Skocz do zawartości

Co daje wosk na myjni samoobsługowej?


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

owszem dziwne. jeszcze dziwniejsze jest to, że ludzie w UK np. kładą na swoje auta SRP, DC2, colli 476, purple haze i RM. i się tych chwalą. to wszystko na raz oczywiście. i weź to zrozum;)

 

Noooo, niezły kombos :lol: niech sobie kładą, ale najważniejsze jest to czy w ogóle jest jakiś lepszy efekt i czy się te woski trzymają! Może kiedyś coś takiego wypróbuję... Powaga, dobry pomysł mi podsunąłeś, ciekaw jestem co to wszystko by dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie. nic nie zastąpi przygotowania lakieru i na tym należy sie koncentrować. szczerze? uważam, że na idealnie, bez ani jednej skazy, przygotowanym lakierze, właściwie oczyszczony i żółw będzie się prezentował nie gorzej niż siedem warstw tych wszystkich glaze-ów i innych turbo-nabłyszczaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM, ja stosowałem Quick Detailer, Last Touch, UQD i Final Inspection z Megsa i nie zauważyłem, żeby źle wpływały na wosk. W szczególności Final Inspection - nie zawiera silikonów i raczej zdecydowanie nie powinno szkodzić dobrze związanym woskom.

 

UQD faktycznie odstawał poprzez bardzo wyraźne nadawanie swojego (bardzo efektownego z resztą) kropelkowania - o tyle można przypuszczać, że co najmniej nakładał wyraźną własną warstwę na to co pod spodem...

 

Teraz w kolejce czeka Sonus Carnauba Spritz i zobaczymy, czy QD z Carnaubą rzeczywiście coś daje.... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dzięki CleanerFreak! :) Rozumiem, że Quick powienien być z tej samej rodziny/serii/firmy co wosk?
MetalMagnes, niekoniecznie, choć najlepiej. ale nie widzę przeszkód, żeby na większość dostępnych środków stosować Pro Detailer CG...

"Chemical Guys Pro Detailer with Carnauba" to jeden z najlepszych, a w tym przedziale cenowym z pewnością najlepszy mi znany Quick Deteiler, który wspaniale :współpracuje: również z woskami innych firm. :good:

 

Ostatnio zamówiłem cały galon po za często po niego sięgam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
CleanerFreak, masz na myśli ten:

Chemical Guys Pro Detailer 453g +1x carnauba quick detail spray

http://www.sklep.car-spa.pl/pl/product/ ... spray.html

Pojemność i cena też dobre :)

Tak.

I jest bardzo wydajny: możesz śmiało rozcieńczyć 1:1 z wodą (najlepiej destylowaną).

CG Pro Detailer zawiera wosk Carnauba i jest prawdziwą odżywką dla wosku.

Po jego użyciu wosk wygląda jak świeżo nałożony 8-).

 

Jak się do niego przekonasz, to warto kupić galon (3,8 litra) - wtenczas po przeliczeniu na pół litra, "wychodzi" znacznie taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CleanerFreak, jak można rozcieńczyć to staje się jeszcze atrakcyjniejsze!:)

Szczególnie opakowanie 3,8 litra za 139 zł!:)

Ogólnie CG ma jak każda firma parę produktów godnych uwagi, mnie zainteresował Chemical Guys Butter Wet wax 473ml - z opinii daje mokry połysk.

Wszystko kusi ;) na szczęscie do wiosny jest jeszcze trochę czasu aby pozbierać opinie. Ale jak ktoś napisał, z czasem będzie się chciało wypróbować wszystkiego.

Mnie kusi aby jeszcze zaryzykować i położyć w tym roku Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0, który zbiera wspaniałe opinie. Wspaniały wygląd i trawałość w jednym!

CleanerFreak, zaproponuj jeszcze jakiś cleaner bez środków ściernych (rozsądny cenowo;-) Na razie obstawiam Dodo Lime Prime Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ale jak ktoś napisał, z czasem będzie się chciało wypróbować wszystkiego.
Niestety, to już nałóg/choroba większości użytkowników tego forum :-]

 

 

CleanerFreak, zaproponuj jeszcze jakiś cleaner bez środków ściernych (rozsądny cenowo;-) Na razie obstawiam Dodo Lime Prime Lite.
Staram się używać Cleanera którego producent wosku zaleca.

Dodo Lime Prime Lite jest dobrym uniwersalnym Cleanerem :good: i używamy go gdy wosk nie ma własnego Cleanera, podczas testów wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak się ma CG pro detailer do SmartDetail ? Wiadomo ,że produkty Smart jak i CG są zbliżone a nie które wręcz to te same - różnica w cenie jest delikatna. W tym przypadku przy tym samym producencie i wyglądzie można podejrzewać ,że różnią się opakowaniem.

Porównywał ktoś oba?

100_2888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam ;)

 

Od 2 tygodni jestem na etapie testów SMARTDETAIL. Więc postaram się cokolwiek wam przybliżyć.

 

Wosk na autku : Colli #915

 

Ilość aplikacji na samochód - 3 razy (bez rozcieńczania)

 

Zapach - rewelacja lekko słodki ale nie mdły

 

Polerowanie - bardzo przyjemne wcześniej próbowałem wielu detailerów, przy kilku tworzyły sie dziwne smugi i polerowanie się wydłużało , najszybszy w aplikacji do tej pory był mi Ultimate quik detailer z megsa , Przy SMARTDETAIL efekt polerowania jest identyczny jak przy UQD czyli zero problemów zero smug.

 

 

Efekt wizualny - hmm jak to po detailerze bardzo ładnie odżywiona powłoka wosku,

 

Kropelkowanie - Nie wiem czy daje dodatkowe kropelkowanie jak UQD jak kapał deszczyk to oczywiście kropelki piękne ale nie wiem czy pomaga detailer czy tylko efekt wosku.

 

Skład: dostałem informację od producenta że jest to kombo składników naturalnych z syntetycznymi.

 

Moja opinia : Za tą cenę jest naprawdę godny polecenia i na pewno wielu przy nim pozostanie

 

Teraz niech się wypowie ktoś kto używał CG i porównamy odczucia i wyjdzie czy to ten sam produkt ( ale podejrzewam że tak skoro nawet kolor ten sam)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kurczę..a ja kupiłem seealant wet mirror finish CG, do tego wosk CG Pete's 53.. i niestety UQD Megs'a.. bo nie widziałem o istenieniu tego detailera od CG.. i co teraz ? musze kupić ten detailer CG czy jednak Meg's nie bedzie scieral wosku Pete , jesli np nałożę 2 warstwy.

 

ew opcja nr 2. z kurzu splukac auto wodą demineralizowaną na myjce.. a pozniej po plukaniu Detailer megs'a .. dobra jest to opcja czy lepiej nie kombinowac ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UQD może.

 

Tak każdy tylko pisze a propo UQD i działania na inne woski: "może", "nie wiadomo", "raczej nie powinien" itp.

 

Julek zbierzemy się na wiosnę albo jakoś niedługo i przetestujemy działanie UQD na woski i sealanty w porównaniu np. do czegoś innego. Myślę, że wtedy można będzie dać konkretną odpowiedź jak ma się ta sprawa, bo te niedomówienia w tej kwestii zaczynają być denerwujące i mylące innych.

 

Od razu napiszę ... UQD na pewno nie zmyje NXT 2.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: test detailerów jest dobrym pomysłem. tylko w ich przypadku będzie go chyba jeszcze ciężej przeprowadzić niż w wypadku wosków...

 

Julek tylko mi bardziej chodziło o przetestowanie raczej tylko UQD żeby w końcu udało się jakoś potwierdzić jego działanie na inne woski, bo ciągle są na ten temat jakieś niedomówienia.

 

Myślę, że można by przy okazji robienia "kadików" zrobić tak, że dwie połowy maski zrobić 2 woskami. Użyć do tego 2 aut gdzie na jednym będą lepsze woski i przede wszystkim full natural, a na drugiej te popularne np. Colli, #16 albo jakiś sealant.

Na jednej stronie maski używać przez jakiś czas UQD i powiedzmy po 3 tygodniach (albo innym określonym sensownym czasie) sprawdzić co się dzieje.

 

Myślę, że to by dało jakiś pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.