Skocz do zawartości

Płyn do prania tapicerki materiałowej


svchost91

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja polecam Carpasol firmy Kiehl, co prawda nie jest to chemia dedykowana stricte do samochodów ale ja ten preparat używałem do prania tapicerki, dywaników, etc. Problematyczne jest tylko to, że jako produkt profesjonalny jest sprzedawany w bańkach 10L i trzeba znaleźć kogoś kto albo jest dystrybutorem albo na tym pracuje. Przy czym cena jest bardzo przyzwoita bo koncentrat za 1L wychodzi ok 23 zł. Dobre właściwości czyszczące i przyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy ktoś może zna AutoBrite "Fab" Carpet & Upholstery Cleaner? posłałem matulę, która mieszka w sz-nie (ja 150km dalej) do sklepu po Nap Low Foam od Nilsena bo przeczytałem tu dobre opinie, a tam wcisnęli jej właśnie tego AutoBrita zachwalając na wszystkie sposoby, tylko że 1l zakosztował mnie 58zł, a Nap Low był po 30zł. Dodam, że zamiast nakrętki butelka ma psikacz, który się odkręca i można wlać czego się chce, czy tak jest zawsze? nie ma jakiegoś zabezpieczenia typu - nie było wcześniej otwierane. Może mam trochę głupi problem, ale dopiero zaczynam poznawać zabawe z kosmetyką aut...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Testowaliśmy kilka różnych produktów i stanęło na tym, że używamy Texwash'a i Perfekta z Tenzi.

Czasami wspomagamy się Uni Cleanem lub Punktem w ciężkich przypadkach ale zwykle Texwash w zalecanym stężeniu daje sobie spokojnie radę sam.

Przy starych, tłustych plamach (albo kilku warstwach grubego brudu) dolewka 100ml Perfekta do roztworu Texwasha (na 10l wody) zdecydowanie pomaga.

Perfekta można użyć w rozcieńczeniu 1:5 jako odplamiacza, ew. do mycia mocno zapyziałych plastików (zwykle w dostawczakach) - pięknie spływa cały syf).

 

Od proszków odeszliśmy dawno temu. Zbyt upierdliwe w przygotowaniu i niestety czasami zostawiają biały osad. A o RM760 to zdążyłem zapomnieć jak tylko spróbowałem czegokolwiek konkurencyjnego.

 

Fajnie sprawdza się też Kenotek do prania tapicerek i ciekawie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jakie dotąd testowałem były produkty Diversey'a a dokładnie tapi extract. Pozostawia przyjemny zapach i bardzo dobrze sobie radzi z wszelkim brudem. Do tego tak jak kolega wyżej napisał Perfect, ewentualnie jakieś odplamiacze też z rodziny Diversey'a lub G490 Erol. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem jakiś czas temu praną tapicerkę ostatnio zauważyłem że mam takie dziwne plamy(jak napadało trochę na tapicerkę) czy da się to usunąć ręczenie np. za pomocą GTECHNIQ I1 SMART FABRIC, SMARTWAX SMARTCARPET , MEGUIARS QUIK OUT bo niestety nie mam dojścia do odkurzacza piorącego a nie chce znowu oddawać auta do jakiegoś partacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTECHNIQ I1 SMART FABRIC

 

przecież to nie jest środek do usuwania plam :dontknow:

 

miałem ten sam problem w Smarcie, szary materiał na fotelu. Po praniu wystarczyło, że spadła kropla wody i już była plama :dontknow: było potem drugie pranie ale nie pamiętam czy problem wrócił czy nie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam się bo używam TENZI ale chciałem się dowiedzieć który wybrać z tych poniżej:

1.CLINEX TEXTILE 5l 35zł

2.TENZI TEXWASH 5L 70zł

3.CarPlan Koncentrat 5L 75zł

4.VALETPRO HEAVY DUTY CARPET CLEANER 5L 85zł

5.Carvalet UPERKONCENTRAT DO TAPICEREK PLASTIKÓW 5L 99zł

 

Teraz który najlepiej się opłaca i który najlepiej pierze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
chciałem się dowiedzieć który wybrać z tych poniżej:

1.CLINEX TEXTILE 5l 35zł

2.TENZI TEXWASH 5L 70zł

3.CarPlan Koncentrat 5L 75zł

4.VALETPRO HEAVY DUTY CARPET CLEANER 5L 85zł

5.Carvalet UPERKONCENTRAT DO TAPICEREK PLASTIKÓW 5L 99zł

 

Teraz który najlepiej się opłaca i który najlepiej pierze??

 

1. Clinex Textile - sprzedaje się świetnie (głównie za sprawą ceny) natomiast jego użycie do ekstrakcji to nieporozumienie. To produkt do szamponowania i tą rolę spełnia - jako tako - w stężeniu roboczym min. 400ml na 10l wody. Ale to tylko przy szorowarce.

Natomiast do ekstrakcji to pasowałoby wlać minimum 800-1000ml na 10l wody żeby jakikolwiek efekt (poza zapachem) był widoczny.

Sami używamy do czyszczenia dywanów - ale metodą szamponowania.

Edit: Ciekawostką przy Clinexie jest to, że mamy stałych klientów którzy kupują Textile i wykorzystują go do ekstrakcji. Dla mnie jest to jednak produkt nieekonomiczny do takiego zastosowania - choć jak widać są tacy którym się to sprawdza/pasuje :)

 

2. Tenzi Texwash - to chyba* najlepsza opcja z tej listy. Sam wiesz jak pierze skoro go używasz. Jeżeli jeszcze używasz przy ekstrakcji (przy tapicerkach) "wspomagacza" w postaci firanki :-] to jesteś w stanie załatwić nim zdecydowaną większość brudu. Skuteczne stężenie w większości przypadków to 3% roztwór (taki zwykle stosujemy).

Przy mocnych zabrudzeniach (tłuszczowe/olejowe plamy czy "totalsyf") na scenie pojawia się Perfekt.

 

3. CarPlan - nie wiedzieć czemu jest droższy od Texwash'a. Bo w działaniu na pewno nie jest skuteczniejszy. Działa całkiem przyzwoicie ale nie na tyle żeby płacić za niego więcej.

 

4. tutaj wyjaśnienie "*" z pkt. 2. Nie używaliśmy, stąd słowo "chyba" przy Texwash'u :)

 

5. Carvalet superkoncentrat do tapicerek i plastików - tutaj muszę przyznać że pomysł na sprzedaż - tak naprawdę - lekkiej piany aktywnej jako preparatu do czyszczenia tapicerek to ciekawa zagrywka :P Skoro zawiera do 2% wodorotlenku sodu to i czyści :/ Jedyna różnica to brak fosfonianów ;)

Czy stosować do tekstyliów? Niech sobie na to pytanie każdy sam odpowie.

Nie powiem że nie działa (aczkolwiek stosując stężenie 1:30 za wiele nie doczyścimy chyba że chodzi o odświeżenie). Plastiki doczyszcza całkiem sensownie, ale muszą trochę "namoknąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.