Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie sporo się dziś dzieje.

Swój samochód umyłem, przeleciałem cleanerem, nałożyłem wosk, pobawiłem się z kilkoma uporczywymi plamami, zakonserwowałem niedawno założone zimówki i wstawiłem nowe żarówki świateł mijania.

Jednocześnie zabrałem się dziś za nowy zakup mojej lubej, jeśli dzisiejsza impreza nie będzie zbyt huczna :-] , to jutro uda mi się dokończyć samochodzik i wrzucić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dzis też wyszorowałem auto,potraktowałem Natural Shine-m,umyłem szamponem Zymola i jutro jak pogoda pozwoli to megsa#16 się nałoży;) macie jakieś wskazówki co do nakładania i polerowania ??-pytam bo pierwszy raz akurat ten będe nakładał, wcześniej był Gold Class i NXT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś wskazówki co do nakładania i polerowania ??

 

Nakładasz bardzo cieniutką warstwę i czekasz aż przeschnie, ale nie do samego końca i wtedy polerujesz. Tego wosku nie możesz nałożyć ani grubo ani zostawić go na długi czas na lakierze, bo ręce Ci odpadną od polerowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, dzieki za wskazówki,bardzo mi sie przydadzą ,o cienkiej warstwie to się domyślałem ale żeby nie dać wyschnąć nie wiedziałem :) :pifko:

 

Musi przeschnąć, ale nie może zostać na długo. Wszystko zależy od warunków, w jakich będziesz go aplikował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi przeschnąć, ale nie może zostać na długo. Wszystko zależy od warunków, w jakich będziesz go aplikował

 

A czy test palca sprawdzi się w tym wypadku? Czy powinna zostać smuga czy czyste miejsce?

Z tego co wiem przeschnięcie odnosi się do wszystkich wosków Zymola.

 

Jak wyjdzie słońce to trochę można w nim wygrzać autko w razie potrzeby

 

Znaczy się wygrzać po aplikacji, aby się spocił i ponownie wypolerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy test palca sprawdzi się w tym wypadku? Czy powinna zostać smuga czy czyste miejsce?

Z tego co wiem przeschnięcie odnosi się do wszystkich wosków Zymola.

 

Tzw. test palca to podstawa, bo żeby sprawdzić stan "wyschnięcia" wosku trzeba go "dotknąć".

Jeżeli chodzi o #16 to osobiście czekam aż będzie taki stan gdzie wosk prawie przestaje się mazać, a już idealnie schodzi z lakieru po przeciągnięciu palcem. Ten moment jest idealny do wypolerowania. Przeważnie w temperaturze 15 stopni jest to około 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, na megs#16 jest taka metoda: nakładasz (cienko) na jeden element, potem na drugi, polerujesz pierwszy, nakładasz na trzeci, polerujesz drugi, itd. itd.

 

Hmmm, wydaje mi się, że może być trochę za krótki czas na to, żeby odpowiednio przeschnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o #16 to osobiście czekam aż będzie taki stan gdzie wosk przestaje się mazać, a już idealnie schodzi z lakieru po przeciągnięciu palcem.

 

To znaczy, że już wyschnał. Już nie rozumiem, czyli jeśli idealnie schodzi po przejechaniu palcem to może to oznaczać, że już całkowicie wyschnął jak i niecałkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem po aplikacji #16 :) miło sie z nim pracuje a efekt wyszedł nawet spoko,nieświeci sie co prawda jak po NXT ale to i dobrze bo wygląda naturalniej.Jedyne co mnie jeszcze zastanawiało to to czy nie za wcześnie go polerowałem,ale chyba nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że już wyschnał. Już nie rozumiem, czyli jeśli idealnie schodzi po przejechaniu palcem to może to oznaczać, że już całkowicie wyschnął jak i niecałkowicie?

 

Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Skorygowałem tą wypowiedź.

Chodzi o stan pomiędzy jak przestaje się mazać, a już wysycha - ciężko to słowami określić :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyłem dwa auta na dwa wiadra, wszystkie plastiki i gumy zostały zakonserwowane, moj oczywiście stoi nadal brudny, bo już nie starczyło zapału. tylko przemyłem w nim maskę, żeby sprawidzić, jak trzymają się woski z testu robionego na ostatnim spotkaniu. najgorzej wypada purple haze, który zaczyna powoli źle kropelkować, pozostałe trzy siedzą rewelacyjnie, odprowadzanie wody jakby były świeżo nałożone. dodam, że auto od nałożenia wosków w garażu spędziło tylko jedną noc.

poza tym usunąłem kilka kolejnych głębokich rys w moim najnowszym projekcie, który powoli staje się restauracją a nie detailingiem. ale narazie ciii, jak skończę, to pokaże, czyli uważajcie za 3 tygodnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.