jakość Alca nie zeszła ostatnimi czasy na psy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jakość Alca nie zeszła ostatnimi czasy na psy.

Przynajmniej do lata tego roku nie zeszła, wtedy ostatnio wymieniałem. Stosunek jakości do ceny rewelacyjny. Od paru lat wycieram alcami i nie mam na co narzekać, zmieniam raz do roku, sporadycznie dwa(zależnie od przebiegów rocznych i częstotliwości użytkowania wycieraczek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77, cichy_, wyrzynacz, zmarcinz, i o to mi chodziło, dzięki Hopy za odpowiedź :good:;)

 

Ja za swoje płaciłem 50zł za 2 szt. ("banany"), także prawie 2x mniej od Bosch'owskich .

Jak potrzymają rok będę b. zadowolony :kox:

 

 

Swoją drogą wyrzynacz dziwna sprawa z tymi Bosch'ami :dontknow:

Przecierałeś gumy co jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Co tydzien mycie szyb + wycieranie wycieraczek. Zeby to byly ze 2 kpl. ale to bylo z 7-8 :mrgreen: lecz po znizkach malo kosztowala, dlatego kupowalem. I to nie tylko w jednym samochodzie a w dwoch :thumbdown:. Kiedys brat kupil pod realem (wlasnie alki) i sluzyly 2 lata :good:. Teraz bede musial sprobowac plaskich.

 

Ps. ogolnie boscha juz nic nie kupuje. Tarcze po tyg. zaczely bic (z 50 km moze na nich zrobilem), szlifierke mi wymienili bo po 3 miesiacach padla a nawet nie ciela za duzo, zdarzalo mi sie pare razy, ze klient wrocil bo pasek klinowy pekl po nie calym miesiacu. Jedyna zaleta to gwarancja z ktora nie ma problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem do mercedesa viano (639) wycieraczki bosch przód i tył, powiem tak - beznadzieja, nie wiem czy nie odesłać choć nie mam za bardzo jak bo swoje stare wyrzuciłem, przednie mażą zarówno prawa jak i lewa, tylna wogóle nie dociska do szyby gdy jest w pozycji pionowej bo szyba delikatnie tam jest po łuku i wycieraczka nie potrafi docisnąć 0,5cm od pionu... Przód też masakra, docisk mają tylko przy poprzeczkach, wycieraczki nówki dopiero założone, a nie lepsze od 8 letnich które wyrzuciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dipp-hybrydowe

 

Opady śniegu pokazały słabość tych wycieraczek.

Na lato są ok , ale teraz w obudowie która tak fajnie wygląda robi się lód i odpada w najmniej oczekiwanym momencie, powodując że więcej taka wycieraczka maże niż wyciera. i zostają krople

Może to też być spowodowane tym że rzadko używam je do wycierania gdyż NW działa i nie trzeba machać non stop wycieraczkami.

Trzeba zamontować Alci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu w bananach (pojawiły się swego czasu w necie 2 modele bananów do e39) podmieniłem same gumki. Na podmianę kupiłem wycieraczki szkieletowe w Castoramie - Heyner 650mm na stronę kierowcy (najdłuższa Alca miała tylko 600mm) i Alca 560mm na stronę pasażera. W runcie rzeczy Heyner i Alca to obecnie jeden i ten sam koncern.

Rozebranie bananów zajęło mi jakieś 30 minut, podmiana gumek, ponowne uzbrojenie bananów i założenie na auto.

Dotychczasowe gumki na bananach nie były jeszcze jakoś zajechane ale chciałem zaspokoić swoją ciekawość czy da się jakoś bezszkodowo rozebrać banany i podmienić w ich gumki. Wycierałki chodzą bardzo dobrze i nic nie mażą.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.