Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

712028 Panowie pytanie może nie do końca o komputerach ale coś tego typu.. A konkretnie chodzi o Telewizor, maks. 2200zł i oczywiście "Plazma".

Moglibyście coś polecić nowego ze sklepów medaiexpert, markt, czy rtv agd ? I jak to jest bo słyszałem że jak się kupuję to za niedługo przychodzą panowie i żadają płacenia abonamentu, to prawda czy nie ? jeśli tak to jak to "obejść" :D

 

[mod=Piotrek]Przeniosłem Ci post, jest wątek o telewizorach.

Przy okazji zmienię nazwę tematu na taką bez ograniczenia od 40 cali ;)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecicie do 3k, 49-50 cali ?

 

Wstępnie znalazłem takie:

Samsung UE49KU6470S

LG 49UH610V

LG 49LH630V

Philips 49PUS6561/12

 

Na LG musisz uważać, coś tam jest pokombinowane z matrycą i te 4K to nie do końca 4K. Ja ostatnio kupiłem Samsung UE55KU6000 i jest ok,a to jest to samo co UE49KU6470S tylko trochę większy. O Philipsie też czytałem ale dużo negatywnych opinii więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat. Stoję przed zakupem telewizora (chciałbym już kupić 4K). Pomieszczenie - mały salon (około 4m na 4m). Tv będzie wisiał na ścianie, odległość oglądania około 3-3.5m. Zastanawiam się nad 55 cali, ale boję się, że będzie wyglądał "śmiesznie" w tak małym salonie. Raczej skłaniam się ku Samsungowi (w sklepie polecali mi 55MU6172). 

Doradzicie coś w tym temacie?? 55 cali za duży? Ten model jest ok, czy może lepiej jakiś lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin8511 - przekonasz się, że te 55 cali to nie będzie za dużo... A po pewnym czasie stwierdzisz, że przydałby się większy ekran. Co do Samsunga - od prawie 5 lat mam Samsunga UE46D6500 46". Zaraz po zakupie wydawał się "ogromny" - teraz wydaje się "za mały"... Codziennie włączony po 6-8 godzin, nic się z nim nie dzieje, gwarancja przedłużona do 5 lat. Minusem jest to, że z funkcji "smart" niewiele zostało - tzn., od początku była bieda, gdyż Samsung promował własny system, a nie Android TV. Jednak teraz funkcje smart przejął TV Box Nvidia Shield i jest cacy. Generalnie to trzeci TV Samsunga i z żadnym nie miałem problemów - wszystkie nadal działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam ks8000 w 55 calach i dziala dobrze podczas grania bajka na cyfrowym polsacie jest jak jest ale sam tv potencjał ma i swoja moc pokazuje wlasnie podczas grania badz na netflixie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę posiadam Samsunga 40" ue40F6640 i też jestem z niego zadowolony, dlatego też jestem za zakupem Samsunga. OK, przekonaliście mnie do 55 cali :) teraz tylko jeszcze wybór modelu. Czy ten co mi polecają (55MU6172) jest ok? Czy duża różnica (widoczna) jest pomiędzy częstotliwością odświeżania 1300 a 1500/1600? Duży przeskok cenowy jest pomiędzy tymi telewizorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest takie "sztuczne" odświeżanie. W rzeczywistości ekran ma zazwyczaj 60hz, więc wyżej to już tylko marketingowy bełkot, jak również większość pozycji jest nagrywana w standardzie 30 klatek na sekundę, a jeśli chcesz mieć coś więcej to tylko dobre filmy blu-ray albo gry z komputera. Jeśli chcesz dobry telewizor, to warto spojrzeć na LG, ponieważ w niektórych modelach mają matryce IPS, do jasnych pomieszczeń, gdzie ogląda się głównie w dzień i pod różnymi kątami, taka matryca jest o niebo lepsza od VA z Samsunga. Jeśli z drugiej strony, jesteś maniakiem nocnego kina, pozasłanianych okien i ciemności to powinieneś się skłonić ku matrycy typu VA, ponieważ ma o niebo lepszy kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, na chwilę obecną podjęte dwie decyzje: 55 cali i Samsung. Tylko nadal walka z modelem :/ im więcej czytam, tym mniej wiem:/ model 55MU6172 jest za 2650 PLN, a każdy lepszy/wyższy model już ponad 3k :/ pomożecie? Chciałbym jeszcze przed świętami kupić telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, odkopie temat w nowym roku :) stoje przed wyborem TV do mojego pokoju :) wielkosc 5x6m może. TV ma byc pod konsole PS4 i ogladam dużo meczy i ogólnie sportu.

Mam dwie propozycje

1)Telewizor PHILIPS LED 49PUS7502

49cali, matryca 120Hz, UHD 4K, Android i dodatkowy bajer - podświetlanie Ambilight na 3 stronach - 3400zł

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-49pus7502,id-936204

2)Telewizor SONY LED KD-55XE7096

55cali, matryca 60Hz, UHD 4K, Bez Androida, Tylko SONY Smart TV. Zaleta współpracy z konsola PS4, jedno i drugie od SONY.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-led-kd-55xe7096,id-816146

Więc mam dylemat czy iść w CALE i bez jakiś wypasów-SONY, czy brać Philipsa na wypasie ale 49cali (ta matryca 120Hz, Android i Ambilight kuszą).

Boję się też, że 55 cali to będzie za duży na moj pokój hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sony juz 7 rok sie zaczął jestem bardzo zadowolony tak z obrazu jak i ze wszystkiego innego.  Natomiast brat ma Philipsa i ma z tym ambilight i jak u niego siedze, to mnie wkurza te podswietlenie za telewizorem, ale po kilkunastu minutach juz go nie widze. Taki bajer za dodatkowa kase. 

Z tych dwóch brałbym Sony, ale warto poczytac portale o telewizorach i opinie w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, david2888 napisał:

Panowie, odkopie temat w nowym roku :) stoje przed wyborem TV do mojego pokoju :) wielkosc 5x6m może. TV ma byc pod konsole PS4 i ogladam dużo meczy i ogólnie sportu.

Mam dwie propozycje

1)Telewizor PHILIPS LED 49PUS7502

49cali, matryca 120Hz, UHD 4K, Android i dodatkowy bajer - podświetlanie Ambilight na 3 stronach - 3400zł

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-49pus7502,id-936204

2)Telewizor SONY LED KD-55XE7096

55cali, matryca 60Hz, UHD 4K, Bez Androida, Tylko SONY Smart TV. Zaleta współpracy z konsola PS4, jedno i drugie od SONY.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-led-kd-55xe7096,id-816146

Więc mam dylemat czy iść w CALE i bez jakiś wypasów-SONY, czy brać Philipsa na wypasie ale 49cali (ta matryca 120Hz, Android i Ambilight kuszą).

Boję się też, że 55 cali to będzie za duży na moj pokój hmmm

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-49ex633e?utm_source=benchmark&utm_medium=affiliate&utm_term=benchmark&utm_campaign=xml  

mam tego i polecam a mama w domu 2x sony 2 x lg widziałem samsunga u wuja padł po gwarancji od razu i ten panasonic najlepszy jakie miałem i mam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, lol19pl napisał:

@david2888 Muszę Cię zmartwić, ale ten telewizor ma standardowe odświeżanie 60hz.

A skad taka twoja informacja? Przeczytaj sobie ponizsza recenzje /test

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/132207-philips-pus7502-test-czyli-niepokorny-telewizor-z-nowym-procesorem-p5-i-hat-trick-ambilight.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Właśnie ją przeczytałem i nie ma tam nic wspomniane o 120Hz. Jak również strona philipsa nie wspomina o żadnym wejściu HDMI osługującym 120hz. Co więcej w przypadku ps4 nie da to żadnej różnicy, bo nie ma gier w więcej niż 60fps. Tak samo, żadna transmisja telewizyjna nie jest transmitowana w więcej niż 60 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie jak ktoś potrzebuje informacji o Tv to podaje bardzo dobra stronke sa tam informacje jakie nie ma w sklepach czyli ile Hz matryca, kontrasty, katy widzenia oraz chodz by nawe input lag

 

https://www.displayspecifications.com/en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl To dziwne bo sprzedawca właśnie ten model zachwycał bo mowi ze ma matryce 120Hz

@BiałyGTi ooo super stronka ;) no tutaj są już precyzyjne specyfikacje :) widać jaki procesor dokładnie oraz ile ma matryca :) czyli 120HZ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@david2888 to co gada sprzedawca i to co on wie to jest nic, wiedza to co chca i mowia to co chcesz usłyszec, wiele znim a raczej wiekszosc niema pojecia co tv ma w sobie ja jak bylem po swoj to zadawałem mu (specjalnie) takie pytania ze gosc sie mieszał w tym co mowił badz odpowiadał poczeka pan sprawdze na naszej strone a prawda taka ze na tych ich stronach nie ma informaji czy matryc jest Va czy IPS czy jeszcze inna to samo z Hz matrycy

 

Popros  sprzedawce ze chcesz zeby tv przy tobie w sklepie podłaczył i sprawdz sobie go na planszach testowych (znajdziesz na necie) zgraj na pena i do sklepu :P

u mnie były troszke jaja bo przyszło z 4 i szukali plansz testowych w manu Tv (bo nawet nie wiedzieli co to jest i po co to jest) jak dałem im pena to usłyszałem a to Pan chciał kolory sobie sprawdzić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry patent z tymi planszami testowymi :) Akurat ten sprzedawca w Media Expert się znał, bo to trochę dalszy znajomy, więc nie sciemniał z tego co widzę po specyfikacji. 

Troche mi teraz w głowie namieszał@lol19pl  z tym odświeżaniem matryc i konsolą. Nie wiem sam już co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, david2888 napisał:

z tym odświeżaniem matryc i konsolą. Nie wiem sam już co robić

prosta sprawa  :P zgraj sobie na pen jakis fragment meczu najlepiej jakies szybkie akcje

u mnie to wyglądało tak ze na matrycach 60Hz ja osobiście widziałem pilke a za nia tak jak by cień piłki, ewidentrnie nie wyrabiało odświeżanie przy moim 120 Hz nie ma tego (i ja osobiscie widze takie cos a moja narzeczona juz np nie widzi tego zjawiska) jak chcesz do konsoli bądź sportu to tylko 120 Hz. Miał bym teraz 60 Hz i oglądając mecz i widząc takie zjawisko drażniło by mnie. Sa tez plansze testowe na ktorych lataja kwadraty na białym tle i dobrze widac te cienie. zobacz sobie na swoim Tv i bedziesz wiedzial o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.