Skocz do zawartości

Płyn do prania tapicerki materiałowej


svchost91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ludwik nie bedzie zbyt tłusty ?

 

Tłusta to jest ropa :mrgreen:

Ludwik rozpuszcza tłuszcz i ogólnie to najlepiej dobrze wypłukać ciśnieniem,a potem ekstrakcja jakimś środkiem do prania i jakoś to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz, zobacz co tam się porobiło, wyczyść wszytko APC, jak wykładzina będzie nie do odratowania to kup nową i wypierz ją sobie :)

Ja miałem dwa przypadki w wylaną ropą, ten z linka wyżej oraz w bagażniku, w obu sytuacjach wykładziny do wymiany niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanko.

Jaka jest różnica w produktach do praspray i do ekstrakcji ?? Są to inne produkty czy tylko inne ich stężenie ?

Jako praspray'a mogę użyć produktu Autoglym INTERIOR CLEANER (koncentrat do prania/mycia wnętrza auta), lub jakiś APC ?

Bo na butelce od Autoglym'a piszę że jak np. będę go używał do odkurzacza piorącego, to żeby rozcieńczyć 1:10

Jakie stężenie będzie dobre na podsufitkę która potrzebuje tylko odświeżenia ?

A jak do normalnego mycia to 1:3/20.

Jak to ugryźć ? Bo płyn do mnie przyszedł (Autoglym), po jutrze wypożyczam odkurzacz piorący i już nie dam rady dokupić więcej preparatów bo w czwartek jadę autem na urlop :mrgreen: . Chciałem umyć podsufitkę i podłogę w aucie, które nie są aż takie brudne.

Da się tak zrobić że Autoglymem wyszorować podłogę, a potem przejechać odkurzaczem z samą wodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie odnośnie prania tapicerki środkiem VALETpro Heavy Duty Carpet Cleaner.

Mam jasną tapicerkę, właśnie zakupiłem w/w preparat. Posiadam odkurzacz "piorący", fakt, że taki domowy do prania dywanów i foteli, ale to chyba nie robi kolosalnej różnicy.

Wiem, że ten środek stosuje się w podany sposób opisany na stronie Kanar'a

"Jako prespray rozrabiasz wg. instrukcji 1:10 i za pomocą opryskiwacza nanosisz na tapicerkę i wcierasz szczotką. Wypłukujesz również za pomocą tego samego produktu ale w rozcieńczeniu 1:80.

 

Kolejność pracy:

 

- Natrysk presprayu

- szczotkowanie i odczekanie 10-15 min

- płukanie za pomocą ekstraktora"

 

Dobra po 1 szczotka, preparat do spriskiwacza i wcieramy, następnie używamy natrysku z odkurzacza i..............później już wyciągamy wodę z siedzeń czy płuczemy jeszcze czysta wodą ??

 

 

.....a jeszcze jedno na ile prań wystarczy 1L ValetPro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Mam pytanko czy płyny do prania tapicerki mają date ważności po otwarciu?Mam ValetPRO Heavy Duty / Classic Carpet Cleaner którego użyłem około 3 lat temu i jeszcze mi zostało a chciałem uprać teraz tapicerkę i nie wiem czy go używać czy kupić coś nowego?Przechowywany w domu w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrek1980 Ja ostatnio używałem wspomnianego VP Carpet Cleanera na dywanikach welurowych jako pre-spray i ze swoich właściwości nic mu nie ubyło. A baniaczek otwarty stoi już może około 2 lat. Jeśli Ci to coś pomoże to barwy ani swojego charakterystycznego zapachu również nie stracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrek1980 Ja ostatnio używałem wspomnianego VP Carpet Cleanera na dywanikach welurowych jako pre-spray i ze swoich właściwości nic mu nie ubyło. A baniaczek otwarty stoi już może około 2 lat. Jeśli Ci to coś pomoże to barwy ani swojego charakterystycznego zapachu również nie stracił.

Kolor ma zapach również wiec może spróbuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę czyścić samodzielnie tapicerkę. Wcześniej zawsze jeździłem i po godzinie auto było gotowe. Teraz szukam jakiegoś dobrego płynu. Jak widzę polecacie jakiś VP Carpet Cleaner? Pomocne było dla mnie przeczytanie różnych artykułów na temat prania tapicerki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę czyścić samodzielnie tapicerkę. Wcześniej zawsze jeździłem i po godzinie auto było gotowe. Teraz szukam jakiegoś dobrego płynu. Jak widzę polecacie jakiś VP Carpet Cleaner? Pomocne było dla mnie przeczytanie różnych artykułów na temat prania tapicerki. Pozdrawiam

 

Jak nie masz maszyny kup sobie nielsen extra foam, jak masz to kup low foam do wszytkich lekkich zabrudzen da rade tak samo jak Shiny garage, jak jest padaka do prania kup cos z tersusa albo VP, tyle filozofii. Oprysk stężeniem wyznaoczym przez prodcenta wszczotkowanie, ekstrakcja, suszenie, ponowne pranie lub impregnacja, na forum wyszukaj sobie opis prania tapicerki. :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.