Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam i bardzo polecam wycieraczki płaskie firmy Heyner. Firma należy do Alca ale, nie ma nic wspólnego z marketowymi tanimi produktami, można powiedzieć, że jest to produkt premium tej firmy. Wycieraczki są niemieckie i każda posiada dodatkowo zapasową gumkę do wymiany. 1 komplet w Lagunie II mam już 3 rok (po wymienie gumki) i są rewelacyjne w 30-50% ceny Valeo / Boscha. Kiedyś miałem Valeo i nigdy nie kupię więcej, bo są tak zaprojektowane, że już po roku rozmazują i są do wymiany.

Niedawno kupiłem w sklepie dla 2 samochodu i wprawdzie są nowe ale pracują tak cicho, jakby ich nie było.

Nie namawiam nikogo do kupienia ich, bo każdy ma swój motoryzacyjny gust.

Kiedyś były dostępne w sklepach ale teraz najłatwiej na allegro.

Konkretnie chodzi o taki model w czerwonym pudełku:

 

 

edit:

http://img00.hc360.com/auto-a/201107/20 ... 504106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że macie wybór bo do A4 B6 - pasują tylko 2 modele(bosh, valeo) cena zakupu w aso 130 zł sztuka, poza aso bardzo ciężko je dostać... trzeba na zamówienie ściągać ;/

 

Ale znalazłem już miejscówkę, że za 80 zł mogę dostać :mrgreen:

Ja właśnie mam A4 B6 i kupuje w serwisie . Po rabatach kpl ori piór wychodzi mnie 159zł. Dużo, ale chodzą po szybie jak po maśle. Bosche aero kupione u dystrybutora zbierają dobrze przez pierwszy miesiąc - po tym czasie skaczą po szybie. Smarowanie 303 Wiper Treatment pomaga doraźnie, potem problem wraca. Przy oryginalnych nie mam takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Motgumy :)

 

+1 :good:

 

używam płaskich w M6 i Punto II i jest git ... to już kolejne i jestem zadowolony

 

+1

Motgumy jak dla mnie najlepsze - popytałem w robocie znajomych i każdy kto miał motgumy kupuje je nadal i chwali. O różnicy w cenie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś polecał, ale z tańszych mogę polecić jeszcze UNIPOINT, miałem na VW Polo ponad rok i naprawdę dobrze zbierały, niestety do czasu przymarznięcia do szyby i oderwania ich przez moją siostrę poprzez włączenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajonc, możesz coś więcej o tym napisać? bo nie bardzo rozumiem ;p

 

Taką informację i zdjęcie urządzenia znalazłem LINK ;) sam wymieniałem co pół roku wycieraczki kupując od dippa po boscha i długo żadne z nich nie wytrzymały ;) będąc w porsche widziałem takie ustrojstwo i poprosiłem czy nie może mi sprawdzić ustawień kąta ramion ;) jak się okazało, było źle bo sam ręcznie miedzy czasie doginałem ramiona. Teraz stare wycieraczki działają jak nowe ;)

 

Edit:

 

Znalazłem dokładniejsze FOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
peciu, odradzam. samo mocowanie jest do kitu. łamie sie, musiałem kleić i piłować plastik, a i tak skończyło sie na tym, że mocowanie 'załapałem' na pasek elektryczny.

 

Jak ty to zrobiłeś? :) przecież to jest uniwersalny uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez smigam na motgumach. Jak komus sie chce, to moze kupic raz a potem wymieniac same gumki. Koszt wtedy jest znikomy a u mnie takie wycieraczki 1-2 lata pracuja bez problemow. W e39 sytuacja jest kiepska, bo tylko 3 producentow robi wycieraczki (nietypowe mocowanie). Czytalem krytyczne opinie o kazydym z nich, a cena za przod to ok 100zl. Za 2x tyle mozna miec ori, ktore ponoc na prawde dlugo zyja, ale ja tam sceptycznie do tego podchodze i z motguma jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat, tak, ale nie ma tam żadnej zapadki czy czegoś w tym stylu.

uchwyt wchodzi w tą część z prawej strony. to z lewej sie podnosi, a jak już włożysz ramie to wciskasz to żeby trzymało pióro/ramie. zrobili to ze zbyt mało elastycznego plastiku albo ramiona w megane są nadzwyczaj grube. także nie ma tutaj nic do rzeczy, że jest to uniwersalny uchwyt

DSCN1119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam moje "odkrycie" w kwestii wycieraczek: Kager koreanskiej produkcji.

Przerobilem juz wczesniej zarowno Boscha Aero Twin (shit jakich malo) jak i Valeo (jeszcze gorsze od Boscha, nie wiem czym sie tu zachwycac przy takiej cenie).

Teraz wole kupic koreany za circa 40 pln komplet i zmienic je 4 razy w roku (chociaz pol roku wytrzymuja bez najmniejszego problemu) w cenie jednego kompletu Valeo.

Przy naszych drogach i syfie na nich panujacym nawet najlepszej firmy wycieraczki nie wytrzymaja roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze jeździłem na Boschach, bo mój tata takie kupował. Jakiś rok temu zaczęły mi okropnie mazać. Przejeżdżałem akurat obok sklepu motoryzacyjnego w deszczu i postanowiłem wejść i coś kupić - nie mieli Boscha ani Valeo tylko jakieś nieznane (niby made in germany) za 16 zł komplet. Uznałem, że wezmę takie jakie są bo nic nie widzę... teraz mija rok i nie marzą ani trochę, może akurat miałem fart. Jakby nie było to kolejne chyba też wezmę niemarkowe, różnicy nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.