Skocz do zawartości

Poorboy's World Natty's Red vs. Chemical Guys Pete's 53


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie ma potrzeby od razu panikować ;)

W/g mnie zaczekałbym na lepszą pogodę i przeprowadził test jeszcze raz, ale z w tynm wypadku należałoby odpowiedzieć sobie na parę pytań:

- jak byłą przygotowana powierzchnia pod te woski

- czy wolfgang poradził sobie w 100% z FK 1000p, a może spróbować najpopularniejsze Dodo?

- Wosk położyć w temp > 15stopni, przecież to kolekcja wiosna - lato :D

 

Jakby ktoś był w stanie podesłać mi opkrucha Petesa, to mogę zrobić test w porównaniu do BLUE. Bede robił korektę jak przyjdzie ciepło :ad: więc rzetelnie przygotuję maskę pod dodo LPL i obydwa woski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety musze cos dodac do tematu :(

Dzisiaj minal tydzien od aplikacji Pete's 53.

Nalozony po dzisiejszym myciu dla porownania:

f1baa96efaa41457med.jpg

 

Po jednym deszczu i myciu:

fa0ad104ab1f50f7med.jpg

 

Wosk nakladany w ok 12 st. C, po uprzednim porzadnym wyczyszczeniu lakieru i potraktowaniu go SRP.

Deszcz ktory "przetrwal" to moze godzina opadu + woda z jezdni.

Pete's mial szanse dobrze wygrzac sie na sloncu i troche jestem przerazony jego trwaloscia. Czyzby cos zlego dzialo sie z Chemical Guys? Z Lava chyba byly podobne jaja?

Moja puszke kupilem u Mr.Cleanera wiec jestem prawie ze pewny jego oryginalnosci.

Krotko zapytam CO JEST? Bo zarowno na naszym forum jak i DW opinie byly bardzo przyzwoite.

 

PS: Samochod myty od ostatniej aplikacji pierwszy raz, szampon Maxi Sudds II + Karcher.

 

PS2: Uprzedzam od razu pytania o aplikacje - zarowno Colli (6-7 miesiecy w zimie) jak i Dodo (2 mies.) bylem w stanie osiagnac takze raczej kardynalnych bledow nie robie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod myty od ostatniej aplikacji pierwszy raz, szampon Maxi Sudds II + Karcher.

masz odpowiedz :) mi maxi sudds zjadl tygodniowego carbona i tez myslalem co jest nie tak z woskiem

polozylem drugi raz i po 4 myciach duraglossem 901 jest jak dzien po aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOC,

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=8499 byla krotka dyskusja o szamponach

nie wiem jakiego stezenia uzyles ale podejrzewam ze to wina szamponu

gold class'a nie mialem z tego co wiem to nei zjada lsp

 

[ Dodano: 25 Kwiecień 2012, 22:30 ]

Maxi Suds II - silny szampon, idealny do pianowania auta przed procesem. Nie należy go używać jako piany do "cotygodniowego" mycia na autach zabezpieczonych woskiem naturalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle wystarczy, juz mam ochote rzucic prawdziwym miesem :)

Opisy ze sklepu cyt.: "Chemical Guys Maxi II Suds jest wysokopieniącym się szamponem do mycia samochodów, całkowicie bezpieczy dla nałożonych na lakier wosków i sealantów. " sa ch... warte i zaluje ze wogole kupilem ten szampon. Tak naprawde przed procesem to uzywam mocnej piany aktywnej + odrobina Fairy i zdaje to egzamin (zreszta po procesie tez). Maxi Sudds to pieniadze wyrzucone w bloto :(

Zobaczymy jak Pete's bedzie sie zachowywal przy myciu Gold Classem, mam nadzieje ze zmienie o nim zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Krótkie pytanie:

 

Czy aplikacja Natty's Red albo zwykłego Natty's w październiku, oczywiście na przygotowany lakier, jest zasadna? Pewnie do samej wiosny wspomagałbym się QW i QD. Auto garażowane, w zimę będę nim trochę jeździł, lakier generalnie z małym potencjałem, jeśli chodzi o look - zwykły, pomarańczowy akryl na Maluchu.

 

Pytam, gdyż właściciel sklepu (ogólno)motoryzacyjnego u mnie na wsi, świadom w dziedzinie detailingu, sprowadza właśnie Poorboy'sa, prócz popularnej chemii - Sonaxa czy TW. I ma taniej niż u partnerów forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref] - Natty's to typowo letni wosk, który nie wytrzyma trudów jesieni - do zimy na pewno nie dotrwa. Wspomagając się jakimś QW, lub QD, po niedługim czasie zabezpieczeniem lakieru Twojego samochodu byłby tylko QW, lub QD. Jeśli masz dostęp do produktów PB w dobrej cenie, możesz nabyć EX-P Sealant - wtedy jest szansa, że (o ile zima nie będzie długa) jakieś zabezpieczenie na lakierze dotrwa do wczesnej wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref] - Natty's to typowo letni wosk, który nie wytrzyma trudów jesieni - do zimy na pewno nie dotrwa. Wspomagając się jakimś QW, lub QD, po niedługim czasie zabezpieczeniem lakieru Twojego samochodu byłby tylko QW, lub QD. Jeśli masz dostęp do produktów PB w dobrej cenie, możesz nabyć EX-P Sealant - wtedy jest szansa, że (o ile zima nie będzie długa) jakieś zabezpieczenie na lakierze dotrwa do wczesnej wiosny.

Dzięki. :good: Chyba się zdecyduję na tego EX-P.

 

665072 TW

TW ma niezły sealant na zimę w razie czego ;)

Słyszałem... ale nie chciałem tego nigdzie pisać... na KA już Sonax to siara (oprócz Profiline), a TW jest przecież wrzucany do jednego worka np. z Mojeauto, zatytułowanego "chemia marketowa". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665175 Słyszałem... ale nie chciałem tego nigdzie pisać... na KA już Sonax to siara (oprócz Profiline), a TW jest przecież wrzucany do jednego worka np. z Mojeauto, zatytułowanego "chemia marketowa". :D

I co z tego? ;)

TW ma kilka na prawdę spoko produktów. Moje auto już niekoniecznie :)

Pomyśl jeszcze nad Sonaxem PNS. Tylko tym czarno-szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665175 Słyszałem... ale nie chciałem tego nigdzie pisać... na KA już Sonax to siara (oprócz Profiline), a TW jest przecież wrzucany do jednego worka np. z Mojeauto, zatytułowanego "chemia marketowa". :D

I co z tego? ;)

TW ma kilka na prawdę spoko produktów. Moje auto już niekoniecznie :)

Pomyśl jeszcze nad Sonaxem PNS. Tylko tym czarno-szarym.

Nic, tak sobie trochę zakpiłem, bo sam czasem kupuję różne rzeczy z Turtla i jestem zwykle zadowolony, podobnie jak moi kumple, których auta często oglądam. A hitem jest u mnie smar do uszczelek - jeden sztyft wystarcza na cztery auta zrobione "na bogato", no i cena - zimą kupiłem jeden w Auchanie za 11 zł, byłem zadowolony, więc jak w lipcu zobaczyłem je w Kauflandzie po 4 zł, bo nie sezon, to od razu wziąłem trzy. ;) Teraz z tego co widziałem są w normalnej cenie, też ok. 11 zł.

 

Czarno-szary PNS, tzn. ten?

 

223300_lightbox.png

 

Wyczytałem tutaj niezłe recenzje tego produktu. Cena nawet akceptowalna - 81 zł w Sonax Katowice. Dzięki za trop! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Podobno ma o wiele gorsze właściwości: wytrzymałość, beading, sheeting. Było kilka dyskusji na ten temat. Z tego co pamiętam Szakal o tym między innymi pisał, a to wg. mnie dobra podstawa by przekazywać to dalej.

 

*sam używałem tylko tego ''lepszego''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.