Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymieniłem olej w Renatce i zrobiłem takie oczy :shock: A raczej uszy. Ja wiem, że dCi mają dużą kulturę pracy, ale to co usłyszałem to był szok. Mega cisza, zero klekotu. Tylko przez tą ciszę usłyszałem jakiś grechot w okolicy rozrządu/pompy :dontknow: Przy okazji wyszło, że jedna rura od chłodnicy przy opasce się poci, ale to się ogarnie :-]

 

Wczoraj wymieniłem pierwszy raz w Golfie olej. Nie wiem co było wcześniej, ale teraz dostał Motula 10W40 i też się zrobiło cicho :shock:

Jutro przychodzą części więc reszta podstawowych rzeczy - filtry, rozrząd klima i kilka drobnych usterek. Jak mechanicznie się ogarnie to zabieram się za :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sebcio, olej zrobił się rzadszy, jakiś wielki syf nie wyleciał. Może pomogło, może nie. Kupiłem płukankę, bo Mondeo mk3 1.8 mają problem z olejem, podobno pomaga zmniejszyć spalanie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrzę na D800 ( po obejrzeniu paru 700tek "jedyny taki zobacz 20k klatek" zajechanych po repo, po reanimacji gum) :-] , tylko jak na amatorskie zabawy, trochę słabo utopić 9k w puszkę. Żałuję cały czas do tej pory, że D300s poszło przeszło 2 lata temu do żyda, ostre 24-70 też :wallbash: No ale... D610/D600/800 ciągle na nikoniarzach spędzam godziny, już klikam, a to znów coś wyjdzie, a to nowe problemy, a to nowe tematy wypływają i ciągle coś mnie powstrzymuje :kox:

 

A żeby nie było OT, dziś furę podlałem oliwą, żeby było równo na stanie, do tego płukanie na bezdotyku, ale jako że nic nie nagrałem, to jutro znów coś nagram, bo wetcoat na aucie :song::song::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno, mniej czytaj o problemach na nikoniarzach , to szybciej kupisz....

kupiłem brudzące matryce, sypiące łupieżem d600 i... nie robię zdjęć białej kartki, a na zdjęciach felerów nie widzę.

Czekając na kolejny model bez wad, doczekasz się pewnie wcześniej siwej brody. Co i tak już wiesz, skoro czytasz nikoniarzy :mrgreen:

24-70 było N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem i zaimpregnowałem skóry do Mondeo . Użyłem do tego kosmetyków ShinyGarage a dokładnie Leather Cleaner i Care for Me Leather Cream i szczoteczki ColourLock . Kosmetyki bardzo mnie zaskoczyły , pozytywnie zaskoczyły .

Bez fotek się nie liczy wiec kilka sztuk .

Pacjent wyglądał tak , na fotkach w sztucznym świetle tragedii nie ma , ale na żywo tak dobrze nie było . Skóra przede wszystkim była śliska i błyszcząca ja to nazywam efektem plaka

fg2y07j6cxek.jpg

2r4mutz.jpg

50/50

sxnp8n.jpg

nzit09.jpg

MF po siedzisku tylnej kanapy :-]

24nmh50.jpg

Środek który pachnie genialnie , nie tak nachalnie jak Gliptone czy VooDoo dla mnie idealnie

hwwhte.jpg

50/50 , po nałożeniu faktycznie skóra się świeci i błyszczy ale po przetarciu MF i wchłonięciu jest naturalnie i delikatnie

27wu2yb.jpg

35clrup.jpg

Ogólny widok po nałożeniu i częściowym już wchłonięciu

f5287n.jpg

 

Przy okazji ogarnąłem sobie malowanie wytartych boczków w jednym z foteli . Efekt przerósł Moje oczekiwania , fotki są ale jestem zbyt męczony . Ale napewno nie omieszkam się pochwalić efektami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doprowadziłem do ładu auto po zimie :D

marolex i SG friuit ;)

XwDG13el.jpg

później APC i szczegóły

RoPqT3gl.jpg

BQtfR4Ol.jpg

eYGxSgol.jpg

do tego wszystkie uszczelki wnęki nadkola itp itd. Później mycie na dwa wiadra rękawica CarPro i SG Premium

Kolejno na lakier Natty's Red, na opony SG Back2Back. Plastiki Koch Chemie Nano Magic Plast Care, uszczelki 1z Einshett Gummi Pflege, szyby NW felgi BSD

gvYxC4Pl.jpg

no i tak wyszło ;) wiem że mało zdjęć i kiepska jakość :/

mX5ulS0l.jpg

GhG4pWel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan-16 przód -20 tył seria, ale w środku tylko dwa fotele i nic więcej.

Jak włożę wygłuszenie kanapę z tyłu i zapasówkę siada trochę niżej.

Poza tym nie chciałem wkładać mocnego silnika i glebić auta odbierając sobie przyjemności z jazdy :) Gleba wygląda spoko ale później trzeba uważać podczas jazdy

InspektorKot, dwururke sam wystrugałem + tłumik końcowy z Rav 4 :D

AZFJM6il.jpg?2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.