Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce będę "robił" mój garaż, już wiem, skąd wezmę inspirację... :)

 

file.php?id=5982

1. Co stanowi bazę stolika?

2. Kto to (stolik) dla Was wykonał?

 

Blok silnika z którego jest zrobiony stolik to rzadko spotykany silnik:

AMG 6.0 Liter V12 Biturbo

tu opis jednostki:

AMG 6-litrowy silnik V12 biturbo oznaczonym M279 jest oparty na silniku M275 stosowanych poprzednio i obszernie korygowane. Nowe turbosprężarki spalin o zwiększonym przekroju spiralnym, kolektorów i kanałów nowych Wastegate z zoptymalizowane charakterystyki przepływu zwiększyć moc silnika do 13 kW (18 KM). Iskra zapłonu wielu z dwunastoma podwójnymi cewek zapłonowych powoduje nie tylko spokojniejszą pracę, ale także umożliwia bardziej efektywne spalanie nawet w połączeniu z nowym systemem zarządzania silnikiem o większej wydajności i zoptymalizowanych głowic cylindrów. Otrzymany redukcji emisji spalin jest również ze względu na w dużym stopniu do zoptymalizowanego układu katalizatora. Nowo opracowany układ wydechowy AMG sportowych, która posiada układ rur o ulepszonych właściwości przepływu jest 3,2 kg jaśniejsze w wyniku zmniejszenia grubości ścianki.

 

Ale to nie tylko wewnętrzne cechy AMG 6-litrowy silnik V12 biturbo, że wrażenia. Wygląd napędowego są tak inspirujące jak jego wydajność: z włókna węglowego i aluminium, pokrywa silnika wysokiej jakości odzwierciedla wyjątkowy charakter tej potężnej jednostki dwunastu cylindrów.

 

Silnik jest wyszkiełkowany i pomalowany w niektórych miejscach w kolorze odcień srebrnego metalik antracyt z elementami polerowanymi, w miejsce tłoków wsadziliśmy 12 butelek wódki dla niespodziewanych gości, dodatkowo stolik jest na 4 tłokach poniesiony i na nim szyba hartowana, podświetlony ledami w kolorze niebieskim:)

Ot i cała filozofia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że słyszałem o tej jednostce, miała kilka wad:

słaba skrzynia i strasznie się grzała

u konkurencji w Clarsonie zrobili z tego silnika 7,4 a nie 7,3 i osiągi były o 100koni więcej i 100 niutonów więcej i to była cudowna jednostka na tamte czasy te samochody do setki miały jakieś 4,5 sek.

Co by nie mówić to samochody tylko na niemieckie autostrady, pamiętam że kiedyś takim W140 lecieliśmy przez całą Europę na maxie to średnie spalanie z autostrady wychodziło 40 litrów, NIE PAMIĘTAM TYLKO CZY BYŁA TO 6,9 CZY 7,0 ale fakt faktem że wpier...ała za trzy samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię grubo, lubię z rozmachem. Ale tutaj to i ja klękam na prawe i lewe kolanko w uniżeniu, szczerze, bez żadnych podtekstów.

 

Świetne miejsce, świetna dziupla, gratuluję zarówno gustu motoryzacyjnego ( MB :good: ), jak i tego przy urządzaniu garażu. Już wiem jak to musi u mnie wyglądać za kilkanaście lat, wszystkie zdjęcia przejrzałem tak :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTBRABUS Twoje studio otwarte jest codziennie?? Pytam bo dość duzo latam po polsce za autami i jakbym był w Twojej okolicy to z chęcia bym sie wbił na jakąś kawkę jakby była taka możliwość:P:)

 

pewnie że codziennie

puszcze ci tel na priv to dzwoń zawsze wcześniej to się umówimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTBRABUS, w tej "świątyni" brakuje tylko jakiegoś klasycznego MB, najlepiej takiego bez dachu :)

 

 

Były kiedyś mniejsze zabawki, lecz rodzina, dzieci i zdrowie nie pozwala mi poruszać się tymi maleństwami.

Było kilka SL, CL, SLK , ALE CZASY SIĘ ZMIENIŁY I GUSTA:)

Teraz lubię tylko suv-y, salonki no i limuzyny:)

Żadne małe samochody mnie nie rajcują typu Porsche, Ferrari itd. oczywiście ładne, szybkie lecz nie na polskie drogi i na co dzień jak dla mnie.

 

21 sty 2015, o 21:30

 

Miejsce - motoryzacyjny raj.

Zastanawia mnie jednak funkcjonalnosc, bo bankowo ktos kto dba tam o czystosc, latwo nie ma.

 

 

Jak się ma pytanie, że ktoś dba o czystość....

Oczywiście pracownicy.

U nas samochód jak się myję to nie jest jakiś chlew, czy nie wiadomo jak mokro jak by ktoś mył 20 samochodów dziennie, jeden najgorszy moment to felgi i iron wtedy syf i smród na pewnej powierzchni, ale tak na co dzień jest tam tak czysto jak na fotkach, no może po za tym że trochę mokro i ślady po chodzeniu na kaflach, oczywiście pędzle gąbki itd.

Będę puszczał jakieś relację to zobaczysz jak na co dzień jest:)

Powiedzmy tak jak w luksusowym salonie samochodowym dobrej marki w warsztacie.

Zaznaczam ja robię samochody, które są zawsze w idealnym stanie, a nie jakieś zachlewione fury nie myte kilka tygodni, dla mnie brudny samochód to taki , który na drugi dzień jest brudny, no zdarza mi się jeździć samochodem bez mycia 3 dni lecz to góra i rzadko:)

59442af1c8aca_archie2010marzec.JPG.c9ba3499d3199b9ab66df8bd1fec6f02.JPG

clwakacje2009-2.JPG.3eb2231d47819ace91051974d50231d6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze o czym pomyslalem, to efekt pianowania ;)

Bardzo chetnie zobacze, jak to sie odbywa w praktyce.

Pianowanie u nas jest za pomocą takiej pianownicy jak na linku poniżej:

 

 

Oczywiście jak najszybciej się da pokaże kilka fotek z naszego pianowania, ale naprawdę to nie jest jakiś zabieg, który robi syf w studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze o czym pomyslalem, to efekt pianowania ;)

Bardzo chetnie zobacze, jak to sie odbywa w praktyce.

 

Obiecałem pokazać pianowanie, więc wklejam, podczas pianowania, po spłukaniu i po myciu na gotowo, zwróć uwagę że tylko jedna lub dwie kafelki są mokre po za obrębem kratek gdzie woda spływa, ale to tylko od chodzenia,pod stolikiem wody nie ma , no jest wóda ale nie woda.....

I zobacz że to naprawdę duży samochód.

IMG_1789.JPG.a581af7ab1aa43316371e36664d6930d.JPG

IMG_1790.JPG.4f52890b5b1cfeb86353508da292c3c8.JPG

IMG_1795.JPG.01eb6dba485bee4304431387594634c7.JPG

IMG_1818.JPG.fca9e721fbbf8534edcc510eceb756d9.JPG

IMG_1798.JPG.f5b5dc9e899d3fec2c86d4efac1d566b.JPG

IMG_1810.JPG.aad10ef7bb0f9e43a8708f4d5a47ce10.JPG

IMG_1811.JPG.37e1f67ea0a2b03d83e5d11093d180c8.JPG

IMG_1800.JPG.4bafa5212495f4484e9d8e4d72467122.JPG

IMG_1808.JPG.7a3fa6cc264dd92aa99d433cef2d5e0a.JPG

IMG_1793.JPG.6c64134330c13dcb900d0560798241ef.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj stoliczek w dobrym stylu i guście :)

 

Fajna piana. Słyszałem że te Tornado super sprawuje się do prania tapicerek.

Z Tornado mam wszystkie 4 rzeczy:

Tornador- Odkurzacz VAQ

Tornador Z-020 DO PRANIA TAPICEREK

Tornador z-011 PIANOWNICA

Tornador Basic PISTOLET DO OSUSZANIA

Wszystkie spełniają swoją rolę świetnie, przyznam szczerze że Z-20 używamy jeszcze do nadkloli welurowych i do czyszczenia silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż marzenie :good: a stolik miszcz :D

Przy stoliku może siąść 9 chłopa , flaszek jest 12 x 0,75 =9 litrów, więc po litrze na głowę, jakiś mały skromny spot dla 9 osób już można robić:):kox::o:dontknow:

 

OKi, namówiłeś mnie!

 

 

Poniżej proponuje się dopisywać do listy na pierwszy spot w CAR SPA Garage :D:D

1.Marco

2.coobah

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.