Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pojeździłem już chwilę z kompletem żarówek Philips BlueVision Ultra i tak:

* W5W - świeci minimalnie jaśniej niż zwykła BlueVision, bardziej na biało; brak niebieskiej poświaty;

* H7 - różnicy pod względem świecenia, porównując do Tungsram Sportlight Bluish, nie widzę; niebieska poświata nie jest zauważalna; ładnie komponuje się z postojówkami; świeci jaśniej niż standardowe żarówki; zdarzyło się kilka razy, że ktoś jadący z naprzeciwka mi mrugnął (żarówki wymieniane i ustawiane za każdym razem w serwisie);

* H1 - świeci mocno; powiedziałbym, że bardziej na kolor błękitny niż biały; różnica względem H7 z tej samej serii zauważalna.

 

Teraz pozostaje mi czekać ile wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś porównanie Cool Blue do SilverStar?

Mam W5W ledowe i strasznie barwa się różni od tych z SilverStar. Zwykła W5W jest znowu za zółta i nie wiem co będzie najlepszym kompromisem? W5W od Philipsa tzn. BlueVision?

Tylko ten niebieskie kolor w reflektorze przy wyłączonych światłach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły mi Philipsy Blue Vision i powiem, że nie do końca jestem zadowolony. To co na zdjęciu powyżej to chyba było poddane obróbce w photoshopie albo ja mam coś z oczami. Światło jest faktycznie bielsze od standardowych żarówek Philipsa ale nie jakoś bardzo blado białe (imitujące ksenon) a już na pewno dalekie od niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem świecą jaśniej niżeli poprzednie BlueVision, które miałem. Nie ma takiej różnicy przy włączonych światłach mijania (jest bardzo słabo dostrzegalna).

Homologowane żarówki raczej nigdy nie będą imitowały xenonu.

Światło wpadające w kolor niebieski, jaki udało mi się zauważyć z wewnątrz samochodu, występuje w żarówkach H1 BlueVision Ultra. W H7 z tej samej serii już tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon_k, akurat jestem dość 'oblatany' w temacie żarówek philipsa. sporo zależy od lampy. u mnie zwykłe bluevision świecą żółto, u mojego taty na biało. u brata bluevision ultra bardzo fajnie na biało świecą.

a co do zimnego światłą. philips robi ledy w5w o różnych barwach 4000k, 6000k itd. może tych spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te LEDowe Narvy C5W w podświetleniu tablicy i wgląda to tak, że działają tylko przy wyłączonym zapłonie. Po uruchomieniu silnika i świateł nie świecą i od razu błąd na desce.

Ma ktoś doświadczenie z żarówkami do kierunkowskazów Osram Diadem PY21W? Poza efektem wizualnym rzeczywiście są nawet 2x trwalsze w porównaniu ze standardowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem tungsram sportlight +50%.

Nie jest to błekitne światło jak w osram cool blue hyper tylko takie ładne biało żółte. takie jakby "czyste" :mrgreen:

 

osram CBH były ok, ale w nocy dla mnie było za ciemno, założyłem hidy, zrobiłem z 5K km, ale wydaje mi się, ze oślepiały pomimo tego, że nikt mi nigdy nie mrugnął więc je zdjąłem i założyłem te Sportlighty. Zobaczymy co w nocy pokażą, jak na razie mi się podoba jak wyglądają w soczewce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.