Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

Yasiek, widziałem niestety w sklepie. Zdaję sobie sprawę z tego, że w domu podczas zwykłego odtwarzania TV nie byłoby takiego wow jak na materiałach demo..

TV na tą chwilę to pakiet z Neostradą.

hornet, o jakiej lekturze HDTV mówisz?

Samsung wygląda ciekawie :-] Miałeś możliwość coś obejrzeć na którymś z nich? jak odczucia?

escimo, no właśnie samą markę dość dobrze postrzegam ;) ale nie wiedzieć dlaczego np na Sharpa już bym się nie zdecydował. Jakoś obraz na tych TV w sklepach zawsze mnie odrzucał - takie moje odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 47PFL6008K

 

+10

W tej cenie jeśli chodzi o obraz to raczej nie znajdziesz nic lepszego. Do gier też się nada ma input lag ok 50ms to nie jest dużo.

 

Ja również podpisuję się pod tym modelem. Tak się składa, że pracuję w fabryce która je produkuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy kupował telewizor i miał podobne dylematy, a jak sie okazało to rozwiazanie było stosunkowo proste.

Ograniczył sie do trzech telewizorów/producentów (miał swojego faworyta :) ) i zarezerwował dzień na testy w swoim domu - usługa osiągalna praktycznie w całym kraju. Testy porównawcze w miejscu przeznaczenia z pomocą fachowca, który dokonuje odpowiednich zmian w ustawieniach i dostosowanie do naszych preferencji są nie do przecenienia. Z tego co mi powiedział to wynikiem był zaskoczony i teraz jest zadowolony.

 

 

Celowo nie podaje producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy sprzedaje tv i trochę mi powiedział jak to jest. Na Sharpa bym uważał pod jednym względem - niektóre z nowych modeli potrafią włączać się 30-60 sekund (ale ogólnie to bdb telewizory).

Samsunga znam z tych modeli polecanych i jeszcze nie oglądałem (sam niedługo kupuję taki TV i również będę wybierał wśród takich modeli).

Ogólnie mówiąc LG czy Samsung będą trochę tańsze niż konkurencja o tych samych parametrach. Ale przecież nie kupuje się tego na rok :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się własnie nadziałem na Sonego w sklepie. Tam obraz perła. Podłaczyłem w domu i nagle obraz przestał być taki piękny :) Do tego okazało się że na pilocie brakuje choćby głupiego przycisku "poprzedni kanał". Pomijam fakt przełączania kanałów z prędkością żółwia...

 

Rodzicom kupiłem Samsunga i już zdecydowanie lepiej to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 47PFL6008K

 

+10

W tej cenie jeśli chodzi o obraz to raczej nie znajdziesz nic lepszego. Do gier też się nada ma input lag ok 50ms to nie jest dużo.

 

Ja również podpisuję się pod tym modelem. Tak się składa, że pracuję w fabryce która je produkuje :)

 

 

fajny telewizor ale wkurzający...potrafi się podczas oglądania wyłączyć, dziwnie łapie zawiechy, smart jest jaki jest. Ale nadrabia to wszystko obrazem. Ogólnie kupiłbym go drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7008 właśnie opisują, że jest jednak wolniejszy od 6008 ale za to ma trójstronny ambilight... Wydaje mi się, że zaczynam się przekonywać do Phillipsa właśnie ze względu na ambilight - ja przy użytkowaniu TV muszę mieć jakieś światełko za telewizorem bo szybko męczy mi się wzrok :kox:

martinezzg, ceny 7008 na ceneo od... 4229zł... - poza zasięgiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy użytkowaniu TV muszę mieć jakieś światełko za telewizorem bo szybko męczy mi się wzrok :kox:

Kup taśmę LED, przyklej z tyłu telewizora i masz Ambilajta domowej roboty. A za zaoszczędzone pieniądze z funkcji Ambilight kupisz sobie trochę kosmetyków. :D

Ja u siebie mam 2 TV - jeden w salonie a drugi w kuchnio-jadalni. Oba Samsunga - jeden 37'' kupiony w 2006r roku na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Do dziś absolutnie nic się z nim nie dzieje - wiadomo, ze nie jest to już najnowsza konstrukcja.

W salonie mam z kolei Samsunga 40" z funkcją 3D. Oglądałem ostatnio parę filmów 3D oraz program na TVP z dziale "Strefa 3D" - o jakiejś rafie koralowej i szczena mi opadła z uwagi na efekty. Oczywiście w zestawie z telewizorem były 2 pary okularów aktywnych 3D.

Póki co - na tego producenta nie mam najmniejszych powodów do narzekań. :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 47PFL6008K

 

+10

W tej cenie jeśli chodzi o obraz to raczej nie znajdziesz nic lepszego. Do gier też się nada ma input lag ok 50ms to nie jest dużo.

 

Ja również podpisuję się pod tym modelem. Tak się składa, że pracuję w fabryce która je produkuje :)

 

 

fajny telewizor ale wkurzający...potrafi się podczas oglądania wyłączyć, dziwnie łapie zawiechy, smart jest jaki jest. Ale nadrabia to wszystko obrazem. Ogólnie kupiłbym go drugi raz.

 

mam ten sprzęt :-] i serdecznie go wszystkim w tej cenie polecam :good:

a co do Twoich usterek proponuje uaktualnić soft a jak to nie pomoże to oddać sprzęt na gwarancji... takie :zwiechy" to nie jest normalne :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś przerabiał ostatnio temat TV i zgłębiał tajną wiedzę a mianowicie czy duża różnica będzie miedzy modelami Samsung UE55F6320 a 55F6500. Pierwszy ma 200Hz, a drugi 400Hz, ale czy naprawde warto dopłacać do drugiego? TV na ok 4 lata, później wymiana, będzie współpracował z nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad, Ja mam F6500 i jestem mega zadowolony. W F6500 jest inna matryca niż w F6320. Hertze też robią robotę. Sąsiadka ma jeden z wyższych modeli i ma tam 800Hz, różnica jest widoczna. Pomiędzy 200 a 400Hz też powinieneś zobaczyć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przerabiał ostatnio temat TV i zgłębiał tajną wiedzę a mianowicie czy duża różnica będzie miedzy modelami Samsung UE55F6320 a 55F6500. Pierwszy ma 200Hz, a drugi 400Hz, ale czy naprawde warto dopłacać do drugiego? TV na ok 4 lata, później wymiana, będzie współpracował z nc+

 

Ja zgłębiałem tą wiedzę 2 tygodnie temu. Wziąłem 55f6500. W stosunku do 55f6320 to zupełnie inny sprzęt. W 6500 Matryca ma 100hz, te 400 to jakiś myk w oprogramowaniu. F6320 ma 50 Hz a to słabo. Komfort oglądania 50 Hz vs 100 Hz robi różnicę.

 

Dodam od siebie, że zauważ jak 6500 ma cieniutką ramkę, 6320 dobre 2 centymetry ramy :thumbdown:

 

Mam 55F6500 -> polecam. A 4 lata to sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba żartujecie że Wasze oko zarejestruje różnice między 200 a 400 Hz

Zarejestruje, wierz mi ;) A jak nie wierzysz udaj się do pierwszego sklepu RTV-AGD i poproś o pokazanie obok siebie 50vs100. Potem takie ułomności się już zauważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.