Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

http://villaviolet.spanie.pl

 

Z czystym sumieniem polecam, ja byłem co prawda zimą jak ceny były niższe. Mi osobiście zależało na kuchni w pokoju i nie mogę się do niczego przyczepić. Do morza i promenady rzut beretem tylko ceny w lokalach jakieś takie niemieckie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz04, widzisz co do tych cen niemieckich, to powiem Ci że jak byłem w Kołobrzegu to na tym deptaku cała masa tych co byli kucharzami w czasie II wojny światowej (niemieccy emeryci), z wnukami bądź dziećmi itd, oni przesiadują w tych kawiarniach, ciastkarniach i lodziarniach, okupują te stoliki, ale często jak, siedzą i wpieprzają (inaczej tego nie nazwę, bo to obrzydliwy widok) jedno ciastko we trójkę przekazując sobie poślinioną łyżeczkę z gęby do gęby. Skutecznie obrzydzają innym deser i mają to w dupie. Tak wyglądają niemieckie ceny, ściepa we trójkę na jedno ciastko albo loda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje namiary na noclegi w Giżycku. Do dyspozycji mamy w pełni wyposażone mieszkanie dwupokojowe. Do płazy trochę daleko , jakieś 1,5 km. Mieliśmy rowery wiec to nie problem bo jest bardzo dużo dróg rowerowych. Spacerkiem tez można sie przejść.

 

http://mazury.info.pl/domki/gizycko-kro ... index.html

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam troszkę o inną miejscówka. Poleci ktoś jakiś zbiornik komercyjny z nie tylko karpiem gdzie mozna zostać na noc ewentualnie tani nocleg jest. Najlepiej do 100 km od Tychów. Na ta chwilę biorę pod uwagę tylko karpika koło Zatoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ville Laguna w Rowach k. Ustki.

Świetne czyste miejsce, bardzo pomocni i niewtrącający się właściciele.

Spędziliśmy tam 9 dni naszego urlopu i żałujemy, że nie dało rady więcej...

 

http://www.laguna-rowy.pl/

 

Co ciekawe: właścicielami są mieszkańcy Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy3022,
654165 Jadę z Opola' date=' więc cała polska do przejechania.[/quote']

Ja mam trochę więcej do przejechania i właśnie się zastanawiam jak lecieć .

 

Myślałem o takiej trasie - Tarnów - A4 - Kraków - Katowice - S1-1 Częstochowa - A1 - Piotrków Tryb. - Łódź - Włocławek - Toruń i tu się zastanawiam czy ciągnąć dalej A1 do 3miasta i tam odbić na Słupsk i Koszalin czy odbić w Grudziądzu i kierować się przez Człuchów i Bobolice .

Pajko Mi trasa Kraków - Gdańsk (przez Olkusz, Częstochowę, Łódź) wychodzi w praktyce ok. 5,5h i to jadąc w miarę przepisowo. Oczywiście warunkiem jest, że nie ma korków na bramkach. Korki zwykle zaczynają się dopiero w Redzie/Rumii. Jeżdże tak kilka razy w roku i trasa jest całkiem szybka i niezbyt męcząca. Teraz jeszcze sporo się poprawiło po otworzeniu obwodnicy Łodzi.

 

Trasą przez Grudziądz jechałem raz. Jak na Krajówkę jedzie się dosyć szybko i sprawnie. Ale trasa według mnie wymaga większej uwagi i koncentracji niż "1" i A1.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecicie w Krakowie jakieś dobre noclegi? Jakie atrakcje warto zobaczyć blisko Krakowa? Byliśmy już tam nie raz, teraz jedziemy służbowo a przy okazji zrobimy sobie 3 dniowy wypoczynek, może polecicie coś innego niż rynek główny, Wawel itp oklepane miejsca...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Cendra[/ref], Ja w tym roku nocowałem w https://enamelapartments.com . Poza wawelem i rynkiem (polecam Muzeum pod Sukiennicami) polecam cały Kazimierz, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Fabryka Emalii Oskara Schindlera, Zakrzówek ze Skałkami Twardowskiego, Kopiec Krakusa itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie w Krakowie jakieś dobre noclegi? Jakie atrakcje warto zobaczyć blisko Krakowa? Byliśmy już tam nie raz, teraz jedziemy służbowo a przy okazji zrobimy sobie 3 dniowy wypoczynek, może polecicie coś innego niż rynek główny, Wawel itp oklepane miejsca...?

 

Jeśli hotel to: http://www.qhotels.pl/krakow

Koszt taksówki do centrum to 15-20zł maks. Ten hotel gniecie w przedziale do 500zł/noc. Jedyny minus to brak basenu. Rewelacyjna czystość, bardzo miła obsługa i ogólna jakość usług. Piszę to na podstawie 25 weekendów spędzonych w Krakowie w ciągu ostatniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, a możecie polecić jakieś forum/bloga z jakimiś poradami dla podróżujących "na dziko". Ostatnim razem i zarazem pierwszym byliśmy z żoną w Grecji z biura podróży. W tym roku ze względu na zwiększona liczbę wesel (6) jesteśmy zmuszeni ciąć koszty i zastanawiamy się nad zorganizowaniem transportu, noclegu itp na własną rękę. W dodatku nie mieliśmy wakacji od 5 lat i jak gdzieś nie wyskoczymy w tym roku to psychicznie nie wytrzymamy. Warunek konieczny to gdzieś poza granice naszego kraju gdzie można dużo czasu spędzać na plaży i coś zobaczyć od czasu do czasu, ale z naciskiem jednak na odpoczynek :-) Jeśli finansowo będzie to w naszym zasięgu to chcielibyśmy wyjechać na 10-14 dni. Ktoś coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na roztoczu są 3 zalewy kąpieliskowe Krasnobród, Zwierzyniec i Nielisz, kajaki w Ziwerzyńcu i Suścu, jak się nie mylę szkółka widnsurfingu w Nieliszu. Dodatkowo jakbyś miał ważny paszport to można zwiedzić Lwów bo jest oddalony od Zamościa tylko o 120km. Trasa jest dobra bo była robiona na Euro, poza tym tutejsze biura podróży robią 1-2 dniowe wycieczki autokarowe do Lwowa więc też nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone kwatery w Chorwacji?Szukam czegos 2+2.Wydaje mi sie ze Cro strasznie podrożalo wiec szukam czegos w ,,normalnej,, cenie

 

Ja chyba Ci nie pomoge, ale to tez zalezy gdzie szukasz, w ktorej czesci chorwacji?

 

I ze podrozala to prawda, 2 lata temu bylem to juz mieli bardzo "europejskie" ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.