Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po instalacji i pierwszych testach plazmy LG 3D. Wymiękłem. Dla mnie bomba i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba :)

 

Nie wiem, czy testowałeś 3D, ale i na tym polu plazma bije na głowę LCD.

Dostaniesz prawdziwą głębie obrazu, realne odwzorowanie rzeczywistości i płynność ruchu należną filmom.

 

Będziesz Pan zadowolony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Rodzice chcą kupić nowy TV, ustalony rozmiar 46 cali. Brane są pod uwagę dwa modele- Sharp 46LE830E oraz Sony 46HX750FHD.

Sharp, ponieważ zbiera pozytywne opinie i jest rzekomo "ostatnim modelem produkowanym w Japonii", a Sony również wydaje się być dobrą propozycją.

Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na ich temat, bądź zaproponować najlepszy wybór w cenie 3500-4500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Sony bardzo fajny tv....ale ja zaproponowalbym jeszcze Panasonic TX-L47ET50E, bardzo dobry telewizor a i jeden cal wiecej...hehe :-] i jeszcze jedna przewaga odtwarzacz wbudowany w tv...odtwarza bez problemu z dysku twardego np mkv z czym sony moze miec problemy....

 

pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nie odtwarza MKV, bo ja mam sony 3D i musiałem dodatkowo kupić bluraya 3D żeby obejrzeć filmy w tym formacie. Ja bym brał sony, jest to wysoki model i one już dają rade ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w cenie jaką dysponujesz polecam Samsung UE46ES6800

W zeszłym miesiącu po przeanalizowaniu multum stron, odwiedzenia multum sklepów wybrałem ten model i nie żałuję.

Funkcje jakie mnie interesowały to możliwości internetowe których ten model ma sporo a dzięki dwu-rdzeniowemu procesorowi dobrze i sprawnie sobie radzi z surfowaniem po internecie jakże wypożyczalniach filmowych.

Do jakości obrazu i obsługi nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamek, Dzięki za podpowiedź, ale wczoraj wybór zawęził się już tylko do w/w modeli Sony i Sharpa. Jeśli nie znajdę sensownych argumentów przeważających dla któregoś z produktów to pewnie skończy się na spacerze do sklepu i wybraniu tego, który bardziej przypadnie nam do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jakiś czas temu Sharpa - 40 cali. Też długo sie zastanawiałem i powiem jakie są moje spostrzeżenia...

 

Jeżeli chodzi o jakość obrazu to telewizor daje na prawdę radę - w necie można wyczytać wiele opinii na ten temat a dodatkowo w jednym ze sklepów usłyszałem "no ten Sharp będzie bił jakością obrazu nowsze TV od innych producentów" "jakość obrazu będzie w tym TV chyba najlepsza z TV jakie są na półce w tej klasie cenowej" no rzeczywiście... co do tej kwestii nie mam zastrzeżeń ;)

 

dodatkowo mega podoba mi sie jak TV ma cienką ramkę w około... o wiele lepiej to wygląda...wiec tiu też plus ;) ale wiadomo - gusta ;)

 

Ale... żeby nie było też tak kolorowo ;) minusy Sharp...

 

Odtwarza rzeczywiście bardzo dużo formatów, można powiedzieć "łyka wszystko" (MKV też) ;) ale niestety nie czyta napisów z pliku (ani txt, an srt ani żadnych innych) wiec tu jest mega minus. Co prawda w necie omżna wyczytać że Sharp czyta napisy "wmuxowane" (są nawet tutoriale jak to zrobić) ale mi nie udało się ani razu otworzyć takiego pliku z wmuxowanymi napisami. Albo ich nadal nie widział albo cały plik się nie otwierał wiec nie wiem... może to zależy od modelu.

 

I drugi minus... to... multimedialność TV :/ Tu też minus bo z przydatnych widżetów to mam tylko Youtube i IPLA w wersji BETA (po wpisaniu odpowiedniego adresu bo na widżetach też nie jest dostępny).

 

Reasumując... ja z Sharpa jestem zadowolony, bo jakość obrazu jest naprawdę dobra (dźwięku w miare też bo mam wbudowany w TV subwoofer) ale kolejny TV jaki kupie to zapewne będzie Samsung po to żeby mieć parę fajnych "gadżetów" i za razem mieć jakieś porównanie między TV...

 

a co do Sharp vs Sony (jeżeli tylko takie zostają) to wziąłbym na bank Sharp... jakość obrazu będzie lepsza a sony również multimedialnością nie porywa z tego co się orientowałem (również nie czyta napisów do filmów w formacie tekstowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugi minus... to... multimedialność TV Tu też minus bo z przydatnych widżetów to mam tylko Youtube i IPLA w wersji BETA (po wpisaniu odpowiedniego adresu bo na widżetach też nie jest dostępny).

 

robiłeś aktualizację?

 

oczywiście... wrzucony "najnowszy" soft (z 08.05.2012 nowszego nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

polecam SAMSUNGA PS-51E550 jak dobrze poszukacie to znajdziecie za 2600-2700 bez okularów, przy tej cenie nie ma szans na nic lepszego, jedyne do czego mogę się przyczepić to brak przeglądarki...najfajniejsza sprawa to to że na dole zapitala stacjonarka i zasysa nowości a na TV mogę sobię oglądać wszystko to co jest na dysku na dole przez wifi. krótko mówiąc polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie wiem, że może to nie stosowne pytanie, ale mam problem z TV.

 

Sony Bravia KDL-37S4000, czy ktoś wie jak wyłączyć tryb demo bravia engine ? Dodam tylko że ten tryb załączył się samoczynnie, gdy dziecko grało na XBOX. Przeczytałem już pół internetu, a porady z elektrody nie przyniosły skutku. Jak na złość nie działa również serwis sony.pl (prace konserwatorskie, telefon również nie osiągalny). Zmiana sklep/dom również nie dała pozytywnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, oczywiście że dzwoniłem do tego serwisu, opisałem Pani całą zaistniałą sytuacje, ostatecznie poradziła wypiąć TV z sieci na dłuższy czas, co nie pomogło, i skontaktowanie się /zgłoszenie problemu w sony.pl który nie działa. :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, dzięki za porady, ale ostatecznie nie mając twardej diagnozy (schemat migania diody serwisowej) sewrwis nie chce mnie narażać na koszta transportu i ewentualnej naprawy, która mogła by się okazać znaczną częścią TV.

 

Podsumowując wydzwoniłem 30 zł, karty na kilka serwisów, od sony.pl po poznań i lokalnych serwisantów TV, nie uzyskując żadnych informacji które mogły by pomóc w moim przypadku. Metodą prób i błędów, udało mi się jakoś dojść, że uszkodzeniu (samoczynnie) uległ panel sterowania na TV. (trzymając klawisz MENU na panelu, pilot zaczyna działać, tryb demo znika). Gdyby nie ta usterka TV jest w pełni sprawny jak nowy wręcz. Długo nie myśląc rozebrałem bezpiecznik samochodowy i udało mi się jakoś ten klawisz zaklinować w pozycji ON, nie widać tego druciarstwa i póki co jakośto funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie, szukam telewizorka do dosyć dużego pokoju. Rozmiary w które celuje to 42"-50".

Budżet generalnie ok 3k.

TV jak to TV do filmów i przede wszystkim do konsoli. Na tą chwilę upatrzyłem sobie LG 47" - 47LA691S.

Ktoś miał styczność? Widziałem jak wygląda obraz w HD i 3D i powiem, że zrobił na mnie dobre wrażenie. Co sądzicie o LG? Mam już w domu Samsunga i jestem zadowolony ale chciałbym spróbować innej firmy - bardziej podoba mi się design i te okulary dodawane do sprzętu też mają duże znaczenie jako że muszę je zakładać na swoje okulary :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak wygląda obraz w HD i 3D i powiem, że zrobił na mnie dobre wrażenie.

 

Widziałeś u kogoś czy w sklepie? W sklepie niestety mają często wrzucone materiały "demo", które wydobywają z TV to co najlepsze. Potem w domu przychodzi szara rzeczywistość.

 

Skąd masz źródło TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.