Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

@david2888 kombinuję, żeby przyciąć ten plastik. Chodzi o to, że na ten plastik przychodzi jeszcze taka osłonka, która nie jest dobrze wczepiona przez to, że plastik na wycieraczce jest taki duży.... Przez to wycieraczka nie przylega do szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Good Rainy dotarły. Wyglądają dobrze. Przymierzone i schowane do pudełka. Założę jak temperatury wskoczą powyżej 0.

W dniu 28.02.2018 o 21:50, david2888 napisał:

@CoolBreeze będziesz zadowolony 👍

Mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W temacie wycieraczek GoodRain. Jak za kasę jaką wydałem na komplet przód/tył, to jakość gum rewelacyjna. Bardzo dobrze i cichutko zbierają wodę. Nie zostawiają mazów. No git jednym słowem.

Kulałem się z jednym kompletem od marca, aż tu nagle na S3 po spryskaniu szyb jeden ruch i buch... zgubiłem pióro kierowcy. No pech mówię, nie skontrolowałem mocowań wycieraczek przed dłuższą trasą. Szyba cała, zjeżdżam na parking i... niespodzianka. Pióra nie ma, mocowanie do ramienia jest. What the f...?

20180707_183024net1.jpg.215e09be93c388e3cfb7d3e45712d6ff.jpg

Okazało się, że pękł materiał "prowadnic" trzymających samo pióro. Stary Bosh wrócił na miejsce i... ale się mazało...

Wysłałem do GoodRain maila z opisem zaistniałej sytuacji i po dwóch dniach odebrałem nowiutki zestaw wycieraczek z nowymi, w sensie innym typem mocowania w porównaniu do wcześniejszych. W ogóle cały design piór się zmienił.

Problem był, producent zadziałał błyskawicznie. I to się chwali.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do tej pory valeo silent kupiłem za sprawą forum GOODRAINy i jestem zadowolony, czasem popiskuje cicho ale poza tym jest super. W valeo od nowości wycieraczka pasażera piszczała strasznie (mimo że szyba była dobrze wyczyszczona) mocowanie w valeo jest bardziej dopracowane, łatwiej się zakłada i ściąga wycieczkę i wygodniej. Ale to jest szczegół bo robi to się tyko 2 razy (przy wymianie). Poza tym jestem zadowolony z zakupu, do tego kupiłem gumki do wymiany więc wycieraczki zostaną na dłużej. Za tą cenę nic lepszego nie kupię, do tego to Polski produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=21015]CoolBreeze[/mention] nie strasz, bo też mam GOODRAIN'a już od czerwca 2017r.  tylko, że ja wymieniłem same gumki  a za dwa tygodnie trasa do Chorwacji na wakacje  


Nie straszę. Mi się przytrafiło. Producent zareagował błyskawicznie i mam już zamontowany nowy zestaw. Nie rezygnuję z GoodRain bo na prawdę spisują się świetnie.
Jak wymieniłeś gumki, to do piór GR?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



Miałem do tej pory valeo silent kupiłem za sprawą forum GOODRAINy i jestem zadowolony, czasem popiskuje cicho ale poza tym jest super. W valeo od nowości wycieraczka pasażera piszczała strasznie (mimo że szyba była dobrze wyczyszczona) mocowanie w valeo jest bardziej dopracowane, łatwiej się zakłada i ściąga wycieczkę i wygodniej. Ale to jest szczegół bo robi to się tyko 2 razy (przy wymianie). Poza tym jestem zadowolony z zakupu, do tego kupiłem gumki do wymiany więc wycieraczki zostaną na dłużej. Za tą cenę nic lepszego nie kupię, do tego to Polski produkt.


Jakie masz mocowanie wycieraczek?
Ja mam T4 i obecne mocowania różnią się od tych, które miałem w pierwszym secie.

No i gumy GR też muszą nabyć

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21015]CoolBreeze[/mention] mam typ ramienia B, a mocowanie jest pod spodem. Musieli by dopracować te skrzydełka co trzeba nacisnąć żeby włożyć wycieraczke, bo są za małe-krótkie , nie wygodnie się trzyma i są troszkę źle spasowane - za ciasno wchodzi wręcz trzeba bardzo mocno wcisnąć żeby weszły na ramię(valeo lepiej to rozwiązał bo skrzydełka są dłuższe i płynie wskakuje na ramie, klik i po sprawie) . Ale wycieraczki nie spadają, następnym razem założę same gumki i jak się sprawdzą przez jesień i zimę to u mnie zostaną na dłużej.

d8b72a9132c3006968d0f757900929e2.jpg&key=dd9352bde090e01d2b49e021468246ad5bceb9ede2286eed09d6ce0adbf0ce38

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, david2888 napisał:

Wymieniałem w ori piórach Peugeot 😉

Jak ori pióra jeszcze ci trzymają, to bez obaw. Btw, gdzie cię kulasz do Hr?

@Gold_Car , w/w tabeli mama typ C. Ale obecne mocowania są takie jak u Bosha, którego mam. te z wcześniejszego zestawu były inne - większe.

Tak czy siak gumy od GR bardzo dobrze się spisuja. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu kupiłem wycieraczki Uniwersalne WURTH, mocowanie mistrzowskie, zbierają fantastycznie, najcichsze jakie miałem i cena jedyne 24pln. Mam je w TIGI i VOŁOVINIE, przerobiłem prawie wszystko i na chwilę obecną, zaskoczyły mnie najpozytywniej ze wszystkich jakie do tej pory miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ponad pół roku kałflandowe za 5zł sztuka i nadal nie mażą, nie hałasują i zbierają jak każde inne. Przepłacajcie dalej 😄 Ja też kiedyś uderzałem w Bosz Aeotwin, bo nawet mi do głowy nie przyszło czegoś za 5zł założyć. Zmieniłem podejście jak musiałem założyć te kałflandowe i różnicy między nimi a Bosch nie było 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już jakiś tanich (nie tych z kaufandu) i zawsze kończyło się tak że po kilku użyciach leżały w koszu bo podskakiwały, piszczały albo nie zbierały wody. Może i za bosh się przepłaca ale te wycieraczki u mnie działy naprawdę super cały rok. Po roku już słabo to wymieniłem na wycieraczki wurth, jak na razie zapowiadają się dobrze jak boshe a trochę tańsze. Zobaczę jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś Wurtha? Tanie czasem można kupić Boscha za ~14 zł ale tego z stalowym ramieniem, a jak kupię tanie jakieś nie znane za ~7 zł szt to chyba nie majątek ? Nawet jak wymienię je 2 razy w roku. Tyko trzeba kupować wycieraczki nie kiedy je potrzebujemy tylko kiedy jest promocja . Ale nie wytrzymają tyle co wysokiej jakości wycieraczki moje ex valeo silent wytrzymały 3 lata i lepiej zbierały ( dokładniej i mniej smug robiły ) niż 8 miesięczne Boscha z stalowym ramieniem w które mam w aucie służbowym. Znajomi mieli wycieraczki młodsze i tak samo moje valeo lepiej zbierały podczas deszczu mimo że dla mnie to już było nie akceptowalne , dlatego kupiłem GR i jest lepiej nie ma co mówić co nowa guma to nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kupiłem z ciekawości cały komplet GoodRain do Golfa - kompletne pióra przód i tył, na przednich ramionach mam pomarańczowe strzałki zużycia piór 😕 dam znać jak się sprawują (komplet przód i tył 67zl więc ok). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu kupiłem wycieraczki Uniwersalne WURTH, mocowanie mistrzowskie, zbierają fantastycznie, najcichsze jakie miałem i cena jedyne 24pln. Mam je w TIGI i VOŁOVINIE, przerobiłem prawie wszystko i na chwilę obecną, zaskoczyły mnie najpozytywniej ze wszystkich jakie do tej pory miałem.



Veleo silencio xtrm używałeś? Pytam bo obecnie je mam, w sumie jestem zadowolony ale ich żywot zbliża sie koncowi i muszę wymienić. Jak WURTH w porównaniu z valeo? Bo różnica w cenie znaczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.