Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie dziś i nie wczoraj ale w sobotę nie chciało mi się rozkładać myjki zwykle opryskanie auta wężem ogrodowym auto ogólnie okurzone.Na aucie siedzi Shield jeszcze się broni umyty na dwa wiadra Dodo Juice Born to be mild na koniec auto przelecone Brilliant Shine

7aba6985b9d5e157med.jpg

ab62ca5be9f0ceeamed.jpg

na oponach tradycyjnie endurance

90bbe1fe3323081fmed.jpg

340f50ecd2988c70med.jpg

i można jechać świeci jajka ;)

e088f0bd96d0ba2cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj korzystając z zacnej pogody troszkę ruszyłem gruza. Zajrzałem pod uszczelki, pod koło zapasowe gdzie schowały się zardzewiałe dwa ojro centy :mrgreen: Dla odmiany założyłem dekielki na koła, a reszta to już standard. Myju i odkurzanie, plus AutoGlym CGP i forumowa wlepa.

 

NcypfE9.jpg?1

nGVids9.jpg?1

WH4AzFL.jpg?1

xUv6y6a.jpg?1

fks7rJB.jpg?1

oh9pBMy.jpg?1

Qj1w3Vb.jpg?1

xg0v4QO.jpg?1

eIqMxms.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziś a wczoraj

 

coś tam zaczyna się odbijać :-]

 

CG Wet mirror finish/PB White diamond i na to dodo juice white diamond x2 (na dach, lotkę i zakamarki poszło coli 476)

 

fe2l42.jpg

 

ad156c.jpg

 

na koło wpadł sonax nano extreme

 

20hmyds.jpg

 

lampom też się dostało

 

1pgwmh.jpg

 

o szybach też nie zapomniałem(wleciała na przód i boczne)

 

2ywuy6o.jpg

 

no i plastiki Mega Ulitimate Protectant

 

55l4e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się złapać chwile czasu i wytargać skrzynie z Vectry. posypała się strasznie ostatnimi czasy :/

 

20yvjGyl.jpg

 

nie obeszło się bez ściągania 'sanek'

 

gxyfxGfl.jpg

 

Z ciekawości rozebrałem ją trochę, żeby zobaczyć co się posypało. Pod bocznym dekielkiem nie było tragedii z opiłkami

 

dCGhoG1l.jpg

V8rGA6dl.jpg

 

lecz na dolnym dekielku ... :thumbdown:

 

mhphBd3l.jpg

 

rzut oka na ogół sytuacji

 

R7a7wiil.jpg

gGSdqo9l.jpg

 

Później szybkie składanie i wymyte Tenzi w mocarnym stężeniu tylko po to żeby przyjemniej się ją robiło

 

PNhsG8Al.jpg

 

wyszło sympatycznie ;)

 

tC19s0Dl.jpg

GXmgd7ml.jpg

yywwPJTl.jpg

 

Od piątku walka z demontażem biegów na prasie :/ niestety jedno łożysko posypało się w drobny mak i zjadło wałek atakujący. Przy składaniu wlatuje nowy wałek z krótkim przełożeniem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, w dzisiejszych czasach nie opłaca się bawić w naprawę skrzyń

 

ja swoja robię tylko dlatego że dostać zdrową F20 do Opla na rynku wtórnym graniczy z cudem :cry:

 

ale jak co to zapraszam do NS powalczymy i z Twoja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasns, W Galu skrzynie strasznie się sypią i jak kupisz używkę to za moment musisz ją regenerować (wiem co mówię, mam dwie :) )

 

Bez OT: RainX na szybki, SAS na plastiki, Sonax czerwony w płynie na lakier(nie mogłem go dotrzeć :o).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax czerwony w płynie na lakier(nie mogłem go dotrzeć

Ciężki jest w obróbce, ale jest i na niego sposób. Ja go raz użyłem, stwierdziłem, że się marze i zostawiłem w kącie. Ale kiedyś znowu go wziąłem. I generalnie psikam, przecieram fibrą mniej więcej do sucha, następną po chwili docieram i jest igła :mrgreen:

Jak jeszcze nie próbowałeś to spróbuj sobie na niezabezpieczone auto psiknąć po opłukaniu wodą. Działa jak produkt Shiny Garage do osuszania, ale przy okazji daje niezłe kropelki. Mniej ekonomicznie, ale w momencie woda robi z tafli krople. Też się marze, ale wtedy wstępnie przecieram, a później suchą wykańczam i też elegancko :good:

tak w ogóle to na słońcu bardzo szybko zasycha i potrafi zrobić zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zająłem się wnętrzem w 156 żony.

 

Wszystko odkurzone (prane w zeszłym roku), wymyte APC Nielsen Cyclone i na to po raz pierwszy dresing Shiny Garage Apple. Produkt całkiem ok ale mimo wszystko PoorBoy's Natural Look to to nie jest jak dla mnie - więc wracam do PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre porzadne mycie po zimie, glinowanie, cleaner i wosk. Jeszcze w setupie zimowym:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

To jaki jest setup letni?

Zimowy kojarzy mi się ze stalowymi felgami- a tu takowych brak.

Opona balon-także brak.

Ogromna dziura pomiędzy oponą a nadkolem(na zalegający śnieg)-także brak.

Chyba,że pióra wycieraczek są typowo zimowo ;)

Mega autko, czepiam się tylko z zazdrości :)

Ja dziś tylko napoiłem wozidełko, przeczyściłem przepustnicę zapoznając wskazówkę obrotomierza z zakazanym czerwonym jej końcem, i parę godzin poświęciłem na odświeżenie skór na fotelach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.