Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

Mielismy się w tym roku wybrac za granicę , jednak jak zobaczyliśmy sobie co się dzieje to nam sie odechciało. Jedziemy w Polskę ( mamy już zarezerwowane noclegi w Gdańsku pod koniec lipca, trzeba mieć tylko nadzieję,ze pogoda będzie ładna ponieważ chcemy tam spędzić ponad 2 tygodnie).

Już drugi raz zresztą rezerwujemy apartament zamiast noclegu w hotelu. Wygodniej, więcej miejsca, własna kuchnia. No i jest taniej jak się jedzie grupką osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
39 minut temu, Fredi88 napisał:

W jaki rejon przede wszystkim :) ?

Rejon nie gra roli,jedziemy autem,byle było przystępnie z 2dzieci.Jestesmy elastyczni;)jednak lepiej wybrać coś sprawdzonego niż startować w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejon nie gra roli,jedziemy autem,byle było przystępnie z 2dzieci.Jestesmy elastycznijednak lepiej wybrać coś sprawdzonego niż startować w ciemno.


Polecam m. Maria Alm. Noclegi prze Booking, w Austrii nie powinno byc problemu z poziomem uslug.

Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gales napisał:

 


Polecam m. Maria Alm. Noclegi prze Booking, w Austrii nie powinno byc problemu z poziomem uslug.

Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jakie atrakcje w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie atrakcje w okolicy?

Tu masz wszytko opisane.

http://www.hochkoenig.at/en/vacation.html

Jest tego sporo. Bylem tam kilka razy zima a znajomi latem i wiem ze cala okolica nastawiona jest na turystów. Dodatkowo jak na Alpy jest to blisko - ja jechalem z Poznania

Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gales napisał:


Tu masz wszytko opisane.

http://www.hochkoenig.at/en/vacation.html

Jest tego sporo. Bylem tam kilka razy zima a znajomi latem i wiem ze cala okolica nastawiona jest na turystów. Dodatkowo jak na Alpy jest to blisko - ja jechalem z Poznania

Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka
 

Który hotel jak można wiedzieć?Mam zamiar pojechać na początku sierpnia autem z dziećmi.Start-Świnoujście.Dzięki wielkie za info,biorę się za przeglądanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Posejdon wszystko zależy co Cię interesuje. Tu gdzie mieszkam (Styria po PL Steiermark po AT), to raczej zimą jest co robić (najbardziej znany w okolicy jest Semmering). Latem jednak nic się nie dzieje. Fakt, jest gdzie pospacerować ale są regiony bardziej nastawione na turystykę. Dokładnych miejsc Ci nie polecę, bo nie spałem po hotelach, ale jeśli chciałbyś pochodzić po górach to sprawdź okolice Grossglockner'a. To najwyższa góra w AT. Jest tam też specjalna trasa którą jedziesz samochodem. Widoki są obłędne. Nazywa się Hochalpenstrasse. Jeśli interesują Cię termy to raczej kierunek Burgenland, ale nastaw się, że nie ma gór, raczej wyżyny. Bregenz jest też fajne, tyle, że to już praktycznie pod Szwajcarią więc daleko. Jeśli chciałbyś połączyć wypoczynek nad wodą (jezioro) + mega widoki gór to polecam okolice Wörthersee. Zaczynając od Klagenfurtu, kończąc na małych miejscowościach wokół jeziora gdzie jest bardziej spokojnie. Tak jak poprzednio noclegów nie polecę (musisz sam w necie poszukać) bo ja mam tam max półtorej godziny jazdy więc mogę nawet na jednodniowy wypad wyskoczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który hotel jak można wiedzieć?Mam zamiar pojechać na początku sierpnia autem z dziećmi.Start-Świnoujście.Dzięki wielkie za info,biorę się za przeglądanie 


Ja spalem tu:
https://www.ferienhaus-rohrmoos.com

Atrakcje znajdziesz tu:
http://www.hochkoenig.at/de/urlaub-salzburg/card.html

Taka karte otrzymuje kazdy wczasowicz i uprawnia ona do znizek.

Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też trochę związane z wakacjami. Niedługo jadę z Krakowa do Ustki praktycznie większość autostrada A1 praktycznie nad samo morze, ale na baku robię ok 400km a ceny przy A1 paliw doprowadzają o ból głowy, może ktoś ma przecwiczone, gdzie na moment zjechać z A1 na tankowanie i wrócić. Oczywiście tylko markowe stacje. Dzięki

wysłane przez tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ktoś ma może doświadczenie ile realnie kosztuje wykupienie ubezpieczenia powiedzmy na tydzień lub dwa jadąc własnym autem np. do Chorwacji ? Planowałem wybrać się pierwszy raz za granicę własnym (leciwym) pasacikiem (2004r.) i boję się, że jak się rozkraczy to nie będzie mi się opłacać ściągać go do Polski :-)

Oczywiście opłacam tylko OC, stąd moje pytanie. Chodzi mi o taki jakiś podstawowy pakiet przy ewentualnej usterce auta.

Co radzicie ? Gdzie,za ile i czy jest sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stawek napisał:

ile realnie kosztuje wykupienie ubezpieczenia powiedzmy na tydzień lub dwa jadąc własnym autem np. do Chorwacji ?

Ja teraz byłem z rodzinką w Szwecji i full opcja z KL kosztowała nas ok. 250 zł na 2 tyg. :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jestem z Poznania, wykupiłem wycieczke na kanary z Warszawy, wylot mam 31.08 o 8:30

Nigdy nie byłem w Warszawie i chetnie bym pojechał dzien wcześniej pozwiedzał

Czy ktoś z forumowiczów posiada albo ma kogoś znajomego co by tanio wynajął pokoik dla 2 os w celu przespania się i przetrzymania bagażu z dnia 30.08 ok godz 18-31.08 ok godz 6rano ?

Zastanawiam się czym się wybrać z Poz bo wiadom autem to paliwko+bramki autostradowe + parking, jedyny plus to no stres w kwestii dotarcia do wawy i na same lotnisko

Polski bus albo PKP

Może ktoś coś pomorze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pkp to kupę lat nie jeżdziłem...

Czy zdarzają się opóźnienia albo inne akcje powodujące stres?

Odprawa otwiera się o 6:40 - mając nadzieje że nie zmienią godzinę lotu..

PKP ODJAZD 02:22 2017-08-31 POZNAŃ GŁ. » PRZYJAZD 06:19 2017-08-31 W-WA ZACH. przy zalozeniu że prosto z PKP na lotnisko się udajemy bez zwiedzania Warszawy

Polski Bus wychodzi taniej ale w Warszawie byśmy byli ok godz 5:00 - i tu pytanie czy Polskiemu Busowi zdarzają się jakieś obsuwy czasowe itp? Dodatkowo z koniec trasy to Metro Młociny więc na lotnisko Chopina kawałek drogi jeszcze jest, którą myślę ze przejechałbym Uberem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkp według mnie jest dużo pewniejsze, w 99% jeździ planowo. Polski Bus to trochę loteria, czesto podstawiają go już z opóźnieniem. No i dojazd z Młocin komunikacją do najprzyjemniejszych nie należy.  Kolejki (s2, s3) masz średnio co 15 min (chyba nawet 6:30 jedna odjeżdża). Z kolejki (S2) wchodzi się od razu na lotnisko, więc dojście do odprawy to jest chwila moment. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.